ZduneX25

MIUI 8.12.27

Recommended Posts

Miflashem wgrałem global z pełnym wipe, potem twrp i rom w twrp

Jak to zrobiłeś? Można to zrobić ściągając na telefon np. obraz systemu z ich strony?
Jadę na dev i chyba wrócę na stable.

Tapatalk by Xiaomi Mi6 Pro Ceramic Black

Ja normalnie. . Wszystkie wipe - a jak! - czyszczenie pamięci Wewnętrznej. Przez TWRP wgrywanie pliku do pamięci albo sideload przez ADB lub z pendrajwa przez OTG.
TWRP → rom → rebot do TWRP →magisk →rebot do TWRP →power off. Uruchomienie systemu.
Tylko nie biadolcie że nie ma nowej stabilnej, bo tu nie ma żadnej zasady wypuszczania.

RN5p - whyred

• Haha 1

W tej wersji na sluchawkach bluetooth, pojawiaja sie cos jak by chrapania, przerywania, kiedy muzyka spokojnie sie zaczyna. Gdy juz urwor sie rozkreci i jest glosniej, gra ok. Sprawdzane tez na starszym wydaniu miui i tam jest wszystko super. 

Czy ktoś na Mi8 na tej aktu uświadczył dziwne... błyskanie(?) ekranu przy odblokowaniu/zablokowaniu telefonu?

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Czy ktoś na Mi8 na tej aktu uświadczył dziwne... błyskanie(?) ekranu przy odblokowaniu/zablokowaniu telefonu?

Nic takiego nie uświadczyłem... :)

2 minuty temu, mrosi napisał:

Nic takiego nie uświadczyłem... :)

kurde, pojawiło się u mnie jakoś wczoraj przy AoD, wyłączyłem AoD, ale telefon potrafi zrobić coś takiego nadal(np gdy ekran jest wygaszony i ktoś zadzowni)... kiedyś coś takiego robił przy AoD właśnie, ale myślałem, że to naprawili :o.

6 minut temu, Nezumi napisał:

kurde, pojawiło się u mnie jakoś wczoraj przy AoD, wyłączyłem AoD, ale telefon potrafi zrobić coś takiego nadal(np gdy ekran jest wygaszony i ktoś zadzowni)... 

A widzisz. Bo AoD mam wyłączony, nie korzystam z tego... :)

Mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego niektóre strony są u mnie po rosyjsku jak np twitch? 0c1e4729a6cc86fd604238844c1380fa.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Dnia 1.01.2019 o 18:22, latet napisał:

Znaczy się, ściągam plik .zip na telefon i aktualizuję przez Aktualizacja systemu - wybierz paczkę aktualizacji?

Jak się domyślam, instalacja z dev na stable jest de facto instalacją starszej wersji oprogramowania - nic się nie wydarzy złego w związku z powyższym?

56 minut temu, Darekkk napisał:

Znaczy się, ściągam plik .zip na telefon i aktualizuję przez Aktualizacja systemu - wybierz paczkę aktualizacji?

Jak się domyślam, instalacja z dev na stable jest de facto instalacją starszej wersji oprogramowania - nic się nie wydarzy złego w związku z powyższym?

No właśnie nie tak jak napisałeś, bo tak mogą być problemy (nie muszą, ale mogą).

Instaluj spod TWRP po uprzednim wykonaniu tam Factory Reset (to ten defaultowy wipe, nie żaden z advanced, nie format), czyli wipe niecałej partycji data. Puryści zalecają wipe całkowity, ale moim zdaniem to przesada, gdy nie ma problemów.

kurde, pojawiło się u mnie jakoś wczoraj przy AoD, wyłączyłem AoD, ale telefon potrafi zrobić coś takiego nadal(np gdy ekran jest wygaszony i ktoś zadzowni)... kiedyś coś takiego robił przy AoD właśnie, ale myślałem, że to naprawili .
Ja tak miałem sporo wersji do tyłu na Mi 5s Plus. Zresztą nie byłem jedyny bo inne osoby też to sygnalizowały, na różnych modelach.

Zaktualizowałem i ja niestety odblokowanie twarzą nie działa a ta funkcja w telefonie jest martwa telefon to mi6
Nie potwierdzam u mnie działa

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Wipe. Wielokrotnie po różnych aktualizacjach jakieśtam funkcje działały, znikały, etc i wtedy wipe, wgranie na czysto i śmigały.

RN5p - whyred

Nie potwierdzam u mnie działa

Również nie potwierdzam. Działa jak należy

u mnie MI8 - ja nie wiem co Wy macie z tymi telefonami - u mnie działa wszystko bez zarzutu, a pojawiające się błędy  (jak z aparatem na którejś z poprzedniej wersji) poprawiają w następnych.

Zarówno bezpieczeństwo - wszelkie testy bezp. przechodzi na 100% przy każdej aktualizacji, jak i działanie internetu - u mnie Protokół APN jest ustawiony oryginalnie na "IPv4/IPv6" zarówno dla sieci macierzystej jak i podczas roamingu , haseł użytkowników nie ma żadnych - są puste, a internet działa we wszystkich sieciach. Moja macierzysta sieć to Play i aktywnie korzystam z roamingu krajowego dotyczy to również internetu - wszystko działa bez zarzutu. 

Z sumami kontrolnymi podczas pobierania faktycznie czasem jest jakaś kiszka a czasem wcale nie można pobrać automatycznie, również ręcznie sumy kontrolne się nie zgadzają szczególnie przy pobieraniu z alternatywnych serwerów - wtedy podpinam do kompa pobieram z serwera głównego zapisując zipa na telefonie następnie instaluje w apce Aktualizacje (nie wchodząc ręcznie do recovery) za pomocą opcji "Zainstaluj aktualizację z pliku .zip"  - wtedy wszystko przechodzi bez problemu. 

• Like 1

Dla wszystkich niecierpliwych - 9.1.3 jednak wydamy. Tradycyjnie jutro powinien być.

wysłane z RN5 via Tapatalk

Po aktualizacji na Mi Note 2 nie działa możliwość uruchomienia usług VPN oraz slot na pierwszą kartę SIM przestał działać. Kartę wykrywa, lecz nie łapie wgl. zasięgu.

Co do problemu z auto obracaniem - problem z auto obracaniem występuje w motywach, które nie są od Miui.

Edited by acocieto

45 minut temu, Orjon napisał:

Dla wszystkich niecierpliwych - 9.1.3 jednak wydamy. Tradycyjnie jutro powinien być.

Coś w kwestii znikających opisów kontaktów może...? ')

• Like 1

9 minut temu, Mateusz190 napisał:

A jak u Was z tapeta (...)

U mnie bez problemu - nie ma znaczenia czy statyczna czy animowana obie działają ok! 

15 minut temu, mrosi napisał:

Coś w kwestii znikających opisów kontaktów może...? ')

Jeśli chodzi o SMS, niestety Xiaomi dalej tego nie naprawiło... (sprawdzone na aplikacji z 9.1.3 z Mi Mix 2S)

31 minut temu, Orjon napisał:

Jeśli chodzi o SMS, niestety Xiaomi dalej tego nie naprawiło... (sprawdzone na aplikacji z 9.1.3 z Mi Mix 2S)

Szkoda trochę to irytuje, ale czekamy może to kiedyś xiaomi opanuje 

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Świetnie! Patrząc na changelog jest na co czekać. Nowości w AOD i poprawki jasności na propsie :)

Jest nowy miui.eu stabilny na whyred xiaomi note5 w wersji 10.2.X.X. na stronie xiaomi.eu

Dlaczego xiaomi polska nie aktualizuje stabilnych wersji bo ostatnia na whyred ma kilka miesięcy. 10.0.1.X.  Dlaczego nie chce się wam zrobić lustrzanego odbicia serwera czy lustrzanego zlinkowania romów? Przecież xiaomi polska a xiaomi.eu to samo i nie widzę różnicy w romach pomiędzy xiaomi.eu a xiaomi.pl, przecież nikt z polskiej sceny nie kompiluje na nowo wszystkich romów dla każdego telefonu a linkuje do tego co zrobiła społeczność xiaomi.eu.

Edited by zagrobelny
  • Like 1

6 minut temu, zagrobelny napisał:

Przecież xiaomi polska a xiaomi.eu to samo

MIUIPolska nigdy nie udostępniało na stronie głównej softu w wersji Stable, taki soft pobierasz z xiaomi.eu. Po 2 pamiętaj, że nikt nie płaci ani Xiaomi.eu, ani MIUIPolska za soft, który udostępniają, więc teksty typu "nie chce wam się" radzę sobie darować. 

PS. No i nie "Xiaomi Polska" a "MIUIPolska"... 

20 minut temu, zagrobelny napisał:
Dlaczego xiaomi polska nie aktualizuje stabilnych wersji bo ostatnia na whyred ma kilka miesięcy. 10.0.1.X.  Dlaczego nie chce się wam zrobić lustrzanego odbicia serwera czy lustrzanego zlinkowania romów? Przecież xiaomi polska a xiaomi.eu to samo i nie widzę różnicy w romach pomiędzy xiaomi.eu a xiaomi.pl, przecież nikt z polskiej sceny nie kompiluje na nowo wszystkich romów dla każdego telefonu a linkuje do tego co zrobiła społeczność xiaomi.eu.

1. Aktualizacja jest wtedy, kiedy jest nowe stable, pytaj się Chińczyków dlaczego były opóźnienia. W przypadku tej aktualizacji zrobiliśmy ją praktycznie na drugi dzień po upublicznieniu. 
2. Wszystkie stable idą na sourceforge i androidfilehost skąd powinny być pobrane bez problemów. Jakbyś wszedł na stronę MIUIPolska i przesunął kursor na zakładkę Pobierz MIUI to pojawiłoby ci się magiczne menu, zawierające m.in. taką podstronę, jak "Wersje stabilne"... Którą ci zresztą @frrancuz podlinkował...
3. od mniej więcej 2 lat MIUIPolska = Xiaomi.eu i nasze poprawki też są tam, także cię nie rozumiem.
I jak wyżej - wszystko robimy z własnej przyjemności, a i tak ktoś serwer MIUIPolska, jak i dedyk czy xiaomi.eu musi utrzymywać ;-) ponadto nie mamy wpływu na to, co zepsuje nam Xiaomi, tak jak ostatnio na przykład wyświetlanie kontaktów w SMSach.
EOT...

wysłane z RN5 via Tapatalk

• Like 2

14 minut temu, zagrobelny napisał:

.  Dlaczego nie chce się wam zrobić lustrzanego odbicia serwera czy lustrzanego zlinkowania romów?

Widzę że Pan to roszczeniowy bardzo. Mimo tego że słyszysz dzwony to niestety nie wiesz w którym kościele. Ja osobiście bardzo doceniam Acida ( miałem okazję poznać) i resztę w tworzeniu tej społeczności. Więc chlopaku jak nie wiesz o czym mówisz to trochę pokory. A jak nie dozbieraj 5k i kup se jabłko

• Like 3

@Orjon Te chinskie krzaczki, ktore czasem sie pojawiaja przegladajac internet (okienko na dole z chinszczyzna oraz "X" by zamknac) idzie jakos zablokowac?

PS Tlumaczac na nasze co jutro ma byc "nowego"? :)

Jesteś w stanie mi to jakoś zreprodukowac? Bo niestety u siebie nie uświadczyłem (chociaż nie korzystam z domyślnej przeglądarki na co dzień) Myślę że będzie się dało ale musiałbym chłopakom napisać.

Co nowego? Powinien być nowy wygląd Motywów, opcja o której pisałem przy okazji reuploadu dla POCO (większa siatka przełączników), dwuklik by zablokować ekran i coś jeszcze bedzie... Więcej jutro ;-)

• Like 1

1 godzinę temu, mates21 napisał:

@Orjon Te chinskie krzaczki, ktore czasem sie pojawiaja przegladajac internet (okienko na dole z chinszczyzna oraz "X" by zamknac) idzie jakos zablokowac?

PS Tlumaczac na nasze co jutro ma byc "nowego"? :)

To naprawiono kilka edycji temu. Kolega jak widzę nie czyta tego, co na Forum...

Wyczyść dane przeglądarki.

Guest
This topic is now closed to further replies.