ZduneX25

MIUI 8.12.27

Recommended Posts

23 minuty temu, Orjon napisał:

Google Lens jest w Aparacie a nie jako oddzielna aplikacja. W Google Play jest niewspierany ale w Aparacie w Trybach powinieneś go mieć.

wysłane z RN5 via Tapatalk

A trzeba go jakoś włączyć bo w trybach go nie widzę oraz w ustawieniach aparatu też nie? Jakaś podpowiedź ? 

@milenium17 na pewno nie, ale może to jakaś pozostałość po poprzednim Romie, bo na nim nie działało też obracanie , zrobię FW i sprawdzę, dam znać co i jak

ok zrobiłem Full Wipe na moim Mi8 EE i obracanie aplikacji SMS działa prawidłowo, sorry za zamieszanie

Jak zrobiłem aktualizację ta opcja była, niestety musiałem wgrać ponownie (problem z LP) i opcja Google Lens zniknęła

Edit: moduły magisk wyłączają te opcję. Jednak sama aplikacja dział bez problemu

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Dzisiaj była aktualizacja w sklepie i po niej pojawi się aplikacja obiektyw w launcherze, ale dalej w aparacie też będzie skrót działający.

15 godzin temu, patrikos23 napisał:

a jak z internetem w orange/nju? błąd z wolnym działaniem lub wogóle jego brakiem naprawiony? Bo nie można było nawet punktów dostępu edytować bo były wyszarzone. Ktoś się wypowie?

Ma Mi6 mobilny nie działa. Nic się nie zmieniło.

Ma Mi6 mobilny nie działa. Nic się nie zmieniło.

I to jest odpowiedź na moje pytanie. Dzięki. Zatem nie ma sensu wgrywać.

Tapatalk by Xiaomi Mi6 Pro Ceramic Black

• Like 1

R4X. Czy na tym wydaniu nadal aplikacja SMS nie wczytuje nazw wszystkich kontaktów od razu? Od kilku wydań ładuje mi dopiero po wejściu w konwersację i wyjściu z powrotem do listy.

5 godzin temu, patrikos23 napisał:

I to jest odpowiedź na moje pytanie. Dzięki. Zatem nie ma sensu wgrywać.

Tapatalk by Xiaomi Mi6 Pro Ceramic Black

Mi na MI6 net mobiny działa tu że dodałem jednego apn żeby śmigał ja ustawieniach ipv4. Ale mam tę problem z MMS bo nie dochodzą do mnie 

Edited by Hamman
Blad w slowie
  • Like 1

Dnia 28.12.2018 o 18:15, mrosi napisał:

W sumie zwróciłem uwagę na to, o czym pisze @arturiano, już przy poprzednim ROMie. Czcionka jest pomniejszona w opisach ikon przez co nazwy opisujące są wydłużone i nienaturalnie ucinane. O tak:

U mnie problem istnieje tylko na siatce 5x6, pozostałe działają OK (oczywiście zależy od nazwy danej aplikacji). Spróbuję coś wykombinować z tymi podpisami ikon, niemniej nie mam pojęcia czy się uda.

@arturiano - czcionka zwiększa się na ekranie głównym, ale nie z każdym stopniem, tylko co kilka - u mnie na RN5 zwiększa się na XL dopiero, nie na L. Nie wiem czy na poprzednim miałem tak samo, bo zwykle ustawiam sobie XS.

• Like 1

10 godzin temu, sp4ubw napisał:

Dzisiaj była aktualizacja w sklepie i po niej pojawi się aplikacja obiektyw w launcherze, ale dalej w aparacie też będzie skrót działający.

Nie do końca rozumiem wypowiedź. Nie mniej po aktualizacji romu nie  nie mam jej w aparacie a jak chcę pobrać to mam:

Screenshot_2018-12-29-21-55-32-456_com.android.vending.png

2 godziny temu, Orjon napisał:

U mnie problem istnieje tylko na siatce 5x6, pozostałe działają OK

No to ja mam tak samo. 

Właśnie udało mi się - po długich i ciężkich bojach ;) - przejść z MIUI 9 na 10. I tak na szybko z tego, co tu czytam: w aplikacji SMS mam nazwy kontaktów wyświetlane bezproblemowo, obracanie również działa (zarówno widok listy konwersacji, jak i poszczególnego wątku), internet mobilny nju działa. 

A mam pytanie: co to jest w ustawieniach wyświetlacza: Kliknij dwukrotnie / podnieś, aby sprawdzić telefon? :D 

Edit: No ok, nazwy kontaktów w SMSach świrują. Raz pokazują się normalnie, raz jako numery. A czasem wystarczy przesunąć listę, żeby się zmieniło w jedną albo drugą stronę...

Edited by magyarek

19 minut temu, nssk napisał:

Nie do końca rozumiem wypowiedź. Nie mniej po aktualizacji romu nie  nie mam jej w aparacie a jak chcę pobrać to mam:

Aktualizacja jest dostępna o ile masz w aparacie tę aplikację. Jak nie masz to będzie niedostępna w sklepie.

Pobawiłem się tym Google Lens, fajna ciekawostka ale jak dla mnie tylko do zabawy. Co najwyżej kopiowanie tekstu jako tako przydatne, reszta to gadżet. U mnie zadziałało jako oddzielna aplikacja (Mi8) z włączoną aplikacją Google.

Co do samego wydania – wszystko hula aż miło. Wspominanych kłopotów z rotacją obrazu w SMS czy "opóźnionego" w wczytywania nazw kontaktów nie zauważam. SoT ponad 6h.

Dla POCOPHONE był jakiś re-upload? Mimo tego, że mam tą wersję to dziś wyskoczyło mi info o tym, że jest aktualizacja. Z innej strony już od jakiegoś czasu nie działa aplikacja "pliki" i ten bug z SMS, który mają wszyscy...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Tak, był reupload:

- na POCO nie przechodziło SafetyNeta

- był jakiś problem z Menedżerem Plików.

I posiadacze POCO dzięki temu reuploadowi mogą sprawdzić nową rzecz którą wprowadziliśmy w tej wersji - zmianę siatki przełączników na pasku powiadomień :) 

Następna aktualizacja MIUI 11 stycznia - 9.1.3 prawdopodobnie nie wydamy (więcej info tu: https://en.miui.com/thread-5073008-1-1.html i http://www.miui.com/thread-20503278-1-1.html)

Po co się podniecać bateriami i SoT? Xiaomi Note 5 pro whyred. Trzymanie baterii 6 dni codziennego używania (po 6 dniach zostało poniżej 20 % na screenie więc wytrzyma jeszcze jeden dzień) - warunki: codzienne rozmowy ok. 20-30 rozmów po kilka/kilkanaście min. również przez sluchawkę bluetooth, czasem sprawdzenie mejla, jakiś sms,.sprawdzenia na chwilę coś w sieci, wpisanie coś do notatnika.  Smartfon w nocy samoczynnie  wyłącza sieć gsm (3g) nad ranem znow się włącza.  Tak zachowuje się firmware xiaomi.eu 8.12.XX i dobra konfiguracja smartfona tak aby ubijał wszystkie aplikacje w tle i nie miał powiadomień i obsługi innych zbędnych głupot, wyłączona transmisja danych. Do obsługi internetu jest laptop. Smartfon ładowany przez noc poprzedzającą test najwolniejszą łądowarką jaką udało się znaleść w domu czyli 0.5 A.

trzymaniebaterii.png

Edited by zagrobelny
  • Like 1

Gratuluję wyniku. Ale każdy używa jak mu pasuje. Mi wystarcza ~24h działania w tym ~6-7h ekranu. I pod ładowarkę. Włączone WiFi, LTE, BT, GPS, synchro i inne duperele. Jeżeli to wytrzymuje, to dla mnie jest OK. Duży spadek na ekranie w tym czasie [~5h] oznacza prądożerność wydania. Tylko tak "patrzę" na poprawność wydania. Jednak, jak wspomniałem, każdy ma swoje własne preferencje.

RN5p - whyred

• Like 2

2 godziny temu, zagrobelny napisał:

Smartfon w nocy samoczynnie  wyłącza sieć gsm (3g) nad ranem znow się włącza.  Tak zachowuje się firmware xiaomi.eu 8.12.XX i dobra konfiguracja smartfona tak aby ubijał wszystkie aplikacje w tle i nie miał powiadomień i obsługi innych zbędnych głupot, wyłączona transmisja danych.

Dla Ciebie to "dobra konfiguracja", dla wielu innych, taka byłaby nie do przyjęcia. Ubijanie apek w tle to raczej wada i powód skarg wielu użytkowników MIUI. Brak powiadomień w nocy? Co kto lubi - ja tam wolę być na bieżąco 24/7 :)

Dnia 29.12.2018 o 17:24, MaxPrime napisał:
Na Mi6 SoT jest zacny. Spokojnie można wykręcić nawet 8h default_icon_e_smile.gif

U mnie 2h30 50%,jak to robisz?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...

Mi5s - wymagane było dopisanie nowego apn (nju), brak internetu, telefon nie logował się do sieci. Brak możliwości edytowania zaszytego apn. Aplikacja pogoda sypie błędami i zatrzymuje się. Po dopisaniu apn, jest internet jak i zalogowanie w sieci.  

Screenshot_2018-12-30-20-38-05-609_com.miui.bugreport.png

Guest
This topic is now closed to further replies.