ZduneX25

MIUI 8.12.27

Recommended Posts

MIUI 10 8.12.27

• Dodany Google Lens dla kompatybilnych urządzeń w aplikacji Kamera (np. MI8)
  • Aktualizacja poprawek bezpieczeństwa Android 2018-12-01
  • Poprawki tłumaczenia
  • Poprawki braku odpowiedzi Panelu sterowania dla POCO F1

DFG_2018-12-27-13-03-34-e1545912389870-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

MiMix 2s jak do tej pory ok, aplikacja SMS bez zmian ciągle błąd z wyświetlaniem kontaktów  testujemy dalej 

Edited by mario1974

Zauważyłem, że jest nowa wersja codziennych tapet ekranu blokady. Niestety pomimo dodania danej tapety do ulubionych (kliknięcie serca przy danej tapecie), po wejściu w listę ulubionych tapet jest ona pusta. Czy to znany problem, czy da się go jakoś naprawić? Używam mi6

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

24 minuty temu, wozmar napisał:

Zauważyłem, że jest nowa wersja codziennych tapet ekranu blokady. Niestety pomimo dodania danej tapety do ulubionych (kliknięcie serca przy danej tapecie), po wejściu w listę ulubionych tapet jest ona pusta. Czy to znany problem, czy da się go jakoś naprawić? Używam mi6

Problem z kontaktami w SMS na mi6 nadal występuje?

12 minut temu, mrosi napisał:

Mi 8 wyraźnie dostał kopa. SMS bez zmian, jak napisał @mario1974, bug wyświetlania nazw kontaktów.

W Mi Max3 błąd wydaje się być naprawiony, ale za to kuleje synchronizacja gmail i nie działa synchronizacja wiadomości google. 

MM3 tez miał problem z nazwami kontaktów, więc pewnie powoli naprawią wszędzie. 

Problem z kontaktami w SMS na mi6 nadal występuje?
Tak. Raz się wyświetla jako nazwa kontaktu, a drugim razem jako numer telefonu.

Jak działa Google Lens?

Google Lens to zaawansowane narzędzie bazujące na rozszerzonej rzeczywistości, które przez obiektyw aparatu fotograficznego wbudowanego w urządzenie zarejestruje miejsca i przedmioty i w mgnieniu oka wyszuka dla nas informacje na ich temat.

Tak na szybko z netu 

• Like 1

4 minuty temu, QBAQ napisał:

I jak to rzekomo działa?

Używając aparatu klikasz na obiekt, a system wyszukuje Ci informacje na temat obiektu czy jego cech. Google pomaga...

//:offtop mode off

3 godziny temu, mario1974 napisał:

MiMix 2s jak do tej pory ok, aplikacja SMS bez zmian ciągle błąd z wyświetlaniem kontaktów  testujemy dalej 

Potwierdzam. SMS ma buga, reszta zdaje się być OK.

14 minut temu, Strzelba napisał:

Dla RN4x dodano funkcje SMS alarmowy

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Drogi kolego a czy na RN4X dalej jest ten bug związany z wyświetlaniem nazw kontaktów w aplikacji sms i czy działa obracanie ekranu w smsach

U mnie na minus są zbyt małe czcionki pod ikonami na redmi note 5 pro. Rozmiar tekstu i skalowanie ustawiłem na L a czcionka pod ikonami jest o wiele mniejsza niż na poprzednim Romie. Ktoś wie jak to naprawić?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Drogi kolego a czy na RN4X dalej jest ten bug związany z wyświetlaniem nazw kontaktów w aplikacji sms i czy działa obracanie ekranu w smsach
Nie mam i nie miałem problemów z wyświetlaniem nazw w sms na RN4X (mido). Obracanie ekranu w smsach działa, na poprzednim romie nie działało.

Wysłane z Redmi Note 4 ...

W sumie zwróciłem uwagę na to, o czym pisze @arturiano, już przy poprzednim ROMie. Czcionka jest pomniejszona w opisach ikon przez co nazwy opisujące są wydłużone i nienaturalnie ucinane. O tak:

002.png001.png

Czcionka - krój i wielkość domyślne, nie zmieniane. Motyw systemowy. @Orjon...?

BTW, działa obracanie ekranu w SMS.

Mi 8 SE:

Ściągnąłem dziś rano, zainstalowałem przez TWRP i... uruchamia się tylko Fastboot. Kolejne próby wgrania TWRP przez ADB zakończone komunikatem jak poniżej, ale TWRP nie uruchamia się. Powoli zaczyna mi brakować pomysłów.

Clipboard01.jpg

Edited by gregi2004
literówka

a jak z internetem w orange/nju? błąd z wolnym działaniem lub wogóle jego brakiem naprawiony? Bo nie można było nawet punktów dostępu edytować bo były wyszarzone. Ktoś się wypowie?

Mi 8EE:

Działa: Obracanie w SMS działa, czcionka na standardowym motywie jest normalna, nie ucina liter. 

Nie działa: część SMS ma nazwę a część nr, tak jak w poprzedniej wersji

28 minut temu, patrikos23 napisał:

a jak z internetem w orange/nju? błąd z wolnym działaniem lub wogóle jego brakiem naprawiony? Bo nie można było nawet punktów dostępu edytować bo były wyszarzone. Ktoś się wypowie?

Nie wiem o czym rozmawiasz... ;)

A poważnie. Mam telefon od trzech tygodni, w tym dwa pierwsze tygodnie na globalu i od tygodnia na MIUI Polska/EU. Po odblokowaniu BL, co oczywiste, telefon zresetował się. Cały czas używam dwóch kart SIM: Orange (prywatna, główna) i Plus (służbowa). Cały czas net działa bezproblemowo. Może nie zwracam uwagi na to, że przesył danych wynosi 20 czy 5 MB/s, bo uważam że nie ma to większego znaczenia. Nie mniej faktem jest, że ustawienia APN dla SIM sa nieedytowalne (wyszarzone).

BTW, opisy ikon zachowują się identycznie, czyli są niewłaściwie podzielone na dwie linie, na wszystkich (trzech) motywach systemowych i bez względu na ustawienia siatki.

• Like 1

gregi2004  probowales tak robic jak na xda    $45 post

Quote:
Originally Posted by haizapo

The key thing is my first recovery rebooting will auto go to fastboot

I managed to go over the issue. if your phone is bricked and come to fastboot, please follow below steps strictly (after 4 times re-flash using Miflash)
1. Download fastboot ROM (miui 9) - CN version from here - https://xiaomifirmware.com/roms/down...iaomi-mi-8-se/ (only use MIUI9, not MIUI10)
2. Use Miflash to flash the ROM from step 1 (extract your rom and store it to your local PC folder - the path should be short so that Miflash can read) - Be-careful with this step and NOT to set lock your bootloader.
3. Reboot your phone and go to MIUI 9, let system to boot to OS completely.
4. Hold Power + Volume down (-) key to set your phone to fastboot again.
5. Flash custom recovery 3.2.3 - 1102 version (provided by LR.Team as this link https://drive.google.com/drive/u/0/f...D_5TQiSnymPBTT) (use command: "fastboot flash recovery xxx.img" which xxx is your folder store the recovery)
6. Hold Power + Volume up (+) key to set your phone to recovery (it will run twice)
7. Flash custom recovery again (using the zip file from this link https://drive.google.com/drive/folde...D_5TQiSnymPBTT)
8. Clear 4wipe, shutdown your phone, restart to recovery --> it should work
9. Install ROM you want.

Przypominam tylko, po raz ostatni, że wątki cotygodniowe służą wymianie spostrzeżeń na temat ROMów, a nie rozwiązywaniu problemów z instalacją TWRP i innych. Za chwilę posypia się warny...

1 godzinę temu, milenium17 napisał:

Mi 8EE:

Działa: Obracanie w SMS działa, czcionka na standardowym motywie jest normalna, nie ucina liter. 

Nie działa: część SMS ma nazwę a część nr, tak jak w poprzedniej wersji

Mi na EE nie obraca SMS. Ciekawe jak to działa? :D

Hej, mam Mi MIX 2S, i w google play pokazuje ze Google Lens nie obsługuje mego urządzenia, a widziałem w postach, że już nasi użytkownicy mają tę opcję/aplikację? Co mogę zrobić ? 

Google Lens jest w Aparacie a nie jako oddzielna aplikacja. W Google Play jest niewspierany ale w Aparacie w Trybach powinieneś go mieć.

wysłane z RN5 via Tapatalk

9 godzin temu, mrosi napisał:

Mi 8 wyraźnie dostał kopa. SMS bez zmian, jak napisał @mario1974, bug wyświetlania nazw kontaktów.

U mni na mi8 EE jest ok, problem nie występował na wcześniejszych wersjach również,  potwierdzam za to brak rotacji w aplikacji sms

Edited by kaudii

Guest
This topic is now closed to further replies.