ZduneX25

MIUI 8.12.27

Recommended Posts

58 minut temu, Orjon napisał:

Tak, bo znowu nie przechodziło SafetyNet.

A ten nieszczęsny błędny APN Orange/Nju, to poprawicie w najbliższej przyszłości? :)

Jeśli poprawicie, to sugeruję dopisać to do listy różnic między Global a EU:  https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/ bo pewnie jeszcze z rok w Globalach będzie zły.

Edited by latet

Z tego co wiem to jest poprawiony od poprzedniej wersji. Ja mam dostęp jedynie do tłumaczenia, nie do wszystkich poprawek które robi EU. @Acid twierdzi że na Mi 8 działa normalnie.

Mam wrażenie że coś stało się z rozmiarem czcionek (i nie tylko np. SwiftKey w najmniejszym ustawieniu zajmuje pół ekranu a w największym 3/4) porównując telefony u mnie w RN4 w ustawieniu "XS" są tak samo duże jak w Mi8 na "M" 

Spoiler

Screenshot_2018-12-30-22-56-48-643_com.opera.browser.thumb.png.99d678aaf7c81b80a3e6bc6d48866740.png

U mnie przechodzi safety net. Jednak używam modułu safety net patch do magisk może to dlatego

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, latet napisał:

A ten nieszczęsny błędny APN Orange/Nju, to poprawicie w najbliższej przyszłości? :)

O którym błędzie mówisz? Mam kartę Orange i nie mam problemów z przesyłem danych...

u mnie na Mi6 raz logowanie do banku działa a raz nie, teraz mam w magisku w safetynet na czerwono, a czasem jest na zielono i wszystko działa - loteria, czy to jest normalne, czy tak nie powinno być?70125ac9285e0793291d9ee65a6ba4df.jpg

Tapatalk - Xiaomi Mi6

34 minuty temu, mrosi napisał:

O którym błędzie mówisz? Mam kartę Orange i nie mam problemów z przesyłem danych...

Jednak wielu ma i nie tylko tacy, którzy używają Xiaomi. Na forum Orange jest wielu użytkowników różnych modeli telefonów, którzy mają problemy z przesyłem danych i dział techniczny zaleca zmianę ustawień APN, bo ta podana na stronie Orange nie działa z poprawnie z każdym modelem telefonu. 

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Wystarczy czytać Forum :-P Błąd zgłaszało wiele osób. Rozwiązanie też było podawane kilka razy.

3 minuty temu, latet napisał:

Wystarczy czytać Forum :-P Błąd zgłaszało wiele osób. Rozwiązanie też było podawane kilka razy.

Jeśli miało to być zabawne, to nie jest.

Pytanie nie wzięło się znikąd. Mam zainstalowane MIUI Polska/EU i cały czas bazuję na systemowych APN. W polach login i hasło jest "internet", a to rzekomo powoduje błędy. Zastanawiam się więc skąd inne ustawienia u użytkowników zgłaszających błędy z przesyłem danych...

12 minut temu, mrosi napisał:

Pytanie nie wzięło się znikąd. Mam zainstalowane MIUI Polska/EU i cały czas bazuję na systemowych APN. W polach login i hasło jest "internet", a to rzekomo powoduje błędy. Zastanawiam się więc skąd inne ustawienia u użytkowników zgłaszających błędy z przesyłem danych...

Poprawne ustawienia powinny wyglądać tak:

Nazwa: Orange Internet
APN: internet
Nazwa użytkownika: internet
Hasło: internet
Typ uwierzytelniania: PAP lub CHAP
Typ APN: default,supl
Protokół APN: IPv4
Protokół APN roaming: IPv4

a problemem nie jest zawartość loginu i  hasła tylko pola "APN" i protokołu - jeśli jest taka:

APN: internetipv6

Protokół APN: IPv6

to część użytkowników ma problem. Nie wiem, od czego zależy, czy ktoś ma problem, czy nie. Jedni twierdzą, że od modelu telefonu, inni, że od tego, czy jest PIN na SIM, a inni, że to zależy od tego, na jaką stronę/zasób chce się wejść.

• Like 2
  • Thanks 1

3 minuty temu, latet napisał:

a problemem nie jest zawartość loginu i  hasła tylko pola "APN" i protokołu - jeśli jest taka:

APN: internetipv6

to część użytkowników ma problem. Nie wiem, od czego zależy, czy ktoś ma problem, czy nie. Jedni twierdzą, że od modelu telefonu, inni, że od tego, czy jest PIN na SIM, a inni, że to zależy od tego, na jaką stronę/zasób chce się wejść.

No to u mnie jest nieco inaczej. Poza wyciętymi, gdzie mam to samo, jest tak:

Protokół APN roaming: IPv4

i to są systemowe ustawienia. Wiem, bo przerabiam to z światłowodem, że Orange ma generalnie problem z ipv6. W modemie światła musiałem to wyłączyć, bo miałem notoryczne przerwy w dostawie neta.

Zastanawia mnie tylko jedno: w ustawieniach APN w MIUI, nie można ich edytować, są one wyszarzone.

[quote post=
Zastanawia mnie tylko jedno: w ustawieniach APN w MIUI, nie można ich edytować, są one wyszarzone.

Może to kwestia bezpieczeństwa, możesz wstawić nowy APN , a dopiero później skasować stary, chociaż trochę męczące

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Z tym obracaniem na tym rom i na poprzednich z listopada jest coś nie tak. Autoobracanie jest włączone, a po kilku dniach już się nie obraca, i trzeba resetować.

5 godzin temu, JayZ93 napisał:
u mnie na Mi6 raz logowanie do banku działa a raz nie, teraz mam w magisku w safetynet na czerwono, a czasem jest na zielono i wszystko działa - loteria, czy to jest normalne, czy tak nie powinno być?

U mnie wszystko ok, może spróbuj zainstalować Universal SafetyNet Fix

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...

Magisk 18 tak ma. Mam stable wgrane i robi się to samo. Czasem przepuszcza ROOTa, i trzeba zamknąć aplikację bankowa[wyczyścić ram czasem] i działa OK.

RN5p - whyred

Magisk 18, w ciągu ostatnich dni 1 z kilkunastu nie udana próba płatności i jak się okazało spowodowana slabym (zanikającym) zasięgiem sieci. 

To powyższe to obserwacja,, na żywo"

W aplikacji status ok - zielony

A na rn5pro był reupload? Bo mam powiadomienie o nowej wersji a mam zainstalowane 12.27

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Właśnie mi też cały czas pokazuje się że mam do pobrania aktualizacji mimo że mam już 8.12.27 próbowałem ściągnąć i zainstalować ale jest błędna suma md5 więc pokazuje błąd.
A tak w ogóle to dlaczego od jakiegoś czasu nie da się zainstalować żadnego zipa w twrp ze sprawdzeniem sygnatury pliku? Bo odznaczeniu sprawdzania da się zainstalować.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

5 godzin temu, frrancuz napisał:

Magisk 18 tak ma. Mam stable wgrane i robi się to samo. Czasem przepuszcza ROOTa, i trzeba zamknąć aplikację bankowa[wyczyścić ram czasem] i działa OK.

RN5p - whyred

Nie, nie ma :) Xiaomi.eu po prostu słabe jakościowo i tyle.

Chyba coraz gorsze. Nie ogarniają chyba już modeli. Nawet wersje stabilne pojawiają się i znikają bo są z błędami. Szkoda

RN5p - whyred

• Like 1

Kupa straszna się dzieje, nic nie poprawiają a coraz więcej błędów się pojawia. 

Tylko niech tutaj psychofani nie wyjeżdżają mi ze swoją nieśmiertelną mantrą, że jak się nie podoba to bla, bla, Global/Stable, bla, bla, bla.

Chińczycy pogubili się kompletnie i zjadają własny ogon. Kolejne wersje ROMów powinny naprawiać stare błędy, optymalizować pracę i dodawać nowe funkcje a My powinniśmy ewentualne wyłapywać błędy i niedociągnięcia. Niestety jest tak, że stare błędy nie są usuwane od razu, pojawiają się nowe (często wręcz kuriozalne) a telefony chodzą tak samo lub gorzej.

• Like 4
  • Confused 1
  • Sad 1

Jak już się pożegnałem z Miui. Dev zmieniłem na stable i zrezygnowałem.

Screenshot_Chrome_20181231-210026.thumb.png.b810c37a0124da1dd405040824a7454d.png

Edited by dzidexx

5 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

Kupa straszna się dzieje, nic nie poprawiają a coraz więcej błędów się pojawia. 

Tylko niech tutaj psychofani nie wyjeżdżają mi ze swoją nieśmiertelną mantrą, że jak się nie podoba to bla, bla, Global/Stable, bla, bla, bla.

Chińczycy pogubili się kompletnie i zjadają własny ogon. Kolejne wersje ROMów powinny naprawiać stare błędy, optymalizować pracę i dodawać nowe funkcje a My powinniśmy ewentualne wyłapywać błędy i niedociągnięcia. Niestety jest tak, że stare błędy nie są usuwane od razu, pojawiają się nowe (często wręcz kuriozalne) a telefony chodzą tak samo lub gorzej.

Dobrze, że to napisałeś ja nie ukrywam się bałem ... uciekłem na stable ... bo już miałem też dość. Cyrk ... był to fakt i trzeba to jasno powiedzieć, że teksty typu nie podoba się to ... nawet mnie już zraziły.

• Like 2

6 minut temu, frrancuz napisał:

Wiecie, beta to beta ma swój "urok". Ale stabilne wcale nie są lepsze.

Beta to beta a nie alpha :D W swoim życiu uczestniczyłem w kilku betach i nie było takich jaj! Zobacz jaka jest różnica między obecnymi betami a tymi sprzed roku.

P.S. Jest nowy rok a co wy stulejarze na forum robicie? :D:D:D

• Thanks 1

to żeby nie był, zawsze byłem wiernym fanem wydać cotygodniowych dev ale od wejścia miui 10 to jest masakra. Przeszedłem na stable, które owszem też nie jest idealne ale działa...

P.S. Najlepszego w Nowym Roku aby miui miało mniej bugów :)

• Thanks 1

11 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Ja nie narzekam na Redmi 6 pro. Może jednak długie wsparcie Xiaomi to mit.

Mi4c wprowadzony na rynek 3Q '15. Wsparcie zakończone. Ostatnia wersja stable (android 7.0) ma poprawki bezpieczeństwa z marca 2018...

To nawet nie są 3 lata. Ja jestem zawiedziony. Nie dlatego, że brakuje mi bety (może 3 zainstalowałem), ale wersja stabilna powinna być wspierana w zakresie bezpieczeństwa. 

EDIT.

Napisałbym coś związanego z tematem wątku, ale niestety, legendarne wsparcie producenta dla mojego modelu wygasło po 3 latach ;)

Edited by slavkoTM
Żeby mrosi się nie denerwował w pierwszy dzień roku ;)

Zauważyłem podwójne powiadomienia Gmail i tapatalk . Ktoś to może potwierdzić

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

8 godzin temu, patrikos23 napisał:

Przeszedłem na stable, które owszem też nie jest idealne ale działa..

Jak to zrobiłeś? Można to zrobić ściągając na telefon np. obraz systemu z ich strony?

Jadę na dev i chyba wrócę na stable.

Guest
This topic is now closed to further replies.