Skocz do zawartości

Mi Mix 2 - jakość zdjęć


k0000mis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak to jest z tą jakością zdjęć w waszych Mi Mixach 2?

W recenzjach pisza, że to jest najsłabsze ogniwo tego telefonu. Ale recenzj wyszły zaraz po telefonie a mineło sporo czasu. Jak to wygląda obecnie? Poprawiło się coś? Jak zdjęcia z gcama? Wiadomo, w dzień pewnie petarda a jak np. uroczystości przy sztucznym świetle? Świeta są teraz doskonałym momentem do sprawdzenia telefonu pod tym kątem.

Powrzucajcie przykłady. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off_top

Jak chcesz mieć dobrą jakość fot w budzie mixa, to kupujesz 2s. 2 ma słaby aparat i tego nie zmienisz... Ja w swoim Max3 zainstalowałem Gcama...i jakość zdjęć w porównaniu z softem z globala spadła przy słabym świetle drastycznie... Wywaliłem wszystko czym prędzej i z powrotem siedzi global 10. Tak... I też myślałem o tej propozycji jutrzejszej z np. Euro za 1300 ;-)

 

/Off_top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Mi Mix 2 - jakość zdjęć

No dobra jest ta propozycja w euro. Widzę same plusy zmieniając swojego LG G6 na tego Mixa prócz aparatu, nie pstrykam nie wiadomo ilu fotek ale na G6 mogę zawsze liczyć. I liczyłem na jakieś sample które mnie przekonają do zakupu ale chyba musiałbym dołożyć do mi2s który jednak trochę puki co jest za drogi. 

Znalazłem na innych forach sporo porównan gcama z stockiem i ludzie faktycznie są zadowoleni. Różnica jest dość spora. Dalej to nie jest czołówka ale jest już akceptowalnie. Ktoś z tego forum używa Mi Mixa drugiego bo jakaś cisza tutaj panuje. 

 

Edytowane przez k0000mis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Też się zastanawiam czy ktoś ma tutaj Mix2...

Ja mam go od kilku m-cy i jak na razie jestem zadowolony. Zdjęcia są na akceptowalnym poziomie ale do S8 albo jabłka to mu daleko :(.  ( Mam służbowego iPhona 7 i aparat w nim wymiata - cała reszta jest do du.y ) 

Na dzień dzisiejszy zastanowiłbym się nad zakupem tego telefonu bo za podobną kasę można kupić poco albo Mi8 . 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Zamówiłem ten smartfon. Będę go miał za parę dni. To będzie mój pierwszy Xiaomi. Przekonała mnie cena poniżej 1300 zł. Alternatywnie zastanawiałem się nad LG G6 ale przeważyły na korzyść Mi Mix 2 : szybszy procek, więcej pamięci operacyjnej, więcej pamięci masowej oraz wykonanie.

Wracając do tematu.

Aparat:

Wygląda na to że będzie porównywalny do mojego w Honorze 5X. Z tym że w Xiaomi jest optyczna stabilizacja obrazu. Jeśli zdjęcia robione w dzień będą w porządku, to mi w zupełności wystarczy. Zakładam że robione w normalnie oświetlonym pomieszczeniu będą przyzwoite. Pykanie zdjęć nie jest moim hobby. Robię to okazjonalnie więc myślę że będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zamówiłem ten smartfon. Będę go miał za parę dni. To będzie mój pierwszy Xiaomi. Przekonała mnie cena poniżej 1300 zł. Alternatywnie zastanawiałem się nad LG G6 ale przeważyły na korzyść Mi Mix 2 : szybszy procek, więcej pamięci operacyjnej, więcej pamięci masowej oraz wykonanie.
Wracając do tematu.
Aparat:
Wygląda na to że będzie porównywalny do mojego w Honorze 5X. Z tym że w Xiaomi jest optyczna stabilizacja obrazu. Jeśli zdjęcia robione w dzień będą w porządku, to mi w zupełności wystarczy. Zakładam że robione w normalnie oświetlonym pomieszczeniu będą przyzwoite. Pykanie zdjęć nie jest moim hobby. Robię to okazjonalnie więc myślę że będzie OK.
W takim układzie dokonałeś bardzo dobrego zakupu.
Mam podobne wymagania co Ty.
Prędkość, komfort działania oraz wykonanie jest na wysokim poziomie.
Wyświetlacz mimo że nie Amoled, super. Spodziewałem się gorszego.
Zdjęcia w dzień, bardzo dobre. Tryb makro fajny, szybko łapie ostrość i robi szczegółowe zdjęcia.
Kiepskie oświetlenie, no cóż, słabo. Jak na flagowca, co prawda roczny, ale i tak za słabo.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi Mix 2 wylądował dzisiaj u mnie. Porobiłem trochę zdjęć porównawczych z Honor 5X w oświetleniu naturalnym i teraz  w pokoju przy oświetleniu sztucznym.

Jest lepiej niż zakładałem. Zdjęcia o wiele lepsze. Zdecydowanie mniej szumów.

Bedę zadowolony. Tym bardziej że jak wcześniej pisałem nie jestem fotografem. Pykam zdjęcia okazjonalnie.

W tej cenie ( 1300 zł ) dla mnie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pozytywnie zaskoczony jakością aparatu, szczególnie patrząc przez pryzmat tego, że Xiaomi było owiane raczej złą sławą pod tym względem. Porównując zdjęcia do Redmi 4X narzeczonej czy mojego poprzedniego telefonu, iP SE, widzę bardzo dużą różnicę na plus dla Mixa. Uważam, że dla osób, które od czasu do czasu lubią coś uwiecznić, jakość zdjęć jest na bardzo zadowalającym poziomie :)

https://drive.google.com/folderview?id=13X7H4SSR1-lDi2BwBxStPFcRvcjeXdiC

 

 

Edytowane przez Donayo
Nigdy się nie nauczę, żeby nie pisać o Mix 2S w tematach o Mix 2... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 18.01.2019 o 10:35, pobutek napisał:

Ja mam wersję 6/256 . Ogólnie telefon super - szybkość działania + bateria + wyświetlacz. Ale aparat w słabym świetle wielka tragedia...

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Polecam zainstalować MGC z Night Sight

https://mega.nz/#F!zqhQhYgQ!jvBrJhKo52RPNxdXXX6EUA

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...