Skocz do zawartości

Przygotowanie telefonu do sprzedaży


degas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Sprzedaje telefon znajomemu (Redmi).

Chciałbym przygotować mu system bez żadnych dodatkowych aplikacji i śmieci na karcie czyli tak naprawdę - nieskazitelnie czysty system :)

Mam w związku z powyższym tym kilka pytań.

 

1. Czy jeśli zrobię wipe i instalację ostatniego dev'a z piątku to telefon będzie czysty i wolny od niepotrzebnych plików/aplikacji?

2. Trzeba robić coś jeszcze? Np. Odłączenie konta Xiaomi - żeby było można korzystać z niego na innym urządzeniu.

3. Wykonam kopie danych, które potem będę chciał wykorzystać przy użytkowaniu Mi4 - czy jest to możliwe? Czy wersje MIUI nie będą tutaj jakoś przeszkadzały?

4. Czy kupione motywy można zastosować na innym urządzeniu? 

 

Kiedyś na necie (bądź tutaj na forum/stronie) przez przypadek znalazłem coś a'la tutorial jak przygotować telefon do sprzedaży, może ktoś z Was ma coś podobnego w zakładkach i może się podzielić sprawdzonym patentem?

 

Dzięki z góry za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje koledze z pracy - znam go nie będzie chciał bawić się w odzyskiwanie danych żeby sprawdzić jakie to ja miałem tajne zdjęcia zrobione :)

Tak czy inaczej dzięki za info, że jest taki patent. Przyda się jak mojej dziewczyny Mi2s albo moje Mi4 (kiedyś tam) będę chciał sprzedać.

 

Wracając do tematu, interesuje mnie punkt 3 najbardziej - ktoś sprawdzał czy to zadziała? Może nie powinno się, bo to w końcu dwa różne systemy i jakieś pliki mogą napsuć bardziej niż pomóc.

 

Dajcie znać, dzięki.

 

---edit---

 

Znalazłem połowiczną odpowiedź tutaj - klik - nie wiem tylko czy zaleca się takie praktyki :/

Edytowane przez degas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Sprzedaje telefon znajomemu (Redmi).

Chciałbym przygotować mu system bez żadnych dodatkowych aplikacji i śmieci na karcie czyli tak naprawdę - nieskazitelnie czysty system :)

Mam w związku z powyższym tym kilka pytań.

 

1. Czy jeśli zrobię wipe i instalację ostatniego dev'a z piątku to telefon będzie czysty i wolny od niepotrzebnych plików/aplikacji?

2. Trzeba robić coś jeszcze? Np. Odłączenie konta Xiaomi - żeby było można korzystać z niego na innym urządzeniu.

3. Wykonam kopie danych, które potem będę chciał wykorzystać przy użytkowaniu Mi4 - czy jest to możliwe? Czy wersje MIUI nie będą tutaj jakoś przeszkadzały?

4. Czy kupione motywy można zastosować na innym urządzeniu? 

 

Kiedyś na necie (bądź tutaj na forum/stronie) przez przypadek znalazłem coś a'la tutorial jak przygotować telefon do sprzedaży, może ktoś z Was ma coś podobnego w zakładkach i może się podzielić sprawdzonym patentem?

 

Dzięki z góry za pomoc.

 

Pozdrawiam.

1. Najpierw instalacja, później wipe

2. Nie

3. Tak, jest to możliwe, aczkolwiek niektóre rzeczy mogą (nie muszą) się przywrócić, kontakty itp. dobrze mieć zapasowo na koncie Xiaomi

4. Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...