Skocz do zawartości

Mi Band 3 - problem ze sparowaniem.


emii94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;>

Jestem nową forumowiczką, prawdę mówiąc założyłam konto tylko na potrzeby tego tematu. 

W prezencie świątecznym dostałam wyżej uwzględniony Mi Band 3. Nigdy wcześniej nie posiadałam żadnej innej opaski tego typu, a także jest to mój pierwszy gadżet firmy Xiaomi.

Przejdźmy do tematu. Mam problem ze sparowaniem urządzenia z moim smartfonem Huawei. Początkowo próbowałam z aplikacją Mi Fit sugerowaną w instrukcji obsługi ów urządzenia. Pomimo kilku prób sparowania opaski bez rezultatu. Następnie zainstalowałam aplikację Notify & fitness for mi band. Jak się domyślacie zmiana aplikacji nie wiele dała. Wyskoczyła informacja, że Mi Band odrzuca połączenie. Szukałam rozwiązania mojego problemu w internecie, niestety nigdzie nie znalazłam podobnego przypadku.

Czy ktoś z Was tu zgromadzonych jest na tyle zagłębiony w temat i wie jak mi pomóc? A może ktoś ma jakieś propozycje co może być powodem, przeszkodą w powiązaniu połączeń?   

Uprzedzając podstawowe rady typu: √wyłącz/włącz telefon i spróbuj ponownie √wyłącz i włącz bluetooth √wyłącz/włącz aplikację 

nadmienię, że już wszystkiego próbowałam.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za każdą jego próbę. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS cały czas włączony. W chwili gdy nie zadziałało na MiFit odinstalowałam apkę i zainstalowałam N&F, więc nie działały obydwie równocześnie. 

Mam jeszcze takie dodatkowe pytanie, czy to może mieć coś wspólnego z internetem? Nie posiadam aktualnie dostępu do Wi-Fi i próbuję parować poprzez transfer danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam go w urządzeniach BT, w przypadku gdy robię szukaj dopiero się pojawia. Tak, naładowałam Bandziora na maksa, do momentu, aż zawibrował z wrażenia. :D

 

Właśnie czytałam, że to ewidentnie wina telefonu jakim jest Huawei P8 Lite, ma problem z łączem BT i być może właśnie dlatego nie paruje. Myślę więc, że nie ma potrzeby dalej drążyć tematu, trzeba wymienić telefon. 

Dziękuję za zainteresowanie tematem i każdą próbę pomocy. ;)

Edytowane przez emii94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emii94 sposób z forum en.miui.com, może zadziała:

Cytat

Borrow a more "compatible" phone for a half hour, intall Mi Fit on that device, login with your Mi account, pair with the Mi Band 2, logout, login into Mi Fit on Huawei P8 Lite, the synchronization will work without pairing. Because the band is paired with the account and not with the device itself.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę spróbować właśnie z innym telefonem, albo za pomocą Wi-Fi, ale to dopiero za kilka dni. Dam znać, czy działa, dziękuję. ; )

 

Zesparowałam opaskę poprzez inny telefon. Logując się w nim na swoje konto, pobrałam wszystkie wymagane aktualizacje, a następnie z moim połączył się już z automatu.

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez emii94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A moim zdaniem nie paruje ci telefonu z opaską, bo na chwilę obecną jest już ona sparowana pod aplikacją Mi Fit - którą de facto odinstalowałaś.

Teraz aby to naprawić, to trzeba by było najpierw usunać parowanie, a następnie nawiązać nowe:

- odinstaluj wszystkie tego typu aplikacje jak Mi Fit - a jeżeli tego nie zrobiłaś to pod tą aplikacją zerwij parowanie, a dopiero potem odinstlauj tą aplikację.

- zainstaluj tylko i wyłacznie Mi Band Notify

- w ustawieniach Mi Band Notify spróbuj użyć funkcji:

  • "Zastąp nowym Mi Bandem"

lub

  • "Ponownie powiąż Mi Banda"

ew. możesz poszukać tematów na internecie odnośnie ponownego powiązania telefonu wcześniej sparowanego z Mi Band'em

- jeżeli ponowne parowanie się uda, to spróbuj wykonać testy powiadomień

- a następnie zainstaluj sobie dodatkowo Notify & fitness for mi band

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...