dzidexx

Google camera na Miui 10, Android 8.1 Oreo

Recommended Posts

Z niewiadomych przyczyn chińscy programiści co chwila mieszają z aparatem.

Wytną Eis, wytną Ois, zmienią biblioteki itp.itd.

GCam nadal działa tylko na wersji stable.

Instrukcja dla 10.0.5 jest w poście #92 tutaj:

https://xiaomi.eu/community/threads/camera2-api-on-oreo-miui10-is-possible.44793/page-4

Dla 10.2.3:

https://forum.xda-developers.com/mi-note-3/how-to/google-camera-how-to-mi-note-3-t3757049

(Oba moduły Magisk są takie same i zawierają lib...sunny-so).

Są również sprawdzone i działające wersje GCam.

Instrukcje są zbyt jasne aby wymagały tłumaczenia na polski.

Edited by dzidexx
  • Like 1
  • Sad 1

Czyli to działa tylko na chińskich i eu official stable romach tak? Dopytuje bo czekam z niecierpliwoscią od roku na tego gcama i się doczekać nie moge...

Oki ale teraz mam działającą gcam na beta xiaomi.eu 9.2.14. Ściągamy jeden fix pod magisk robi wszystko co trzeba,

https://mega.nz/#!SQZV3KRT!YBJURKnQHzeU1Q8xf9oLdbrtXpqRwJ7BGKBUYf1KvJs

Źródło https://xiaomi.eu/community/threads/camera2-api-on-oreo-miui10-is-possible.44793/page-6#post-472468

szukamy wersji moda  ja leciałem po kolei jedne działają inne nie https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

poniżej próbka z gcam pixel 3, obok stock.

gcam.thumb.jpg.a209f8622984c208edbec3dd2d2ad55b.jpgstock3.thumb.jpg.75a7a86d6eb0bed02e044e24504bb35a.jpg

Edited by pawelt

11 hours ago, pawelt said:

Co masz na myśli pisząc "pod naszym romem."

Mam na myśli rom od miuipolska MIUI 9.2.21

1 godzinę temu, Peaceul napisał:

Mam na myśli rom od miuipolska MIUI 9.2.21

Podłączam się pod prośbę. Mam miui z ostatniego tygodnia. Zainstalowany magisk 18.1 i JasonOISFix4HAL3. Próbowałem bardzo dużo aplikacji ze strony www.celsoazevedo.com ale niestety każda na dzień dobry przestaje działać.

• Like 1

4 godziny temu, master2007 napisał:

Podłączam się pod prośbę. Niestety każda na dzień dobry przestaje działać.

Oki już daję ja zacząłem od tej GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.2 gdzieś wzięta z xda 

Ta linia mi działa MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.3d _TlnNeun.apk i następne na zasadzie aktualizacji aktualnie siedzę na tej MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.4.1_test_TlnNeun.apk. Wszystko działa oprócz slow motion.

Zacząłem od tej wersji MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.3c_fix_TlnNeun_xcam_5_beta11.apk

Jakbyście mieli naprawdę dość wgrajcie z GP open camera ona też obsługuje camera2 API można włączyć w opcjach. 

I tak działa bez problemu na xiaomi.eu weekly aktualnym i poprzednim. Co do globala nie wiem już dawno nie używam co do stable nie wiem ale poprzednie wersje moda działały. 

Edited by pawelt

20 minut temu, pawelt napisał:

Oki już daję ja zacząłem od tej GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.2 gdzieś wzięta z xda 

Ta linia mi działa MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.3d _TlnNeun.apk i następne na zasadzie aktualizacji aktualnie siedzę na tej MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.4.1_test_TlnNeun.apk. Wszystko działa oprócz slow motion.

Zacząłem od tej wersji MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.3c_fix_TlnNeun_xcam_5_beta11.apk

Jakbyście mieli naprawdę dość wgrajcie z GP open camera ona też obsługuje camera2 API można włączyć w opcjach. 

I tak działa bez problemu na xiaomi.eu weekly aktualnym i poprzednim. Co do globala nie wiem już dawno nie używam co do stable nie wiem ale poprzednie wersje moda działały. 

Kierowniki niestety u mnie każda z tych apek po instalacji i odpaleniu wywala "Aplikacja Aparat przestała działać". ;/

Open camera się odpala. Gdzie znaleźć camera2API w opcjach open camery?

Edited by master2007

5 godzin temu, pawelt napisał:

Wszystko działa oprócz slow motion

Trzeba w opcjach GCam - FIX zmienić slo-mo na 120.

Edited by dzidexx

Odznacz wszystkie oprócz jason ois

Slo mo w tej wersji nie zadziała działa i to nawet 240 na ostatniej arnova. Ale wolę mieć lepszą jakość zdjęć

Edited by pawelt

A to przypadkiem nie jest tak, ze trzeba dopisc linijke do build.prop oraz nadpisac plik camera.sdm660? Tak jak o tym mowia linki z pierwszego postu w tym temacie? 

Ale tam jest mowa o wersji na stable i niestety na weekly nie działa, wręcz blokuje dodatkowo kamerę stockową. Dopiero na weekly zadziałał ten fix all in one czyli robi to  co w pierwszym poście tyle tylko że działa. 

5 hours ago, pawelt said:

Czyli nie masz fixa pod magisk. I nic Ci nie zadziała. 

Screenshot_2019-02-26-18-44-13-630_com.topjohnwu.magisk.png

U mnie mimo fixa wywala każdy możliwy GCAM :|

A co do tego open camera to gdzie można to camera2api włączyć?

6 godzin temu, pawelt napisał:

Ale tam jest mowa o wersji na stable i niestety na weekly nie działa, wręcz blokuje dodatkowo kamerę stockową. Dopiero na weekly zadziałał ten fix all in one czyli robi to  co w pierwszym poście tyle tylko że działa. 

Ja to robilem na weekly i tylko po podmianie tego snap660 oraz edycji build.prop zaczal mi gcam dzialac. 

41 minut temu, dzidexx napisał:

https://xiaomi.eu/community/threads/camera2-api-on-oreo-miui10-is-possible.44793/page-6

Do sprawdzenia można użyć manaual camera compatibility i/lub camera 2 probe ze sklepu.

Na Custom Rom'ach GCam działa "z urzędu".

Wrzucam zrzut z camera compability. Czyli wychodzi na to że coś mi nie działa. HAL3 mam dopisane w built i plik camera.sdm660.so podmieniony vendor/lib/hw/ . Co robię źle?

Screenshot_2019-02-27-07-24-21-940_pl.vipek.camera2_compatibility_test.pngScreenshot_2019-02-27-07-37-24-125_com.airbeat.device.inspector.thumb.png.c8df567cb142869b260afb76321f3b8e.png

Edited by master2007

37 minut temu, dzidexx napisał:

Coś tam pisali o uprawnieniach pliku .so.

ooo to może o to chodzi. Uprawnień żadnych plikowi po skopiowaniu nie nadawałem. Tylko nie mogę nic o tym znaleźć ;/

Od posta #133, w #140 o 9.2.21.

W w.w. linku.

Edited by dzidexx

Hmm ja mam ok g2 i ja też nie nadawalem uprawnień 

Screenshot_2019-02-27-08-44-13-506_com.airbeat.device.inspector.png Ale może to fakt że wcześniej robiłem kroki z postu 133 a potem jak mi nie zadziałało wgrałem ten plik all in one poodznaczałem w magisk tamten krok. Ale bez zmiany uprawnień. Być może te 2 metody nałożyły się na siebie i zadziałało. Jeszcze jedno po każdej zmianie w magisk robiłem restart

Edited by pawelt

Tez na to wpadłem róbcie kroki wskazane w 133 i 134. Potem aktywne tylko fix z134 ale ja nie nadawałem uprawnień chyba ten fix z 134 już to sam robi. 

czyli wg mnie robimy te kroki

Taka mała rada przed podmianą edycją robimy kopie camera.sdm660.so i build.prop. jakby coś nie poszło można podmienić z powrotem.

1. Robimy root magisk 18.1 działa jakiś eksplorer obsługujący root ja używam x-plore dla mnie najwygodniejszy
2. Ściągamy "camera.sdm660.so" i podmieniamy w  vendor/lib/hw
3. Otwieramy  build.prop  dodajemy linię: persist.camera.HAL3.enabled=1
4. Restart
5. Ściągamy "GCAM_FIXPORTRAIT..." i ładujemy go w magisk
6. Restart
7. Ściągamy ten fix JasonOISFix4HAL3 i ładujemy go w magisk
8. Restart
9. Odznaczmy tamten fix. GCAM_FIXPORTRAIT pozostawiamy aktywny JasonOISFix4HAL3

10. Restart
11. sprawdzamy w camera 2 probe czy działa i piszemy na forum czy ta droga jest ok

źródła jakby odnośniki nie działały

https://forum.xda-developers.com/mi-note-3/how-to/google-camera-how-to-mi-note-3-t3757049

https://xiaomi.eu/community/threads/camera2-api-on-oreo-miui10-is-possible.44793/post-472468

https://mega.nz/#!SQZV3KRT!YBJURKnQHzeU1Q8xf9oLdbrtXpqRwJ7BGKBUYf1KvJs

uff

Edited by pawelt
  • Like 1
  • Thanks 1

Panowie coś poknociłem i nie mogę wgrać magiska. Wgrywam przez TWRP magisk 18.1 i nie pojawia mi sie na pulpicie. Root checker pokazuję że nie mam roota a np w root browser mogę bez problemu wejść do katalogów systemowych. Wgrywałem od nowa ostatnie MIUI i dalej to samo. Zrobić wipe?

37 minut temu, dzidexx napisał:

Najpierw doinstaluj magisk manager. Wypakuj z zipa.

Działa kierowniku :) To kombinuję dalej z gcam.

Edit:
Działa według poradnika pawelt :) Dzięki

Edited by master2007

Działa kierowniku To kombinuję dalej z gcam.
Edit:
Działa według poradnika pawelt Dzięki
A jaka wersję gcam użyłeś bo u mnie wg poradnika nie działa

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Tak jak mówiłem działa mi ta seria(bez slo mo) ale zdjęcia są rewelacyjne w dzień i w nocy. 

MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.4a_TlnNeun.apk

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Ktoś mnie pytał gdzie w open camera jest c2 api a tu

Screenshot_2019-02-28-23-53-11-894_net.sourceforge.opencamera.png

Acha jeszcze jedno po aktualizacji weekly zwykle ponownie wgrywam tylko magisk. Reszta automatycznie wraca. 

Edited by pawelt
  • Thanks 1

Dzięki @pawelt <3 Działaaaaaaaaa! :D Po roku z powrotem mam GCAM :wub:

Mój jedyny problem jest taki że stockowa apka zaczęła mi crashować jak zmienilem nagrywanie video z 4k na 1080p :/ da sie coś zrobić żebym mógł korzystać z jednego i drugiego? W 4k i 720p moge uruchomić stockową aplikacje aparatu bez problemu, przy nagrywaniu 1080p się wysypuje.

Edited by Peaceul

Dnia 28.02.2019 o 18:51, j_24 napisał:

A jaka wersję gcam użyłeś bo u mnie wg poradnika nie działa

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ja używam aktualnie tej apki:

https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_BSG_Arnova_V1.0.030119.0705.apk

Poza przednią kamerą wszystko działa. Na przednią nie chce przełączyć - czarny obraz.

A tu moje próbki co do foto z google camera i stock:

1.jpg

1a.jpg

2.jpg

2a.jpg

Edited by master2007

@up

Spróbuj tej działa przednia camera wraz z upiększaniem. Nadal poza slow m. 

11 godzin temu, pawelt napisał:

@up

Spróbuj tej działa przednia camera wraz z upiększaniem. Nadal poza slow m. 

Ok wrzuciłem tą wersję tylko nie raz przy zapisie zdjęcia apka się wywala. A tak to ok. Aparat przedni działa ale nie ma nagrywania w 60fps. W tamtej apce było.