Skocz do zawartości

Aktualizacje dla Xiaomi...


tojapiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to mój pierwszy post na forum, a jako że lubię konkrety będę opisywał wątki w punktach i prosiłbym też, abyście również zaznaczli na który punkt odpowiadacie.

 

Mam problem z zasięgiem w Redmi 4 Pro/Prime/High Edition na MIUI 9 Global Stable oraz kilka błędów systemowych, m.in. wyłączające się po jakimś czasie automatyczne obracanie ekranu. Liczę na to, że aktualizacja systemu mogłaby rozwiązać te problemy. Telefon jest jeszcze na półrocznej gwarancji, jak wiemy wyszło też MIUI 10, które jak już czytałem też nie jest wolne od wad i wielu użytkowników już żałuje przesiadki, w związku z czym mam parę pytań:

1. Czy wysyłając telefon na gwarancję mogę mieć zastrzeżenie, aby nie aktualizowali mi softu do najnowszego?

2. MIUI od wersji 10 jest już zabezpieczone przed migracją na niższe wersje, czy mając w telefonie MIUI 10 Global Stable będę mógł przesiąść się na polską wersję MIUI 10 (o ile jest już takowa dostępna)?

3. Czy odblokowanie bootloadera i wgranie spolszczonego MIUI wiąże się z utratą gwarancji (mam w mi-serwis.pl)

4. Jak w ogóle oceniacie aktualizacje dla Xiaomi? Bo znając obiegowe opinie producenci celowo wypuszczają aktualizacje z błędami oraz spowalniające telefon, żeby użytkownicy biegli do salony po następny. Czy w przypadku Xiaomi jest tak samo, że zamiast na lepsze, to zmienia się na gorsze.

5. Ktorą wersję MIUI dla Xiaomi Redmi 4 Pro z czystym sercem możecie polecić? Może być nawet jakaś stara, byle tylko nie drenowała baterii i była w miarę wolna od głupich błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem

2. W przypadku Redmi 4 Pro/Prime nie ma takiego zabezpieczenia. Możesz sobie wgrywać, co chcesz.

3. Chyba nie.

4. Nie wie,. Generalnie każda wersja oprogramowania, czy to global, czy xiaomi.eu dev, czy xiaomi.eu stable. Wszystkie działają poprawnie - oczywiście jak nie tworzysz dziwnych wynalazków i instalujesz na czysto.

5. 9.6.1.0, jak i 10.1.1.0 GLOBAL STABLE działają bez zastrzeżenie. To samo mogę powiedzieć o xiaomi.eu STABLE. Zaznaczam, że u siebie zawsze instalowałem na czysto. Jakiegokolwiek drenażu baterii nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...