ZduneX25

MIUI 8.12.20

Recommended Posts

MIUI 10 8.12.20

• Nowa opcja w Ustawieniach: Alarmowy sygnał SOS (wysyłanie sms z lokalizacją do wybranych kontaktów)
  • Poprawki tłumaczenia
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-12-20.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Pytanko mam, oczywiście admini mogą je usunąć, zależnie od tego jaka będzie ich decyzja.  Pytanie dotyczy ogólnie ROMów i może być tu nie mile widziane.

Zauważyłem na swoim urządzeniu które może być tu jako "corpus delicti" iż aktualizację od 8.11.22 do 8.12.6 dla mojego Redmi 4 Prime sa strasznie niedopracowane i z wydania na wydanie coraz gorsze. 

Tak wiem że to BETA i nikt nie każe mi instalować ale ostatnia udana wersja to 8.11.15. Pozostałe ( nie wiem jak z dzisiejszym) mają same problemy, zawieszanie nakładki, aplikacja SMS nie wyświetla kontaktów, coraz gorszy zasięg sieci GSM. 

Czy inni użytkownicy Redmi 4 Prime/Pro też to zaobserwowali czy tylko ja szukam dziury w całym. 

Na oficjalnym forum padła plotka ( nie potwierdzona) że dla starszych wersji urządzeń aktualizację robią Hindusi a tylko dla topowych  modeli i świeżynek jest to robione nadal w Chinach.

• Like 1

Redmi Note 5 - poza prawdopodobnie źle skompilowaną apką SMS (zbyt duży rozmiar wszystkiego) - jak na razie wszystko OK.

wysłane z RN5 via Tapatalk

Nadal to samo, podobnie auto obracanie nie działa, tylko reset pomaga i tak za każdym razem 

Dnia Fri Dec 14 2018 o 21:35, acocieto napisał:

Przy każdym wejściem do SMS trzeba zaczekać kilka sekund aż załadują się kontaktu przypisane do nr tel. 

Edited by acocieto

4 godziny temu, acocieto napisał:

Nadal to samo, podobnie auto obracanie nie działa, tylko reset pomaga i tak za każdym razem 

I póki co, niestety tak będzie.To błąd w bazie.

Pliki dla niektórych urządzeń usunięte (rozne crashe i problemy), niedługo reupload.

Redmi Pro (HMPro) - po aktualizacji kraszuje się na Kreatorze konfiguracji (uruchamia się zaraz po odblokowaniu telefonu). Czyszczenie cache nie pomaga.

Cofnięcie się do 8.12.13 usuwa problem

• Like 1

10 minut temu, Siriah napisał:

Czyszczenie cache nie pomaga.

Mi to pomogło ale nie na tym polega idea aktualizacji. Niestety aplikacja SMS nadal u mnie się sypała więc wróciłem do 8.11.15

• Like 1

3 godziny temu, Siriah napisał:

Redmi Pro (HMPro) - po aktualizacji kraszuje się na Kreatorze konfiguracji

Mam to samo :(

Wróciłem do poprzedniej wersji.

5 godzin temu, mrosi napisał:

Czyli "będzie jak będzie" i SMS/kontakty i auto obracanie?

1 minutę temu, acocieto napisał:

Czyli "będzie jak będzie" i SMS/kontakty i auto obracanie?

Nie będzie jak będzie. Jeśli chcesz, możesz zabrać się za poszukiwanie błędu w bazie i kompilowanie ROMu MIUI Polska...

Pisałem tylko o bugu z wyświetlaniem nazw kontaktów.

MI8, po uruchomieniu pojawiła się ponowna konfiguracja systemu w powiadomieniach. Po resecie zniknęła i spokój. Opcje SOS są. Pojawiła się adaptacyjna bateria. Głośność dźwięków jest większa niż na poprzednich wersjach. Nie pamiętam, czy wcześniej pasek jasności w automacie schodził do zera w ciemności, w każdym razie teraz nie schodzi. Kafelki szybkiego dostępu pozostają po pięć w rzędzie po rozwinięciu. 

Wygląda na całkiem porządną wersję. No może oprócz braków tłumaczenia menu restartu rozszerzonego. :)

Po kilku godzinach nie stwierdziłem żadnego drenowania baterii na czuwaniu.

78841e3db575.png

Edited by sp4ubw
Zauważone zmiany - aktualizacja

Mi8EE:

Na plus:

Szybciej działa odblokowanie palcem na ekranie,

Poprawiona nazwa nazwy gdy jest zdjęcie, wcześniej było Explore,

Minus:

Alarmowy SMS - po aktywacji, pozostaje ikonka SOS i nie da się jej wyłączyć

To tak na szybko

Ogólnie dzięki :)

Czy u kogoś jeszcze występuje problem z auto obracaniem?

2 godziny temu, mario1974 napisał:

Po zainstalowaniu na mix2s nowej wersji  problem z SMS opisywany wyżej ciągle występuje reszta  ok testuje dalej 

19 godzin temu, mrosi napisał:

10 godzin temu, latet napisał:
Czy tylko w moim RN5 po tej aktualizacji crashuje Panel Sterowania?

Tak, u mnie działa normalnie. Zaraz wgram drugą wersję i sprawdzę ponownie.

Po wgraniu drugiej wersji - działa dalej normalnie. Masz global czy eu?

@wfal, @Siriah, @Strzelba, @robaks, @gwalberg - ściągnijcie teraz jeszcze raz, wyszły poprawione ROMy.

• Like 1

1 godzinę temu, sp4ubw napisał:

@milenium17 gdzie masz tę ikonę bo ustawiłem i nie widzę jej nigdzie, a SOS jest aktywny.

Miałem po lewej, taką dużą czerwoną, obok notcha, nachodziła na inne

włączyła się gdy aktywowałem opcję - 5 razy włącznik, sms doszedł

Jak wygląda MI8 po aktualizacji? Czekać na OTA (bo jeszcze go nie ma), czy reupload paczki jest już zrobiony i można pobierać i instalować?

Na Mi8 bez zastrzeżeń. Przynajmniej póki co.

Faktycznie, wciąż jest bug niewyświetlających się, czy wyświetlanych z opóźnieniem nazw kontaktów.

Na RN5 bez problemu, jest okey.

Wie ktoś może dlaczego po aktualizacji, Google rozpoznaje RN5 jako Xiaomi MIX 2S? Tak się telefon przedstawia, takie powiadomienie mi przyszło na maila o logowaniu.

31 minut temu, gwalberg napisał:

Na RN5 bez problemu, jest okey.

Wie ktoś może dlaczego po aktualizacji, Google rozpoznaje RN5 jako Xiaomi MIX 2S? Tak się telefon przedstawia, takie powiadomienie mi przyszło na maila o logowaniu.

W build.prop jest fingerprint z Mixa 2S, prawdopodobnie dlatego.

Spoiler
ro.build.fingerprint=Xiaomi/polaris/polaris:8.0.0/OPR1.170623.032/V9.5.19.0.ODGMIFA:user/release-keys
ro.build.description=polaris-user 8.0.0 OPR1.170623.032 V9.5.19.0.ODGMIFA release-keys

Guest
This topic is now closed to further replies.