Skocz do zawartości

Mi8 - bootloop po aktualizacji


lucas4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Posiadam Xiaomi Mi 8. Wersja softu (prawdopodobnie) v10.0.1.0 global. Wczoraj pojawiła mi się automatyczna aktualizacja w systemie (która wersja? chyba coś z v10.1.1.0) - telefon wpadł w pętle przy uruchamianiu. Pojawia się tylko logo "Mi" i po parunastu sekundach resetuje się ponownie... Telefon niestety jest zablokowany... "Mi unlock" mówi mi że:

"Current account is not bound to this device" - na telefonie byłem zalogowany do konta mi, ale chyba nie miałem włączonych nawet opcji dewelopera

Mogę wejść w fastboota na telefonie, jak widać telefon zablokowany:

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem device-info
...
(bootloader) Verity mode: true
(bootloader) Device unlocked: false
(bootloader) Device critical unlocked: false
(bootloader) Charger screen enabled: false
OKAY [  0.006s]
finished. total time: 0.007s

Z tego co znalazłem w internecie, przy zablokowanym telefonie trzeba zainstalować rom'a chińskiego, odblokować telefon i ponownie zainstalować rom global. Ale chyba jestem w kropce bo nie mogę zainstalować rom'a przez MiFlash:

Erase is not allowed in Lock State

Doczytałem też o metodzie "testpointów" - telefon mogę otworzyć, to nie żaden problem - ale czy wtedy przy instalacji będzie trzeba mieć jakieś zweryfikowane konto (coś z EDL)? Tak widziałem na jednym z poradników.

I jeszcze coś związane z EDL. Znalazłem przed chwilą do kupienia "Kabel EDL (Deep Flash Mode)" - czy taki kabel może pomóc i w jaki sposób to działa?

Co robić, jak żyć?

Edytowane przez lucas4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...