Skocz do zawartości

Podejrzany ruch ze strony sprzedającego na Aliexpress


IssLance

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem ostatnio towar, mniejsza o to jaki, na aliexpress. Dziś sprzedawca napisał, że zwraca po 3$ za opóźnioną przesyłkę. Spoko, fajnie, ale jako, że przesyłka była darmowa to zapaliła mi się czerwona lampka.

 

Wysłalem dispute o te 3$, ale sprzedawca je odrzucił i wysłał swoje. Kiedy klikam w potwierdzeniu, czy akceptuję dispute pojawia się informacja czy to decyzja ostateczna, a trochę niżej "Return goods: no". Chce się zapytać bo wygląda mi to na scam, jeżeli zgodzę się na zwrot tych 3 dolarów, sprzedawca może uprzeć się, że zgodziłem się na te warunki bez 'zwrotu' towaru z jego strony.

 

 

post-2793-0-70754100-1416343019_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałeś to co zamówiłeś czy nie bo jeżeli nie dostałeś to chce cię wyrolować gdyż jak zaakceptujesz ten spór będzie to oznaczać że dostałeś towar, wszystkie spory załatwia się po otrzymaniu towaru lub gdy szansa na otrzymanie jego jest nikła  w tym drugim przypadku żąda się pełnego zwrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyslal czy jeszcze nie? Bo jak nie to na twoim miejscu bym anulowal transakcje. Tylko przy anulowaniu musi byc zgoda sprzedajacego wiec napisz ze rezygnujesz i wymysl cos tam. Jak sprzedawca zaczyna krecic to znaczy ze nie jest uczciwy.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ale jakie masz zarzuty wobec sprzedawcy. Nie dostałeś towaru i żądasz 3$, zamiast całej zapłaconej kwoty. A opis do zwrotu dotyczy zwrotu przedmiotu przez ciebie, czyli zgadza się na zwrot tych 3$ bez odesłania zakupionego przedmiotu. Jeśli rzeczywiście nie otrzymałeś przedmiotu i możesz eskalować, to zrób to, zaznacz, że nie otrzymałeś przedmiotu i zaznacz pełny zwrot..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeden z przekrętów zółtków z małym fedbeckiem.  Na forum telchina było to omawiane i polega na tym że chińczy pisze do ciebie jeszcze przed otrzymaniem przesyłki że np zapomniał dodac do paczki foli na ekran i odda ci 5$, masz wnieśc spór z refund 5$. On się godzi szybko. Ty dostajesz 5$ on kwote twojego zakupu i to wszystko.

O towarze zapomnij. transakcja zakończona, w sporach dogadani. AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli w szczegółach zamówienia nie widzę żadnej takiej wzmianki to znaczy to, że czas jest ~nieograniczony? :P

 

Zamówienie zmieniło status na frozen order.

Nie, powinieneś mieć przy zamawianiu, ogólnie jeszcze przed dodaniem do koszyka informację jaki jest gwarantowany czas dostawy. Po jego upływie, jak nie potwierdzisz otrzymania przesyłki - pieniądze są zwracane. Pieniądze, nie kody rabatowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...