OutSideR

Poprawiony algorytm 'thermal engine' dla V45

Recommended Posts

Witam, majac na uwadze fakt, iz nie wszyscy kozystaja z miui.pl, xda i miui.com jednoczesnie, pragne przedstawic wykopany na powyzszych forach poprawiony algorytm zarzadzania temperatura naszego Redmi, ktory XIAOMI spieprzylo dajac nam wielkie lagi po chwili uzywania fona..

Wpis ktory obecnie uzywam wyglada tak:

sampling         5000

[CPU0-1_MONITOR]
algo_type        monitor
sensor           cpu0-1
sampling         1000
thresholds       120000
thresholds_clr   115000
actions          shutdown
action_info      5000

[CPU2-3_MONITOR]
algo_type        monitor
sensor           cpu2-3
sampling         1000
thresholds       120000
thresholds_clr   115000
actions          shutdown
action_info      5000

algo_type        monitor
sensor           batt_temp
sampling         1000
thresholds       390 410 420 450 550
thresholds_clr   380 400 410 440 500
actions          cpu+gpu cpu+gpu cpu+gpu cpu+gpu cpu+gpu
action_info      1344000+450000000 1344000+320000000 1190400+320000000 787200+200000000 600000+200000000

w przeciwienstwie do oryginalu nie usypia on 2 rdzeni i nie bookuje taktowania na ~1000 gdy Redmi sie juz poci - powoduje nastomiast wraz ze wzrostem temp sukcesywne zmniejszanie taktowania CPU oraz GPU (przy nieco wyzszych progach niz ori). Nie powinniscie odczuc juz lagowania po kilkunastu minutach pilowania w MC5...:P

Wszelkie thx dla Ravinder003 z XDA za jego wklad i wiedze, ja jedynie tlumacze z inszego na nasze i dziele sie z Wami. Pozdro

PS Dla tych co nie bardzo stoja z modyfikacjami recznymi, w zalaczniku gotowy zip pod recovery

Balanced_Thermal_Config_Patch-signed.zip

• Like 1

Od 38 stopni juz zmniejsza taktowanie? Trochę za szybko, u mnie telefon podczas zabawy ma spokojnie 40.

Ja u siebie ustawilem od 41 i jest ok a to ze cały czas ciepły mi nie przeszkadza wole gorący niż zamulony telefon

Edited by igoor1983

przy taktowaniu 1.4 nie odczujesz praktycznie roznicy zadnej, a od 40 zostawia proca a zjezdza gpu

btw. jak sie zrobi goracy to dopiero lagi sie pojawiaja koszmarne

Edited by OutSideR

Ok wydam w piątek rom z tą poprawka.

Wysłane z MI4

Oprócz owego patcha planowana jest jakaś inna wersja romu?

Na oko złe ustawienia. Bo bateria przestaje się ładować w takich temperaturach i tak używając Navi podłączone do ładowarki telefon będzie się rozładowywał zamiast ładować.

Edited by SunTzu

bateria przestaje ladowac? co za teorie? a jak miales niby na wczesniejszych wersjach gdzie wogole tego algorytmu nie bylo? tez Ci sie nie ladowal? bo wtedy to dopiero sie grzal

Edited by OutSideR

dokładnie tak było. bateria się nie ładowarka, a jakis algorytm był ponieważ cpu spy pokazywał 300 mhz, gdy nim się rozgrzal był 998-1593 mh,

sorry pisze na telefonie

W sensie testowałeś nawigację w samochodzie latem (stare wersje, bez nowego modułu throttlingu), ładując równocześnie telefon?

Edited by SunTzu

@up

Mam dokładnie takie samo doświadczenie. 

Masakra to najlepsze słowo co dzieje się wtedy ze smartphonem. Nie testowałem jeszcze wersji nowej v45... ale nawet ta, która była wcześniej wciąż jest zabugowana. Tak zgadza się takie same problemy miałem na CM <R10 (nie testowałem wyższych).

Jedyny bug jaki rozwiązał v45, że masakra jest o wiele mniejsza.

Edited by SunTzu

Mysle koledzy ze to nie tyle o konfiguracje apek chodzi jako takich, a to, ze przy takim przetaktowaniu zegara, kiepskim zoptymalizowaniu miui pod ten tel, on sie bardzo szybko nagrzewa przy raptem 2-3 apkach, nie mowiac o samej navi.. A jak sie juz zagrzeje, to sie cuda dzieja..

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Edited by pablitto83

1. Nie możemy przetaktować zegara, co najwyżej obniżyć taktowanie... ale to wciąż domyślnie!

2. Obniżenie mało pomaga skoro telefon zwalnia do 300MHz,998MHz. to obniżenie nawet do 1,3GHz opóźni nieuniknione.

3. Nie chodzi o MIUI, bo problem jest w CMie jak okulowiec zauważył. 

4. To nie są aplikajce, które nagrzewają telefon. Nagrzewają gry!!! mowa o lekkich aplikacjach użytkowych. Otwórz sobie na kompie z którego piszesz WMP+google maps i zobacz jakie obciążenie, a potem otwórz sobie GRID-a czy jakąś grę.

Qualcomm daje tak puste Hz przy wysokiej temperaturze, że niedługo będą potrzebne wiatraczki. Pokazały to testy najnowszego Exynosa.

Myślę, że Xiaomi nie wprowadza na razie poważnych zmian w kernelu, nie ma po co, dostaniecie MIUI 6 na nowym kernelu 4.4, powinno być lepiej, bo Xiaomi bardzo zależy na Indiach, a tam 1S schodzą masowo. Dodatkowo, ktoś z beta teamów rozmawiał z Hugo Barrą, w styczniu/1Q 2015 powinni udostępnić kod źródłowy.

dokladnie to samo pomyslalem :-) ludzie sa szybsi i wola udostepnic zrodla zeby uzytkownicy sobie sami naprawili

Edited by OutSideR

Guest
This topic is now closed to further replies.