Skocz do zawartości

MIX3 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Okej. Czy ktoś ma już Mix 3 i potrafi powiedzieć jak wygląda sprawa z wychylaniem na boki ekranu oraz z dociskaniem ekranu?
Jestem po przesiadce z MIX2S. Nie mam żadnego problemu z wychylaniem na boki. Ekran z konstrukcją przesuwną jest bardzo stabilny. Nic się nie przemieszcza.

Wysłane z mojego MIX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występuje. Minimalne. Wystarczy zdjąć etui, które dodatkowo pogłębia wrażenie ze względu na swoją miękkość i dopasowanie do obudowy telefonu. Trzeba użyć dość dużej siły. W normalnym użytkowaniu nigdy nie będę tak mocno naciskać.

Wysłane z mojego MIX 3 przy użyciu Tapatalka

Jako użytkownik MIX 2S od maja do 12 grudnia mogę powiedzieć o następujących zmianach:
1. Ekran jest zdecydowanie jaśniejszy i bardziej kolorowy. Zdecydowana poprawa
2. Większa długość wyświetlacza wymusiła przenosiny ikon na pulpicie, bo do tych po przekątnej u góry po prostu nie dostaję kciukiem.
3. Mam większe problemy z nawigacją bez paska narzędziowego niż na MIX 2S, ale to pewnie minie po wyuczeniu nowych nawyków.
4. Trzeba się przyzwyczaić, bo ramki boczne i dolna są zdecydowanie mniejsze i trzeba inaczej użytkować telefon (częściej włączają się skrajne elementy na ekranie przez przypadkowe ściśnięcie).
5. Przedni aparat to zdecydowana poprawa obsługi niż w MIX 2S. Tu jest idealnie.
6. Szybciej ładuje się indukcyjnie.


Wysłane z mojego MIX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom 8.12.13 bardzo ok. Zwiększyła się siatka pulpitu na 5x6 (na poprzednim było tylko 5x5). TWRP jest trochę kiepskie. Nie odzyskałem na nim backupu w MIX 2S (wchodził w bootloop). Trzeba było restore z MIUI + odzyskanie z chmury, by jako tako wszystko się odtworzyło.


Wysłane z mojego MIX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak  z dociskaniem wyświetlacza do reszty obudowy podczas tapania albo pisania? 

Kurczę, chciałbym go bardzo. Uwielbiałem slidery jednak trochę się obawiam tego. Po za tym czy warto dopłacać 600 yuanów do mix 3. Kosztuje 3299 renminbi, a obecnie jest promocja na 2s (6/128) za 2699.  Więc jakie są twoje odczucia czy warto. Dodam, że obecnie mam Redmi 4 Prime

 

 

Edytowane przez Nazaara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego ugięcia przy pisaniu. Ktoś chyba pomylił ugięcie z działaniem silnika wibracji, który robi te tapnięcia. Córka ma RN 4Prime i różnica w działaniu będzie dla Ciebie kolosalna. Wszystko lepsze oprócz baterii naturalnie. Ale tu możliwość ładowania indukcyjnego pomaga (odkładasz i się ładuje gotowe to następnego wzięcia do ręki). Jak ktoś ma MIX 2S to różnice są już zdecydowanie mniejsze. AMOLED robi zdecydowaną różnicę. Ja nie korzystam z selfie więc schowanie aparatów z przodu na rzecz ekranu to pierwszorzędna zaleta.
Jak zależy Ci na szybkości i aparacie tylnym oraz mniejszej cenie to MIX 2S będzie idealny.

Wysłane z mojego MIX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2018 o 09:47, Nazaara napisał:

Okej. Czy ktoś ma już Mix 3 i potrafi powiedzieć jak wygląda sprawa z wychylaniem na boki ekranu oraz z dociskaniem ekranu?

Wychylanie na boki w moim egzemplarzu jest dużo mniejsze niż u autora filmiku, żeby ekran sie wychilił, trzeba go mocno docisnąć. Nie da się tego poczuć normalnie ślizgająć palcami po telefonie.

Szpara między ekranem a telefonem, praktycznie nie widoczna, po filmikach w internecie spodziewałem się że będzie duuuużo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2018 o 09:47, Nazaara napisał:

Okej. Czy ktoś ma już Mix 3 i potrafi powiedzieć jak wygląda sprawa z wychylaniem na boki ekranu oraz z dociskaniem ekranu?

Mam Mi Mix 3, dodawałem tutaj jego recenzję, ale administracja ma problem z zaakceptowaniem xD

Chcesz link, to napisz PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam Mi Mix'a 3, mam od tygodnia z xiaomi.eu 8.12.13. Oczywiście zgadzam się i potwierdzam wszystkie powyższe wypowiedzi i ich uwagi. Przesiadłem się z Mi 5, mimo że nie miałem żadnego problemu, telefon działał płynnie to skok jakościowy jest zauważalny pod każdym względem.

Z tym przesuwaniem to bym się nie przejmował, nie ma czym, wyolbrzymiony problem. Osobiście z selfi korzystam moooooże raz w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to niezbyt precyzyjna informacja, ale z baterią lepiej, niż w Note 8. Używam od kilku dni obu telefonów jednocześnie, w celach testowych. Głownie mi chodziło o porównanie aparatów, ale całość mi się tak spodobała, że Note idzie do ludzi. Na Xiaomi mam zazwyczaj ok. 15%, nawet 20% więcej po całym dniu. Jedynie w nocy, przy włączonym always on display na Samsungu mi poszły 2% a na Mix 4 czy 5.

Edytowane przez sauat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii powinno działać... spróbuj tego: http://oocca.mizure.net/~orjon/recovery-TWRP-3.2.3-1205-XIAOMI_MIX3-CN-wzsx150.img

Jak nie działa to tego: http://oocca.mizure.net/~orjon/recovery-TWRP-3.2.3-1124-XIAOMI_MIX3-CN-wzsx150.img

jak nie działa to inny komputer/inna wersja minimal adb and fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam 3 pliki twrp. Każdy z inną końcówką, by wiedzieć który jest który. 

Są to obrazy z rozszerzeniem img. 

Polecenie dir wyrzuca wszystkie pliki, więc to nie to. 

Minimal adb mam w wersji 1.4.3

 

EDIT.

Znajomy zabrał telefon.

Ma go zawieźć gdzieś, gdzie mu go zrobią.

Chciałem podpiąć pod kolejny komputer, jednak zdążył zabrać mimixa.

Jeśli się nie uda, wrócimy do tematu.

W każdym razie, jeśli ruszy, także poinformuję.

Niżej fotka potwierdzająca ściągnięcie bootloadera.

Dziękuję za pomoc.

mimix bootloader.png

Edytowane przez klaudiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem swojego Mi Mix 3 i niestety, podczas konfiguracji ekran zgasł bez powodu i nie chce się włączyć.

Telefon daje jednak sygnały dźwiękowe przy otwieraniu slidera czy dotknięciu klawisza blokowania ekranu. Panel dotykowy też działa, gdyż przy dotykaniu słychać normalne wibracje jak przy wprowadzeniu tekstu.

Fastboot nic nie zmienia, ładowanie też. 

Macie jakieś pomysły co zrobić bez serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...