Skocz do zawartości

Mi 8 - aktualizacja MIUI Global i Android 10


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobili kawał niewyrzystanego w żaden sposób lotniska u góry default_smile.png

 

Edit:

 

Mam pytanie, jak wyświetla Wam sieć po aktualizacji. Ja przed miałem logo LTE, a teraz jest 4G.

 

cccf05a352541a03dffc22c7f1f88138.jpg

 

Dodam też, że mój telefon to chińczyk z wgranym softem Global. Mam ustawiony region Polska.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawia. Na pewno nie ze względu na błędy, bo za dzień czy kilka dni znów udostępnią dokładnie ten sam update. Podobna sytuacja ma miejsce już od kilku dobrych aktualizacji. Dlatego zawsze wrzucam linki do pobrania i ręcznego update

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się pocieszyłem z aktualizacji. Xiaomi całkowicie zepsuło nagrywanie wideo. Balans bieli szaleje, często wpada w niebieski odcień, po prostu wideo jest bezużyteczne. Mało tego, autofocus potrafi szaleć, pulsować a nawet się zablokować! Nie reaguje na nic. I to tyle radości z 4k 60 fps.

EDIT: W GCam nie ma problemu, ale znowu brakuje 60 fps.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Długo się pocieszyłem z aktualizacji. Xiaomi całkowicie zepsuło nagrywanie wideo. Balans bieli szaleje, często wpada w niebieski odcień, po prostu wideo jest bezużyteczne.

Potwierdzam, u mnie to samo.

To może jednak właśnie dlatego cofnięto tę aktualizację?

Swoją drogą, z całym szacunkiem, ale jakimi trzeba być gamoniami, aby wypuścić aktualizację "stable" bez sprawdzenia czegoś tak podstawowego, jak działanie trybu wideo? Choć kurde, skoro wprowadzili 4K60fps to jednak ktoś musiał to sprawdzić. Czyli co? Idiota? Daltonista? Czy to może celowe działanie, początek uśmiercania Mi8 i reakcja na opinie w necie, że Mi8 ma lepszy aparat niż Mi9?

Pytanie do użytkowników Global DEV - czy najnowsze ROM-y tej linii są wolne od opisanego problemu? Czy kiedykolwiek się on pojawiał w "dev"? Czy kiedykolwiek wystąpił w "EU"? Ktoś wie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Steller napisał:

@galakty To sprawdzę dziś to dokładniej, w każdych warunkach występował problem? Na podglądzie też widać jakieś problemy, czy tylko na nagraniu? I bez różnicy czy 4k, czy tylko problemy na 4k60fps? 

Na podglądzie też widać. W każdym trybie wideo u mnie tak samo: https://photos.app.goo.gl/3grWnvxGM3t2ybB88

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Steller napisał:

@galakty To sprawdzę dziś to dokładniej, w każdych warunkach występował problem? Na podglądzie też widać jakieś problemy, czy tylko na nagraniu? I bez różnicy czy 4k, czy tylko problemy na 4k60fps? 

Skoki balansu i jasności będą nawet przy zwykłym chodzeniu/obracaniu się. Aczkolwiek ten film to mistrzostwo (tak wiem pionowo):

https://www.youtube.com/watch?v=OQ0o1FufR9M

 

Edytowane przez galakty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, galakty napisał:

Skoki balansu i jasności będą nawet przy zwykłym chodzeniu/obracaniu się. Aczkolwiek ten film to mistrzostwo (tak wiem pionowo):

https://www.youtube.com/watch?v=OQ0o1FufR9M

 

Póki co, na szybko sprawdzone, ale wydaje mi się wyglądać ok,

4k 30 fps - https://youtu.be/1e-BrRJVp_g

4k 60 fps - https://youtu.be/BvTPHruD4LA

 

Edytowane przez Steller
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Steller napisał:

Póki co, na szybko sprawdzone, ale wydaje mi się wyglądać ok,

Tak, ponieważ nie ma tam raczej mocnych kolorów, wszystko jest oświetlone dość równomiernie dziennym światłem, nie ma dużych różnic jasności ani kolorystyki.

A tak na marginesie, choć nadal w temacie video - polecacie włączyć H.265? Gdzie jest haczyk? Priorytetem jest dla mnie jakość obrazu (np. brak makrobloków, które były dla mnie koszmarem w Mi5).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powracając do aktualizacji.
Nadal brak przez OTA do nowej wersji. Posiadam 10.2.3.0
Ręcznie nie aktualizuje, bo nie mam do tego głowy. Ale pytanie zadam. Czy pojawi się w końcu ciemny motyw? Bo belka cały czas praktycznie świeci na biało. Nie wróży to dobrze AMOLEDOWI :) Tym bardziej używam telefonu bardzo często i dziennie ekran potrafi świecić po 5 - 6 godzin:D
Ciemny motyw powinien być standardem. No chyba że to jest specjalna zagrywka producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to, że nie umiem. Tylko o to, że jak nie ma oficjalnie to wolę poczekać. Telefon służy mi do pracy i niestety nie mogę ryzykować. Wiem, delikatna paranoja, ale kiedyś miałem problem właśnie przez ręczne aktualizowanie. Wyczyściło mi cały tel.
Mniejsza o to.:)
Pozdrawiam
Ciemny motyw bardzo by się przydał no i do tego L1. Chociaż na jakość Netflix nie narzekam, to chciałbym uzyskać HDR, bo na YT wyglądają bosko dema:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, peseq napisał:

To nie chodzi o to, że nie umiem. Tylko o to, że jak nie ma oficjalnie to wolę poczekać. Telefon służy mi do pracy i niestety nie mogę ryzykować. Wiem, delikatna paranoja

"Delikatna" to delikatnie powiedziane :)

Ale ja tu z poważnym pytaniem - czy jest możliwość wykonania odpowiednika "wipe cache/dalvik" na Mi8 telefonie z Global Stable i zablokowanym BL? To coś co jest protezą recovery ma tylko full wipe (cenne, ale nie o to mi chodzi). Bateria z dnia na dzień coraz gorzej mi się spisuje i myślę o takich zabiegach. Mam ROM 10.3.1.0.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...