Skocz do zawartości

Mi 8 - aktualizacja MIUI Global i Android 10


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Instalował ktoś z Was może oficjalną aktualizację MIUI 10.1 Global z Android Pie na Mi 8 ??

Link do pobrania softu:

http://bigota.d.miui.com/V10.1.1.0.PEAMIFI/miui_MI8Global_V10.1.1.0.PEAMIFI_60a2522efd_9.0.zip

 

Jest to oficjalna stabilna wersja softu, aktualizujesz bezpośrednio z systemowego aktualizatora. Nie trzeba mieć odblokowanego bootloadera

 1fd4311c2261c07c4cc9fc42cb410d1f.jpg

12f78fd0c9d81e6757142feda36a484d.jpg

 

Dla regionu Polska nie ma jeszcze aktualizacji OTA. Więcej informacji na temat ręcznej aktualizacji w linku poniżej.

http://en.miui.com/thread-4865664-1-1.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zainstalowałem.Zmieniły się przyciski na bardziej widoczne i pojawiają się ikony powiadomień.Zabezpieczenia 1.11.Telefon śmiga,ale wcześniej też był szybki.To tyle na szybko.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi

Nie bo Mi 8 to telefon żony. Będę miał do niego "szerszy" dostęp dopiero po niedzieli. Na zagranicznych forach piszą, że wszystko śmiga ok. Jakieś błędy są, ale tragedii nie ma. Jednak żona musi mieć w 100 % sprawny tel. na wyjazd i nie chciałem ryzykować, że po aktualizacji coś będzie działać nie do końca poprawnie.

 

 @DBG

Wrzucisz screen z informacji o telefonie?

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz gdyż ta funkcja została usunięta i nie da się już ukryć wcięcia.

 

AoD uruchamia się z opóźnieniem albo wcale i to jest właśnie jeden z błędów w nowym sofcie. Ikony powiadomień przywrócili, ale też pojawiają się na krótką chwilę i znikają. To zapewne też będzie poprawione. W menu bateria i wydajność mamy 2 opcje opisane jako Zasilanie, obie pełnią różne funkcje. Nie da się wejść w Tryb jednoręczny, a co za tym idzie tryb ten również nie działa.

 

To tak na szybko co zauważyłem po aktualizacji.

 

 

Edit:

Soft jest już do pobrania na oficjalnej stronie Mi w dziale Download.

 

https://en.miui.com/getrom.php?r=346&m=yes&app=false

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja jest już dostępna OTA:

 

a412bf565d60399b694dbf5902258193.jpg

 

Czy po aktualizacji wyświetla się Wam poprawienie ikona kalendarza? U mnie nie ma jej wcale, jest puste miejsce podpisane "Kalendarz". Ikona zegara też nie wyświetla się poprawnie. Dodam, że Rozmiar interfejsu mam ustawiony na "Mały". Na rozmiarze interfejsu domyślnym jest wszystko ok. Problem występuje na motywie domyślnym, a na klasycznym jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Na mi8 (global) przesiadłem się z mi4c (xiaomi.eu) i miałbym kilka spraw.

1. Do kolegi pkonrad - ikonę kalendarza mam i podpisy są OK.

2. W globalu nie ma czegoś takiego jak "rozmiar siatki"?

3. Czy w przeglądarce internetowej można zmieniać nazwy ikonek na stronie startowej? Chodzi mi tylko o edycję.

4. Jak to jest z tymi motywami? Działają one czy nie działają? Można je ściągnąć z sieci?

Edytowane przez Radek86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z niektórymi ikonami pojawia się wtedy, gdy rozmiar interfejsu jest ustawiony na "mały" i korzystam z klasycznego motywu. Patrząc na Wasze screeny macie ustawioną standardową wielkość interfejsu.

999f2d9cd3d99ef69bdfcf00978a82a5.jpg625044f492dda8505c3f74f92e25d377.jpg4bf909c783b35e3297c492db7de28fae.jpg

Swoją drogą, to aż się prosi tutaj siatka z 5 ikonami w rzędzie. Chyba zaraz zainstaluje Poco Luncher, który rozwiązuje problem siatki ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, galakty napisał:
I później dzieją się cuda typu znika odblokowanie twarzą na PL albo są reklamy - warto dodać.

To prawda, ostatnio sam się zdziwiłem, że zmiana regionu powoduje takie problemy. Lepiej zostawić na PL, motywy MIUI i tak nie są zbyt piękne, i mało który pasuje pod NOTCH.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dnia 17.12.2018 o 22:12, pkonrad napisał:
Problem z niektórymi ikonami pojawia się wtedy, gdy rozmiar interfejsu jest ustawiony na "mały" i korzystam z klasycznego motywu. Patrząc na Wasze screeny macie ustawioną standardową wielkość interfejsu.

Swoją drogą, to aż się prosi tutaj siatka z 5 ikonami w rzędzie. Chyba zaraz zainstaluje Poco Luncher, który rozwiązuje problem siatki ekranu.

Poco jak dla mnie o wiele lepszy :)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróć ustawienia fabryczne w telefonie. Ewentualnie możesz spróbować zainstalować nowszy ROM, który jest do pobrania z oficjalnej strony Xiaomi:

http://bigota.d.miui.com/V10.0.2.0.OEAMIFH/miui_MI8Global_V10.0.2.0.OEAMIFH_f1b5f34c66_8.1.zip

 

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pkonrad napisał:

Przywróć ustawienia fabryczne w telefonie. Ewentualnie możesz spróbować zainstalować nowszy ROM, który jest do pobrania z oficjalnej strony Xiaomi:

http://bigota.d.miui.com/V10.0.2.0.OEAMIFH/miui_MI8Global_V10.0.2.0.OEAMIFH_f1b5f34c66_8.1.zip

 

Mam taki sam problem z GPS-em, ale nie jestem żadnym geekiem i obawiam się grzebać w telefonie. Czy jest jedyne rozwiązanie? Dla mnie - z takim felerem tefon nadaje się do naprawy gwarancyjnej :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dref @Maciej Stepien

Źle spojrzałem, ten link co wysłałem to jest stary soft jeszcze na Androidzie Oreo. Wygląda na to, że Xiaomi na tą chwilę wycofało aktualizację do MIUI 10.1 i Android Pie dla Mi 8. Zapewne z powodu jakiś błędów w sofcie. Na Twoim miejscu poczekał bym spokojnie, aż producent wyda koleją wersję softu, ewentualnie może spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie.

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówkę! Będę wypatrywać nowej wersji od producenta.

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy istnieje możliwość zadeklarowania "bieżącej lolalizacj" w programie Pogoda? W opcjach wyświetla się tylko sugestia Popularne miasta.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dref

Ja u siebie nie widzę takiej opcji. Ani w Mi 8 ani w Poco F1.

 

Dnia 20.12.2018 o 17:06, mrosi napisał:

I jaki z tego wniosek...?

Wniosek z tego taki, że telefon działa szybciej i jest badziej wydajny niż na starszym ROMIe na Androidzie Oreo. 

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi

Nie korzystam z tego telefonu na co dzień bo to jest tel żony, ale wydaje mi się ze różnica w działaniu telefonu jest odczuwalna. Aplikacje otwierają się szybciej moim zdaniem. No i punktów nie jest kilka, tylko więcej o ponad 7 tysięcy.

94a8f1759ed1467da0998d34a9b1142d.jpg  a4f0eee8a3bccffb5107869bf01203fd.jpg

Na pierwszym screenie masz wynik na Android Pie, a na drugim Oreo.

Edytowane przez pkonrad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pkonrad napisał:
Na pierwszym screenie masz wynik na Android Pie, a na drugim Oreo.

Dokładnie mam tak samo. Telefon jest żony i po aktu do 9 też wydaje mi się szybszy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pkonrad napisał:
35 minut temu, galakty napisał:
Tak, wzrost szybkości o 2,43% jest wyczuwalny, normalnie rakieta!
Poprawiłeś mi humor.

Wynik w Antutu to jedno, a działanie telefonu i optymalizacja softu to drugie.

Jedyne co szybciej działa to czujnik światła, reszta to placebo + wyczyszczone cache i dalvik po aktualizacji, normalna sprawa... Za 2 tygodnie zapchasz i znowu zwolni. Eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...