Jump to content

Mi 8 - aktualizacja MIUI Global i Android 10

pkonrad

Recommended Posts

• 6 months later...
  • 2 months later...

@Radek86 Jest właśnie bardzo możliwe, że MI 8 nie dostanie wersji MIUI 12.5 na global. Dlatego, że ostatnia aktualizacja tego telefonu odbyła się prawie rok temu! Większość aplikacji jak panel sterowania czy system UI mają tą samą wersję co na globalu 12.0 i xiaomi.eu 12.5. Poprawki zabezpieczeń na globalu są z września, a na eu z grudnia. Więc obawiam się, że to koniec globala na ten telefon nastąpił około rok temu. Jestem zaskoczony tym jaki jest duży rozjazd w aktualizacjach między wersja z Chin i wersja globalną. 

Ja użytkuję telefon głównie na xiaomi.eu, ponieważ ja kupiłem telefon 2.5 roku temu dla MIUI. MIUI na globalu jest bardzo, ale to bardzo ubogie i nie daje mi to pełnych możliwości funkcjonalności ekosystemu Xiaomi i interfejsu MIUI . Tłumaczenie na język polski po dziś dzień na globalu uważam za bardzo złe. 

Edited by Findfox

Wsparcie Xiaomi jest bardzo słabe. OnePlus 6, który jest z tego samego okresu co Mi8 dostał właśnie Androida 11. Na mi 8 łatka bezpieczeństwa z września 2020. Szybkość działania bez porównania lepsza na OP6. Ja teraz wrzuciłem LOS 18.1 bo mam już dosyć tego miui. Teraz dopiero widzę jak miui zamula telefon 

Edited by mariusz.ur

@mariusz.ur Masz rację wsparcie i optymalizacja w MIUI jest fatalna. Brak płynności animacji systemowych chyba najgorsze z wszystkiego. Animacja odblokowania i wygaszenia telefonu również dość mocno klatkuje. RCS na xiaomi.eu dalej mają problemy z działaniem ( nie działają po wyczyszczeniu pamięci RAM w wyniku czego jest napisane że łączy za każdym razem z funkcjami czatu po uruchomieniu aplikacji, na global to nie występuje). Teraz korzystanie z MIUI przynosi dla mnie, nie miłe doświadczenia. Też bym przeszedł na jakieś custom ROMy, ale one nie potrafią robić dobrych zdjęć, i mają chyba problem z wysyłaniem MMS w Polsce.

@Findfoxmasz rację. Zdjęcie z wbudowanej aplikacji w LOS są kiepskie. Jednak zdjęcia w miui również zostały zepsute przez "aktualizacje" Xiaomi.

Chyba Xiaomi to max 1,5 roku i na sprzedaż. OnePlusa 6 sprzedałem miesiąc temu w bardzo krótkim czasie, a z Mi8 mam problemy, chociaż sporo tańszy a bebechy podobne.

Edited by mariusz.ur

@mariusz.ur Niestety to co Xiaomi od pewnego czasu wyprawia z wydawaniem multum nowych telefonów wiadome było, że temu nie podoła. Dla porównania Samsung Galaxy J5 2017 poprawki zabezpieczeń z 1 maja 2021 roku--- Flagowy MI 8 z 2018 poprawki zabezpieczeń z grudnia na EU i z września 2020 roku :). Pamiętam, że przed zakupem zastanawiałem się czy wybrać OP 6 lub MI 8, wybór padł na MI 8 ze względu na funkcjonalności MIUI ( być może troszkę na dzień dzisiejszy żałuję wyboru). Przede wszystkim bardzo możliwe że MI 8 lepiej sprzedał się w Chinach dlatego tam jest dłużej wspierany, a z tego powodu wersję global szybciej porzucono.

• Like 1