Skocz do zawartości

Mi 8 - aktualizacja MIUI Global i Android 10


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

@Radek86 Jest właśnie bardzo możliwe, że MI 8 nie dostanie wersji MIUI 12.5 na global. Dlatego, że ostatnia aktualizacja tego telefonu odbyła się prawie rok temu! Większość aplikacji jak panel sterowania czy system UI mają tą samą wersję co na globalu 12.0 i xiaomi.eu 12.5. Poprawki zabezpieczeń na globalu są z września, a na eu z grudnia. Więc obawiam się, że to koniec globala na ten telefon nastąpił około rok temu. Jestem zaskoczony tym jaki jest duży rozjazd w aktualizacjach między wersja z Chin i wersja globalną. 

Ja użytkuję telefon głównie na xiaomi.eu, ponieważ ja kupiłem telefon 2.5 roku temu dla MIUI. MIUI na globalu jest bardzo, ale to bardzo ubogie i nie daje mi to pełnych możliwości funkcjonalności ekosystemu Xiaomi i interfejsu MIUI . Tłumaczenie na język polski po dziś dzień na globalu uważam za bardzo złe. 

 

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie Xiaomi jest bardzo słabe. OnePlus 6, który jest z tego samego okresu co Mi8 dostał właśnie Androida 11. Na mi 8 łatka bezpieczeństwa z września 2020. Szybkość działania bez porównania lepsza na OP6. Ja teraz wrzuciłem LOS 18.1 bo mam już dosyć tego miui. Teraz dopiero widzę jak miui zamula telefon 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz.ur Masz rację wsparcie i optymalizacja w MIUI jest fatalna. Brak płynności animacji systemowych chyba najgorsze z wszystkiego. Animacja odblokowania i wygaszenia telefonu również dość mocno klatkuje. RCS na xiaomi.eu dalej mają problemy z działaniem ( nie działają po wyczyszczeniu pamięci RAM w wyniku czego jest napisane że łączy za każdym razem z funkcjami czatu po uruchomieniu aplikacji, na global to nie występuje). Teraz korzystanie z MIUI przynosi dla mnie, nie miłe doświadczenia. Też bym przeszedł na jakieś custom ROMy, ale one nie potrafią robić dobrych zdjęć, i mają chyba problem z wysyłaniem MMS w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Findfoxmasz rację. Zdjęcie z wbudowanej aplikacji w LOS są kiepskie. Jednak zdjęcia w miui również zostały zepsute przez "aktualizacje" Xiaomi.

Chyba Xiaomi to max 1,5 roku i na sprzedaż. OnePlusa 6 sprzedałem miesiąc temu w bardzo krótkim czasie, a z Mi8 mam problemy, chociaż sporo tańszy a bebechy podobne.

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz.ur Niestety to co Xiaomi od pewnego czasu wyprawia z wydawaniem multum nowych telefonów wiadome było, że temu nie podoła. Dla porównania Samsung Galaxy J5 2017 poprawki zabezpieczeń z 1 maja 2021 roku--- Flagowy MI 8 z 2018 poprawki zabezpieczeń z grudnia na EU i z września 2020 roku :). Pamiętam, że przed zakupem zastanawiałem się czy wybrać OP 6 lub MI 8, wybór padł na MI 8 ze względu na funkcjonalności MIUI ( być może troszkę na dzień dzisiejszy żałuję wyboru). Przede wszystkim bardzo możliwe że MI 8 lepiej sprzedał się w Chinach dlatego tam jest dłużej wspierany, a z tego powodu wersję global szybciej porzucono.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej,

Czy Wam też przestało działać blokowanie niechcianych połączeń i SMS-ów? Nawet nie da się włączyć "Blokuj" dla danego numeru, bo przez ułamek sekundy blokada jest (napis "Blokuj" zamienia się na "Odblokuj"), ale natychmiast blokada znika (znów pojawia się "Blokuj"). Nie działa też (choć daje się włączyć) funkcja blokowania połączeń od nieznanych numerów.

ROM Global 12.0.1.0.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Mi-Ósemkowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi 8 – Global Stable

Latest: V12.0.3.0.QEAMIXM(History)
MIUI: 12
Android: 10.0
Update at: 2021-12-27 19:46:19
Changelog:
Cytat

Other

- Optimized system performance

- Improved system security and stability

 

Recovery: https://bigota.d.miui.com/V12.0.3.0.QEAMIXM/miui_MI8Global_V12.0.3.0.QEAMIXM_7619340f8c_10.0.zip
OTA: https://bigota.d.miui.com/V12.0.3.0.QEAMIXM/miui-blockota-dipper_global-V12.0.2.0.QEAMIXM-V12.0.3.0.QEAMIXM-af1bf6be8b-10.0.zip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Radek86 napisał:

Czyli co to zmieniło? Zabezpieczenia pozostały z 1.09.2020

 

 

Screenshot_2022-01-07-01-04-21-543_com.android.updater.jpg

Ja dla mnie nic.

Szkoda że jest już to dla Xiaomi za stary tel 

Siedzie z nim bo nie mam na co wymienić w cenie do 1500 zł.. chciałem F3 pro ale to wymiana bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 90tomash napisał:

Siedzie z nim bo nie mam na co wymienić w cenie do 1500 zł.. chciałem F3 pro ale to wymiana bez sensu

No właśnie. Absurdalne ceny nowych flagowców sprawiają, że obecnie nie widzę modelu, na który mógłbym wymienić Mi8. I obawiam się, że ten stan może jeszcze potrwać parę lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brawo napisał:

Jest tyle innych marek na rynku, że coś panowie sobie znajdą.

Szkoda że nie dostaniemy już nic więcej od Xiaomi. 

Co do twojego wpisu żeby nie schodzić z tematu to do 1500 zł proszę Cię znajdź mi tel z amoled, lepszym SoC i OIS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wymieniłem na początku stycznia baterie oryginalną w MI 8 na taką od NOHON-a i trzyma mi spokojnie cały dzień bateria. 7h trzyma mi teraz na wifi i 4,5 na LTE ciągłego użytkowania.

Też chciałam wymieniać, ale mi się odechciało patrząc na nowe telefony zmieniłem, więc zmieniłem baterie i korzystam dalej. 

Powiem tak, dopóki Apple trzyma się notcha to mi 8 nadal wygląda modnie i nowocześnie :). 

Dodam również, że Samsung Galaxy J3 2017 ma poprawki zabezpieczeń z 1 kwietnia 2021 roku. 

Moim następnym telefonem jak trochę stanieje będzie IP 12.

Coś lepszego niż MI 8 ciężko znaleźć na tym budżecie. Na waszym miejscu zmienił bym baterie i korzystał dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...