Skocz do zawartości

Mi 8 - aktualizacja MIUI Global i Android 10


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

No i mamy oficjalnie MIUI V11.0.6.0.PEAMIXM dostępne OTA dla wszystkich.


Recovery (1.9 GB)https://bigota.d.miui.com/V11.0.6.0.PEAMIXM/miui_MI8Global_V11.0.6.0.PEAMIXM_45261e66d2_9.0.zip


Changelog

  • Comprehensive design optimized for full screen display devices
    • Removing visual clutter, improving touch controls, and refining the use of color allowed us to create the system where nothing stands between you and the content
  • Always-on display
    • Always-on display now comes with gorgeous dynamic themes. Essential information is displayed on your screen 24/7.
    • Personalize your device with a unique signature
    • Keep your screen alive with our amazing special effects
  • Sounds of nature
    • Wake up to the gentle sounds of nature with our new alarm ringtones
    • Notification sounds won't make you tired. Now, they keep changing dynamically, just like nature does.
  • Mi Share
    • Transfer files from phone to phone at breakneck speeds
  • Documents
    • Preview your documents before you open them
    • Stay productive and efficient with our all-new Mi Doc Viewer
  • Printing
    • Print photos and files directly from your phone without installing any additional apps
  • More features
    • Tasks. Manage and edit your tasks in the Notes app. Receive timely notifications and mark things done.
    • Quick replies. Reply to messages from any app.
    • Game Turbo. Turn your device into an ultimate gaming console.
  • System
    • New: Editing, sharing, and customizing your screenshots is now much easier
    • Optimization: Lock screen pocket mode
  • App lock
    • New: Locking Google contacts is available now
  • Lockscreen, status bar, Notification shade
    • New: More clock formats for Always-on display
    • New: Use your fingerprint to open Home screen once you unlocked the device using face data and stayed on the Lock screen
    • New: Different options for hiding the notch
    • Optimization: Calendar icon on the turned off screen
    • Optimization: Improved UI and layouts for selecting items that are displayed on the turned off screen
    • Fix: Issues with overlapping in Dual Clock settings
  • Settings
    • Fix: Wi-Fi page wasn't displayed correctly
  • App vault
    • New: You can swipe down to view more shortcuts now
    • Optimization: All-new design and UI
  • Game speed booster
    • New: Continuous swiping opens an additional menu in Game Turbo now
    • New: You can create a Home screen shortcut for Game Turbo now
    • Fix: Hands-free call duration wasn't displayed correctly in Game Turbo
    • Refreshed start page of Game Turbo
    • Auto brightness, screenshot gestures, and Reading mode can be turned off automatically when Game Turbo is on
    • A major upgrade for the toolbox in Game Turbo: autoplay and switching between data SIM cards are available now
  • Battery usage
    • Fix: Some Battery saver setting options didn't appear
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to będzie? Patrząc w dyskusji Mi9 to jeszcze jest sporo błędów.

Jak ktoś już będzie miał zainstalowane to niech się podzieli wrażeniami. I problemami. 

Większość błędów wynika z charakteru OTA i jej wad. Ja po restarcie nie mam tych błędów. Działa naprawdę ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne OTA i u mnie.

Generalnie z tego co widzę to można usunąć tak po prostu część aplikacji od Google co akurat mi się podoba, ikony powiadomien pojawiają się na wcięciu koło zegara i tam są a nie jak wcześniej że znikają. 

Zauważyłem że mimo włączenia czcionki XS samą wielkość czcionki jest w SMS Chyba większą.

Full wipe zrobiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2019 o 18:59, pkonrad napisał:

Sprawdzałaś jakie i ile aplikacji masz dodanych do Autostartu ?

U mnie po aktualizacji 10→11 do autostartu same dodały się praktycznie wszystkie apki, jakie mam zainstalowane, ale za to zniknęły z niego te, które… wcześniej miałem w Autostarcie :P Dopiero przed chwilą to zauważyłem i poprzełączałem. Zobaczymy, czy rzeczywiście wpłynie na baterię, która także u mnie na "11" trzyma mniej więcej 2x krócej.

Poza tym szczególnych problemów na "11" nie zauważyłem, nie licząc drobnych zmian w powiadomieniach (np. apki którym wcześniej wyłączyłem możliwość powiadamiania diodą, odzyskały ją samowolnie, itp, itd., ale nic nie do ogarnięcia).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy do końca w temacie, ale ma ktoś może coś takiego po ostatniej aktualizacji że przy odblokowywaniu telefonu (jak się zapala ekran) wyświetlacz tak jak by błyskał na biało 8 czasami przy wygaszaniu tak samo. Dzieje się to tylko wtedy jak mam ustawiony czarny tryb albo AOD. Przy białym trybie tego nie robi.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maztey napisał:

Nie wiem czy do końca w temacie, ale ma ktoś może coś takiego po ostatniej aktualizacji że przy odblokowywaniu telefonu (jak się zapala ekran) wyświetlacz tak jak by błyskał na biało 8 czasami przy wygaszaniu tak samo. Dzieje się to tylko wtedy jak mam ustawiony czarny tryb albo AOD. Przy białym trybie tego nie robi.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 

Być może jest to związane z tym 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to coś chyba z softem. Po włączeniu w ustawieniach ekranu anti-fliker mode przestało migać. Mam nadzieję że nie wróci bo bardzo denerwujące to było.
Zaczęło się dziać po włączeniu ciemnego motywu. A kiedyś też po AOD.
Mam nadzieję że poprawia bo.spodobal mi się ciemny motyw

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kiltel napisał:

W temacie co podałem wyżej jest napisane że to błąd oprogramowania związany z AOD.

Nie używam AOD, błysk zauważyłem przy powiadomieniu, przed pojawieniem się niebieskiego podświetlenia po bokach jako powiadomienia. Włączę AOD i sprawdzę czy się nasili błyskanie. 

Wychodzi na to, że jednak AOD nasila te błyski. Teraz nie jest to pojedyńcze błysk, tylko kilka. 

Aktualizacja miui to rozszerzenie starych błędów i dodanie nowych. 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Orjon napisał:

Jak wrócę z pracy to sprawdzę na Mi 8 żony. Nawet jak nie będzie aktualizacji OTA, to z pliku powinno się dać zainstalować, bo jest zarejestrowana w programie Mi Pilot. Podejrzewam, że Ci co nie są zarejestrowani w programie Mi Pilot, na razie nie zainstalują aktualizacji.


Edit:

Dla uczestników programu Mi Pilot jest update OTA :)

bf121686e90b4fb4d19786809358f9dd.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...