Skocz do zawartości

Mi 8 - aktualizacja MIUI Global i Android 10


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, ze będą teraz obkrajac wydajność, na rzecz Mi9... Tak jak to miało miejsce w P9, Nie dało się go używać po kilku aktualizacjach.
 
Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Masakra. Moim zdaniem byłoby to przegięcie. A może ja naiwny jestem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MarecQi napisał:

Podejrzewam, ze będą teraz obkrajac wydajność, na rzecz Mi9...

Nie u Xiaomi... Stare dobre telefony jak np. Mi5, nadal działają tak samo dobrze jak przy zakupie.

4 godziny temu, pkonrad napisał:

Wszyscy znani mi producenci od lat tak robią, więc dlaczego Xiaomi miało by być gorsze?

Jak na razie nie było żadnego modelu, który byłby przez aktu specjalnie postarzany na rzecz nowego... Xiaomi raczej zaczyna po pewnym czasie olewać aktualizacje dla danego modelu i wypuszcza aktu, które nic nie zmieniają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy znani mi producenci od lat tak robią, więc dlaczego Xiaomi miało by być gorsze?
Tak się zastanawiam. Czy są jakieś udowadniające dane, które chociaż trochę to potwierdzą.
Bo jeżeli to spekulacja i ogólna afera iPhone'a - nie znalazłem nic oprócz teorii spiskowych -"bo mój telefon zwolnił po 2 latach". Moja teoria - już nie spiskowa hehe, jest taka, że przez dwa lata wszystko puchnie. Aplikację potrzebują więcej RAM - ogólnie mocy obliczeniowej. Najbardziej narażone na taki stan rzeczy są urządzenia budżetowe, które już na starcie działają na styk.
Najbardziej zwalnia pamięć flash telefonu. Tzn. prawdopodobnie najszybciej się zużywa. Chciałem zgłębić temat i to zrobiłem i po części jest to faktem. Komórki się zużywają, ale nie jest to mocno zauważalne od momentu wprowadzenia USF2.0 - szczątkowe informacje są, ale coś tam znalazłem.
Specjalnie źródeł nie daje, bo zauważyłem, że ludzie nie klikają linków. Ale również się czepiają o źródło. Dziwne:)
Moim źródłem było - wyszukiwarka Google.
Polecam poszukać wszelkich info na zagranicznych serwisach, bo przeważnie tam jest więcej informacji.

Więc powracając do tematu. Nic nie znalazłem, żeby aktualizacja telefonu miałaby go spowalniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung i Apple się praktycznie przyznali do zwalniania urządzeń po pewnym czasie.
Tak. W wypadku tych drugich chodziło oA8 baterie. Samsung oficjalnie tego nie przyznał. Jedynie miał sprawę w sądzie. Ale wyroku skazującego nie było:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mój błąd. Źle doczytałem wcześniej. Wiem, że kare mieli zapłacić, ale byłem pewien, że to nie sąd tylko jakaś organizacja rządowa, która po prostu tak może.

Ok. Ale dalej tocząc temat, mysle, że jak wczytać się w to wszystko, to po prostu nieuwaga programistów, czy zabieg taki, jak to w internecie piszą?
Dobra przestanę ich bronić hehe. Chciałem faktów i je dostałem, chociaż pamiętajmy, że nie wszystko jest takie jak piszą wszyscy w dobie wycieków kontrolowanych itp. źle mówią? To nic. Ważne że mówią:D

Ale to co napisałem w poprzednim poście - nie zmieniam zdania. Tel zwalnia, bo to naturalna kolej rzeczy. To jak powiedzieć, że na kompie dwa lata temu gry działały płynnie, ale dziś te gry mają połowę framerateu, bo przez wszystkie aktualizacje rozrosły się i potrzebują więcej mocy.

Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peseq napisał:

Tel zwalnia,

Tak, tylko co innego jest zwykłe spowolnienie przy utrzymaniu tych samych parametrów na np CPU, a czym innym jest obniżanie taktowań CPU :). Wiadomo, że soft jest tworzony pod urządzenia dzisiejsze, a nie wczorajsze i nowe gry/apki mogą być gorzej zoptymalizowane pod starszy sprzęt, ale no... Udowodnione jest obniżanie taktowań CPU, celowe, pod pretekstem "ochrony usera", a każdy wie jak jest.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko co innego jest zwykłe spowolnienie przy utrzymaniu tych samych parametrów na np CPU, a czym innym jest obniżanie taktowań CPU . Wiadomo, że soft jest tworzony pod urządzenia dzisiejsze, a nie wczorajsze i nowe gry/apki mogą być gorzej zoptymalizowane pod starszy sprzęt, ale no... Udowodnione jest obniżanie taktowań CPU, celowe, pod pretekstem "ochrony usera", a każdy wie jak jest.
Racja. Mam nadzieję, że nie zniszczą wydajności Mi8. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/12/2019 at 10:02 AM, MarecQi said:

Podejrzewam, ze będą teraz obkrajac wydajność, na rzecz Mi9... Tak jak to miało miejsce w P9, Nie dało się go używać po kilku aktualizacjach.

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Xiaomi to nie Huawei i Samsung... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi to nie Huawei i Samsung...
Poczekajmy, aż wbija się na rynek. 2 lata temu mało kto wiedział co to Xiaomi, teraz jest coraz popularniejszy, wbija sie cenami, a zobaczymy za rok - dwa za ile będziemy mogli flagowca kupić, czy za 2 tys., czy za 3500 :)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi prawie 3 lata jest na polskim rynku, popularne u nas było jeszcze zanim weszło, więc z tymi wyliczeniami nie byłbym taki pewny. Mam do czynienia z kilkoma sprzętami na co dzień, jedno ma ponad 3 lata. Nie zauważyłem, żeby cokolwiek było spowalniane sprzętowo - wiadomo, słabsze urządzenia działają wolnej, ale jak już ktoś wspomniał aplikacje puchną w oczach, potrzebują coraz więcej mocy obliczeniowej.

Odnośnie cen - za parę lat nadal będzie się bardziej opłacało kupić Xiaomi za 3500-4000 niż Samsunga za 8000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja nie ukrywam że flagowce Xiaomi są dla mnie okrojone i gdyby nie cena to siedziałbym teraz z S10+ a nie Mi 8, ale właśnie... Cena. Nie podcieram się jeszcze banknotami żeby kupować Samsunga i nie wykorzystać większości funkcji (w Mi 8 też nie wykorzystuję pewnie połowy, ale mam kaprys na flagowca po prostu). W sumie to gdyby nie okrojony modem i audio to taki Mi 8 jest dla mnie kompletny. Aparaty poprawili, z GCam jest miód, więcej mi nie potrzeba. Fajnie by było gdyby wrócili do gniazd jack, ale o tym można zapomnieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

W sumie to gdyby nie okrojony modem i audio to taki Mi 8 jest dla mnie kompletny.

Jest szansa, że i to poprawią, Mi9 dostał L1 już na starcie. Od czasu jak weszli na więcej rynków ludzie chcą więcej i więcej od strony softu, a Xiaomi jako, że zgrywało zawsze firmę "słuchających fanów" to muszą dalej tą szopkę odgrywać :P. Zobaczymy co przyniosą kolejne fony, bo widać, że Xiaomi zaczyna się na rynku EU starać, widzi, że klienci tutaj są inni niż w Chinach, czy Indiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Nezumi napisał:

Jest szansa, że i to poprawią, Mi9 dostał L1 już na starcie.

Szkoda że dopiero w przyszłości ;) Mi 8 jak dostanie L1 to będzie dobrze, coś czuję że może nie otrzymać. Mi 9 i tak nie planuję kupić bo jest w moich oczach gorszy od Mi 8, prędzej bym na Mixa 3 5G spojrzał. Więc może jak Mi 10 ogarną w kwestii modemu to wpadnie w rączki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

Mi 9 i tak nie planuję

Ja też. Po prostu nie widzę sensu wymieniać telefonu co rok. Rynek może i jest dynamiczny, ale postępu brak, różnice są znikome i więcej robi placebo, niż rzeczywiste różnice. Po prostu jak kupujesz nowy sprzęt, to zawsze masz ten... miesiąc miodowy :P. Potem zaczynają wychodzić babole i niedociągnięcia i wychodzi na to, że się nie opłacało :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam urzytkowników

Mam pytanie odnośnie aktualizacji androida. Dwa dni temu wleciała aktualuzacja na mojego mi 8 lite do androida Pie a jedną z nowości z tego co przeczytałem jest tryb ciemny w najnowszym androidzie. Jednakże tej opcji nie ma na moim telefonie, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka screenów po aktualizacji:

7515a0502f0badec48150c69c3f51de9.jpg89689ea695eea12eacbfe7fdaacefee2.jpg036386588babf27f42063902938eb1c3.jpg3e6c52ab0ce131ff7f7db9f7210532ff.jpg239be0835edaef68c51c7d8ec2b690df.jpgce992af785e535812efea02b1bb8787d.jpg3933fa0bba1d6e3b0f5e76229b2db285.jpg

 

Niżej wrzucam linki do pobrania oficjalnej najnowszej wersji MIUI 10.3.1.0

 

Paczka 461 MB do aktualizacji z wersji 10.2.3.0:

https://bigota.d.miui.com/V10.3.1.0.PEAMIXM/miui-blockota-dipper_global-V10.2.3.0.PEAMIXM-V10.3.1.0.PEAMIXM-620d8ee068-9.0.zip

 

Pełny ROM 1.8 GB do aktualizacji z dowolnej wersji MIUI:

https://bigota.d.miui.com/V10.3.1.0.PEAMIXM/miui_MI8Global_V10.3.1.0.PEAMIXM_2b7f9b716a_9.0.zip

 

Udanych aktualizacji życzę 

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...