Skocz do zawartości

Mi 8 - aktualizacja MIUI Global i Android 10


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, latet napisał:

W Sklepie Play pojawiła się nowa wersje apki "MIUI Hidden Settings". Nie ma już podziału na zakładki dla różnych wersji Androida, więc – optymistycznie – podejrzewam, że może pozwoli wpisać DNS także pod Andkiem 10? Czy ktoś może sprawdzić?

Da się

Screenshot_2020-01-25-19-30-44-444_com.android.settings.jpg

Screenshot_2020-01-25-19-30-48-801_com.android.settings.jpg

Screenshot_2020-01-25-19-36-20-663_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kojarzycie czym się różni teraz global od tygodniówek xiaomi.eu?
Gdyby nie te durnowate reklamy w każdej apce, na bank wróciłbym do globala, ze względu na ciągłe błędy tygodniówek.
Może ktoś z was powie mi czy global ma jakąś przewagę nad xiaomi.eu?
I czy ws. Globalna jest juz na andku 10?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2020 o 09:40, maztey napisał:

Reklamy w globalu da się wyłączyć, są tutoriale na internecie. Ja mam globalna i nie narzekam na reklamy
 

Ja też nie widuję żadnych reklam w Globalu. Niczego nie wyłączałem, o ile pamiętam. Stosuję tylko DNS jak na obrazku.

Screenshot_2020-02-01-23-27-07-670_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.01.2020 o 07:58, pkonrad napisał:

Ta aktualizacja na tą chwilę jest dostępna tylko dla zarejestrowanych w programie Mi Pilot

http://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.QEAMIXM/miui_MI8Global_V11.0.3.0.QEAMIXM_785bed5822_10.0.zip

Wyżej masz link do softu, możesz próbować instalować ręcznie z pliku recovery za pomocą systemowego aktualizatora, ale prawdopodobnie też nie pójdzie, dopóki Xiaomi nie udostępni tej aktualizacji dla wszystkich.

Ta aktualizacja powinna być już dostępna dla wszystkich. Sprawdźcie sobie czy macie update po OTA, jeśli nie to powinno pójść ręcznie z pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno na andku 9 jak i 10 mam problem na większości motywów z ilością powiadomień.

Na poniższym zrzucie widać o co mi chodzi. Jedna wiadomość a 3 powiadomienia na ekranie blokady.

Nie tylko na whatssapie tak jest, ale.np na messengerze i bodajże wiadomościach sms

P.S

Jak wykorzystać tapetę z jakiegoś innego motywu niż aktualnie wybrany?

e27f2f3fe98fe20df48fe55e02faf616.jpg

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mihail1 napisał:

Po aktualizacji do 10, mam problem z powiadomieniami z apki bankowej IKO.

W poprzedniej wersji były natychmiast po zapłaceniu. Teraz jest to opóźnione o jakąś minute. Macie może podobne spostrzeżenia?

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Mam to samo. IKO nie wyświetla mi powiadomień. Mimo że mam wszystkie uprawnienia nadane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to zaznaczone a i tak mi nie wyświetla. Jak dziś płaciłem za więcej niż 50 to żeby wpisać pin to musiałem ręcznie uruchomić iko i dopiero go  wpisałem bo automatyczne powiadomienie się nie pokazało. Na Androidzie 9 wszystko działało prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2020 o 12:46, 90tomash napisał:

Ktoś ma ta aktualizacje i może ocenić ?

Ja mam i podobnie jak ktoś wyżej, mogę tylko napisać "problemów nie zauważyłem". Nie miałem czasu na poważniejsze testy (nawet aparatu), tylko zwykłe codzienne użytkowanie.

  • Bateria trzyma nieco lepiej, ale to prawdopodobnie efekt po prostu aktualizacji, a nie zasługa konkretnej wersji.
  • GPS - ok, akurat jestem po trasie, to to mogę potwierdzić bardzo stanowczo.
  • Blokowanie reklam przez prywatny DNS - działa tak, jak poprzednio (czyli spoko).
  • Wydaje się, że tryb nocny w aparacie jest teraz sensowniejszy, ale nie robiłem pogłębionych testów.
  • GCam - działa ten sam, który miałem od dawna i wydaje się działać OK.
  • Autojasność ekranu - bez zmian (wkurzająca, jak zawsze, ciągle trzeba ręcznie rozjaśniać).
  • W apce Gmail jakby więcej zdjęć nadawców przy poszczególnych wątkach (może mi się wydaje).
  • "Szufladę" przetestowałem. Dla mnie to kompletny bezsens i zaprzeczenie bezszufladowej idei MIUI. Wyłączyłem co prędzej. Ale ok, jest teraz wybór, więc – co kto lubi.

Generalnie - jak na pierwszą aktualizację z wyższym andkiem, to jest spoko. Spodziewałem się licznych problemów, ale ich nie widzę.

Zdjęcie - Zdjęcia Google - Mozilla Firefox 2020-02.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, latet napisał:

"Szufladę" przetestowałem. Dla mnie to kompletny bezsens i zaprzeczenie bezszufladowej idei MIUI. Wyłączyłem co prędzej. Ale ok, jest teraz wybór, więc – co kto lubi.

Uważam identyczne, myślałem że będzie to tak jak w "normalnych" launcherach .

Reszta chyba też podobnie.

Generalnie nie ma szału. Jest nowa cyferka i tyle. Plus za rozmiar ikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Czy ktoś z was po aktualizacji do najnowszego MIUI GLOBAL 11.0.3 ma problem z Quick Charge i oryginalną ładowarką?
Najpierw podczas ładowania zanikło szybkie ładowanie (dzień wcześniej) i zaczął się bardzo wolno ładować telefon. Uruchomiłem telefon ponownie myśląc, że może coś się software zacięło. Już więcej nie ładowałem telefonu tego dnia.
Następnego dnia ładując zauważyłem, że podczas ładowania najpierw znowu zanikło szybkie ładowanie po jakimś czasie (został tylko komunikat ładowanie), po czym ekran włączył się i wyłączył. Tak jak by ktoś odłączył ładowanie i włączył ponownie.

Ładuję od dwóch dni telefon Powerbankiem lub firmową ładowarką do Samsunga.
Od czasu podłączenia cały czas jest "szybkie ładowanie", nic nie rozłącza.

I sam już nie wiem czy to zbieg okoliczności że to po aktualizacji software coś, czy akurat ładowarka oryginalną szlak trafił po dwóch tygodniach. Model mdy-08-ei.

Edytowane przez lukasawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukasawi napisał:

I sam już nie wiem czy to zbieg okoliczności że to po aktualizacji software coś, czy akurat ładowarka oryginalną szlak trafił po dwóch tygodniach. Model mdy-08-ei.

Spróbuj przez inne kable. Bardziej prawdopodobne, że to wina kabla niż ładowarki, albo problem na styku ładowarka-kabel.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2020 o 16:04, latet napisał:

Spróbuj przez inne kable. Bardziej prawdopodobne, że to wina kabla niż ładowarki, albo problem na styku ładowarka-kabel.

Odesłałem na gwarancję ładowarkę oraz kabel.
Z Powerbank QuickCharge 3.0 pięknie działa, a nie będę kombinował i szukał czy to ładowarka, czy może kabel nie wytrzymuje natężenia prądu QC 3.0. Jeszcze telefon uszkodzi, szkoda by było ;)

Edytowane przez lukasawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=5846]mihail1[/mention] nie ma problemu na 11.0.3.0.
Niestety u mnie nie działa soft wgrywany na czysto.
Tylko ta jedna rzecz mnie najbardziej irytuje po przejściu na global!!!
Pojęcia nie mam jak to naprawićfa0548f82318c1fbee60c02d11a632e3.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, artmin napisał:

Wgrałem 11.0.3 na Andku 10 i póki co zero problemów.

U mnie - początkowo - zero problemów. Potem pojawił się jeden - duży drenaż baterii w nocy/bezczynności. Nie wiem czy telefon wchodzi w deep sleep, bo ta nowa wersja Statystki baterii tego nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,
Dopytam bo się trochę zagubiłem w wersjach MIUI a od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem Mi 8.

Czy wersja o której tutaj piszecie czyli MIUI GLOBAL 11.0.3. | Stabilna 11.0.3.0 (QEAMIXM) to jest rom MIUI Polska?
Czy może jest to jakaś wersja romu wydawana przez Xiaomi?

Kiedyś pamiętam, że wersje stabilne to były jakieś wybrane wersje devowe, w miarę stabilne i one były wybierane na wersje stable. Ale dawno mnie nie było i może coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...