Skocz do zawartości

Mi 8 - aktualizacja MIUI Global i Android 10


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, pkonrad napisał:

@latet

Z tego co wiem to niestety nie ma.

OK, to pozostają jeszcze inne metody (sprawdzone przez lata przygody z różnymi urządzeniami Xiaomi), które mogą poprawić (na jakiś czas) pracę baterii, np.:

  • ręczne restarty telefonu, np. raz na dobę
  • zaktualizowanie systemu tym samym ROM-em, który się już ma (zaszkodzić nie może, a efekt odświeżający jest, czasem różne problemy znikają)
  • w ostateczności, albo raz na parę miesięcy - full wipe (wiem, to dyskomfort, ale moim zdaniem czasem naprawdę warto).
Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miodeczek napisał:

Myślę, że kolega @paseq ma na myśli to, że jak nie ma aktualizacji OTA to może dlatego, że było z nią coś nie halo i dlatego została wycofana więc lepiej nie ryzykować. 

Jeśli nie ma aktualizacji OTA a plik jest do pobrania na stronie producenta to wszystko jest z nim okej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

Ta, wideo jest bezużyteczne, trzeba używać innych aplikacji do nagrywania. Poza tym nic złego nie zaobserwowałem.

Nie sądzę, że wycofali ROM z OTA z tego powodu, zresztą - jak napisał @paveu - skoro ROM jest dostępny na oficjalnej stronie Xiaomi, to nie został wycofany.

Ha, tyle, że - jak widzę - na oficjalnej stronie też go nie ma: http://en.miui.com/download-346.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orjon napisał:

To jest typowe działanie Xiaomi, puścili pewnie dla pewnej fazy użytkowników. Zakładam że niedługo pojawi się to po prostu ponownie. W systemie OTA wersji 10.3.1.0 już nie widzi, tak jakby na razie kompletnie ją z niego usunęli.

Robią to by ta grupa użytkowników zgłosiła ew. błędy czy z innych powodów?

Jeśli dla zgłaszania błędów i jeśli je poprawią, to czy "wznowienie" będzie miało taki sam numer (10.3.1.0) czy wyższy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Robią to by ta grupa użytkowników zgłosiła ew. błędy czy z innych powodów?

Prawdopodobnie albo błędy albo sprawdzenie czy nie ma większych problemów z działaniem.

Co do wersji - tego nie wie nikt. Jeśli nie będzie problemów to pewnie puszczą tak jak było 10.3.1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 10.04.2019 o 13:36, pkonrad napisał:

jak to zainstalować z nie odblokowanego urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArieloPL

 

Witam

Instalował ktoś z Was może oficjalną aktualizację MIUI 10.1 Global z Android Pie na Mi 8 ??

Link do pobrania softu:

http://bigota.d.miui.com/V10.1.1.0.PEAMIFI/miui_MI8Global_V10.1.1.0.PEAMIFI_60a2522efd_9.0.zip

 

Jest to oficjalna stabilna wersja softu, aktualizujesz bezpośrednio z systemowego aktualizatora. Nie trzeba mieć odblokowanego bootloadera

 1fd4311c2261c07c4cc9fc42cb410d1f.jpg

12f78fd0c9d81e6757142feda36a484d.jpg

 

Dla regionu Polska nie ma jeszcze aktualizacji OTA. Więcej informacji na temat ręcznej aktualizacji w linku poniżej.

http://en.miui.com/thread-4865664-1-1.html

 

Jakbyś poszukał to byś wiedział :)

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem tą mniejszą paczkę i
wyskakuje mi komunikat:

Cytat

Nie można zweryfikować aktualizacji

ROM is in beta testing, make sure you have signed in with a beta authorized xiaomi account.

i tylko jest button:

OK

 

ta druga paczka, większa coś zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W dniu dzisiejszym pojawiła się nowa oficjalna aktualizacja oprogramowania dla naszych Mi 8, wersja MIUI V10.3.2.0 jest już rozsyłana OTA.
 

Screenshot_2019-05-17-13-15-44-482_com.android.updater.png Screenshot_2019-05-17-13-27-41-718_com.android.settings.png Screenshot_2019-05-17-13-27-29-079_com.android.updater.png Screenshot_2019-05-17-13-28-14-174_com.android.updater.png
 

Jeśli ktoś nie dostał jeszcze tej aktualizacji, niżej wrzucam linki do pobrania oficjalnej najnowszej wersji MIUI V10.3.2.0

 

Paczka 620 MB do aktualizacji z wersji 10.2.3.0:

https://bigota.d.miui.com/V10.3.2.0.PEAMIXM/miui-blockota-dipper_global-V10.2.3.0.PEAMIXM-V10.3.2.0.PEAMIXM-5e46dec2c4-9.0.zip

 

Pełny ROM 1.8 GB do aktualizacji z dowolnej wersji MIUI:

https://bigota.d.miui.com/V10.3.2.0.PEAMIXM/miui_MI8Global_V10.3.2.0.PEAMIXM_d9cf6c80bf_9.0.zip

 

Te osoby, które obecnie korzystają z wycofanej przez Xiaomi wersji MIUI V10.3.1.0.PEAMIXM, dla świętego spokoju proponuję zrobić update plikiem z pełnym ROMem (1,8 GB).


Udanych aktualizacji życzę :)

Edytowane przez pkonrad
Dodano zrzuty ekranu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, latet napisał:

Jakiś changelog? Wrażenia? Problemy? :)

Uaktualniłem poprzedni post. Jeśli chodzi o wrażenia po jakiś 2-3 min użytkowania to są jak najbardziej pozytywne. Problemów również nie zauważyłem.


Changelog:

Spoiler
  • System
    • Optimization: Updated Android Security Patch to March 2019. Increased system security.
    • Optimization: Updated Android Security Patch to April 2019. Increased system security.
  • Phone
    • Fix: Ending calls took longer time than expected
    • Fix: Status bar shortcut and floating notification for calls appeared at the same time
  • Lockscreen, status bar, Notification shade
    • New: NFC shortcut in the Notification shade
    • New: You can restrict opening Notification shade on the Lock screen now
    • New: You can choose not to show the fingerprint icon on the turned off screen. Fingerprint unlock will still work normally.
    • New: Use your fingerprint to open Home screen once you unlocked the device using face data and stayed on the Lock screen
    • Optimization: The height of status bar is equal to the height of the notch now
    • Fix: Fingerprint unlock issues
    • Fix: Media playback volume couldn't be restored after it was lowered by an incoming notification
    • Fix: Clock flashed when fingerprint unlock was used
    • Fix: LED light didn't blink when battery was low
    • Fix: Low battery warning didn't appear in landscape mode
    • Fix: Call time bubble overlapped with notification icons
    • Fix: Fingerprint scanner couldn't be used when TalkBack was on
    • Fix: Password form flashed black whenever a notification was tapped on the Lock screen
    • Fingerprint unlock option on the Lock screen
  • Home screen
    • Fix: Notification badges were displayed incorrectly on the WhatsApp icon
  • Clock
    • Fix: Timer button started flashing after being tapped
    • Fix: Clock force closed on some specific dates
  • Camera
    • New: New modes for AI camera
    • Fix: Camera force closed when the app was closed and opened again in the Video mode
    • Fix: When the user canceled making a photo using a shortcut in Messaging and then tapped the Camera shortcut again, Camera crashed
  • Settings
    • Fix: Sync page couldn't be refreshed whenever sync was turned on or off in the Notification shade
  • Recents
    • Optimization: App names were truncated when texts size was set to large
  • Game speed booster
    • New: Floating windows for incoming calls during games
  • Mi Cloud
    • Optimization: We redesigned Mi Cloud's start page. It looks much better now!
  • Other
    • Fix: Displaying items on the turned off screen couldn't be turned off on time in some cases

 

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, galakty napisał:

Nagrywanie wideo dalej szaleje i jest bezużyteczne. Trzeba będzie się zastanowić jak zmianą, skoro takiego 4k 60 fps nawet nie da się wykorzystać... Brawo Xiaomi. 

Ja bym powiedział, że nagrywanie wideo w moim Mi8 jest całkiem wporzo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie wideo dalej szaleje i jest bezużyteczne. Trzeba będzie się zastanowić jak zmianą, skoro takiego 4k 60 fps nawet nie da się wykorzystać... Brawo Xiaomi. 
Teraz sprawdziłem nagrywanie i podobnie jak mój poprzednik stwierdzam, że raczej jest ok.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam globala 10.2.3.0 PEAMIXM. Ręcznie nie aktualizowane, bo ten co mam działa bardzo dobrze. Podchodzę do tego tak. Jeśli coś działa dobrze, to nie ma co tego zmieniać.

 

Jestem naprawdę zadowolony z mojego MI8, chociaż ekran AMOLED, który po użytkowaniu dzień w dzień non stop włączony ekran uśredniając do 13 godzin na dzień, na szarej planszy widać już delikatnie, że notch jest wypalony. Jasność spada w tamtym miejscu. A w naszych globalach pasek "wystaje" za notcha, więc na szarym tle już widać przebarwienie. W ogóle nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu, bo tego nie widaćdefault_wink.png - obojętnie czy film czy coś innego. Tylko szara plansza objawia to coś. Jak wytrzyma ten telefon u mnie więcej jak rok, to będę szczęśliwy. Bo nie mam do nich szczęścia. Każdy skończył tragicznie w różnych dziwnych sytuacjach.

Jedyny telefon, który zepsuł się sam z siebie to xperia xa1 Sony. Dotyk przestał reagować po około 6 miesiącach. Stopniowo od brzegów. Dziś nie łapie około po centymetrze od każdego brzegu ekranu:)

 

Z tych wszystkich telefonów mój MI8 jest najlepszy. Szkoda że nie ma podczerwieni. W poprzednim REDMI miałem i korzystałem z tego udogodnienia.

Pozdro. default_smile.png

 

 

Edit

Zapomniał bym. Nigdy nie kupię nic więcej na zwykłych matrycach IPS. AMOLED wymiata jeśli chodzi o jakość obrazu. Rok temu kupiłem TV który jest na VA. Piękny ma obraz. Ale trochę żałuję, że nie kupiłem OLEDA. To jest nowa jakość obrazu. Trudno się mówi. Za kilka lat zmienię już na bank na organiczne piksele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...