Skocz do zawartości

Mi 8 - aktualizacja MIUI Global i Android 10


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po aktualizacji GPS przestał działać, bateria dużo słabiej trzyma i czasami telefon nie wchodzi w deep sleep, połączenie BT z autem jakoś dziwnie się zachowuje, czujnik światła też czasami ma problemy bo podświetlenie ekranu jest na minimum.
Poza tym działa szybko ale jak bym wiedział co będzie to bym nie aktualizował.
Ogólnie nawet nie widać że jest nowy android a wyszło trochę problemów.


Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doświadczyłem.
Dotyk ok, w nocy leci 3% tak jak leciało. Fakt że statystyki dziwnie wyglądają, u mnie na 1 miejscu wczoraj było zuzycie baterii przez sieć ale nie przełożyło się to na jakiś drain. 4,5h SoT i było jeszcze 45% baterii

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie Xiaomi znów pojawiła się aktualizacja do Androida Pie w tej samej wersji co poprzednio. Co ciekawe dzisiaj kilkanaście minut temu, na telefonie żony w sekcji Aktualizacja systemu pojawiło się info o nowym update. Jednak kiedy chciałem go zainstalować, to wyskoczył tylko komunikat, że nie ma żadnych nowych aktualizaji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pkonrad napisał:

@galakty

Pewnie pojawi się za kilka dni. Masz link od kolegi @maztey więc pobieraj i instaluj. Tak btw to tryb nocny d*py nie urywa. Do tego z P20 Pro trochę mu brakuje.

Eee jak tryb nocny szału nie robi to mi się nie spieszy, głównie dlatego chciałem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, skynet napisał:
10.1.2 zainstalowane. Testuję tryb nocny. Kolejny benchmark Antutu dał wynik 299581. Już blisko magicznej granicy 300k choć to tylko cyferki. Pozdrawiam, Wesołych Świąt!

Chyba żona na jakąś dobrą sztukę trafiła :)

63c8452ba5d9d49ea2ce3b5bd69b4278.jpg

Edytowane przez pkonrad
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slow-mo potestuję później, ale fajnie że dali te 960 fps, jestem pod wrażeniem Xiaomi.

Noc - na razie dzień, ale już widzę że jasności nie podbija mocno (fajnie bo Huawei robi sztuczne zdjęcia) jedyne co poprawia to szczegóły i ostrość, super.

Google Lens - no działa śreeednio, tekst rozpoznaje ale roślin póki co mu się nie udało w domu. Ale lepiej mieć, niż nie mieć.

Ok Google - działa, ale Asystent cały czas jest niewidoczny, wszystko na szaro.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że tryb nocny przy dobrym oświetleniu (wieczór w domu, sporo lamp) powoduje że... Fotka jest nawet nieco ciemniejsza od trybu Auto. Ale właśnie wygląda lepiej, bardziej naturalnie, odwzorowanie kolorów jest lepsze, a szczegóły? Nawet bez powiększania fotka jest ostra jak brzytwa, widać teksturę obiektów, szum niewidoczny. 

Jak się bardziej ściemni to spróbuję przy małym świetle a później przy zerowym ;) 

@pkonrad Nie wrzucę jednak fotek, miałeś rację :D Zachowam dla siebie.

Edytowane przez galakty
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pkonrad napisał:

Chyba żona na jakąś dobrą sztukę trafiła :)

Zacznij edytować posty, zwłaszcza obrazki, a przede wszystkim skończ z wklejaniem w co drugim poście wyników benchmarku. Nie ma to nic do rzeczy a zaśmieca czytelność wątku tego i pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam nowy link do "pełnego" (1,78 GB) najnowszego ROMu MIUI 10.1.2.0 (Android Pie):

http://bigota.d.miui.com/V10.1.2.0.PEAMIFI/miui_MI8Global_V10.1.2.0.PEAMIFI_e42df0352a_9.0.zip

Z tego pliku można od razu zaktualizować system do najnowszej wersji MIUI 10.1.2.0 i Android Pie, mając obecnie w telefonie starszy ROM na Androidzie Oreo. ROM z poprzedniego linka ważący coś ok. 300 MB można było wgrać tylko wtedy, gdy na telefonie było już wgrane MIUI 10.1.1.0 z Android Pie.

Edit:
Najnowsza aktualizacja MIUI 10.1.2.0 powinna być już dostępna OTA dla naszego regionu. Link do pliku jest już też na oficjalnej stronie Xiaomi.

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trybu nocnego - o ile światło jest jeszcze znośne, to fotki wychodzą ciemniejsze niż z trybu auto + są przesadzone w kwestii ostrości (coś jak farbki w Huawei), ale jak światła jest mniej to fotki są dużo lepsze.

Przy braku kompletnie światła, cóż. Tryb nocny poprawia fotki, ale przesadza z ISO które sięga 19200 i nawet czarny kolor nie jest czarny a w chodzi w mleczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Sun Dec 23 2018 o 11:43, pkonrad napisał:

Na zagranicznych forach piszą, że po aktualizacji do Android Pie i MIUI 10.1.1.0 zwiększył się drenaż baterii szczególnie w nocy...

Na razie poczekam, jest dobrze więc nie chcę psuć jeżeli aktualizacja nic istotnego nie wnosi oprócz cyferek. Przełącznika NFC nadal brak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było dobrze z baterią dopóki nie zainstalowałem dual apps (2 x Whatsapp) i się zaczęło. Bateria idzie jak szalona.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

 

 

Małe sprostowanie. Po zastosowaniu fixu z innego forum wygląda że bateria trzyma całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem, na razie wkurza mnie, że za każdym razem gdy uruchamiam przeglądarkę to nie ma stron które wcześniej zostawiłem otwarte i te systemowe przyciski. Albo wcześniej nie zwróciłem uwagi albo się chowały albo były mniej widoczne.

Edytowane przez Miodeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...