Skocz do zawartości

Aktualizacje zatrzymują się na TWRP


mitch1976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat był już chyba omawiany, ale jakoś nie mogę dojść do skutecznego i trwałego rozwiązania.

Mam Redmi 5 Plus z MiuiPolska. Od trzech ostatnich aktualizacji OTA nie można skutecznie zaktualizować telefonu. Nie działa też po pobraniu bezpośrednim softu.

Wszystko zatrzymuje się na TWRP - nie można znaleźć pliku z softem. Muszę wg poradnika montować partycję i wykonywać wipe, kopiować do pamięci  soft, instalować i tak dalej.

Wtedy mam czysty telefon i muszę odtwarzać kopię systemu z chmury. I zamiast trwać klika minut to trwa wszystko 2 godz.. TWRP już zaktualizowałem do ostatniego ale nic nie pomogło.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dzidexx napisał:

Dzięki.

Nie mogłem znaleźć rozwiązania, bo u mnie telefon nie wpadał w bootloop'a, tylko zatrzymywał się.

Zmiana na TWRP z http://en.miui.com/thread-3124008-1-1.html pomogła:D

pozdrawiam

 

Edytowane przez mitch1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnę wątek, bo w dziale Aktualizacje nikt mi (jakiś czas temu) nie odpowiedział. 

Sprawa jest taka. Mam R5+, a na nim archaiczne MIUI.eu 8.4.26. Już mi się znudziło trochę. I teraz dwa pytania. Czy w celu aktualizacji do MIUI 10 powinnam zaktualizować TWRP (w tej chwili mam 3.2.1-0) - a jeśli tak, to czy na to, co powyżej, czy to już się wgrywa na istniejące M10? 

I druga rzecz, który rom z MIUI 10 był najlepszy? Od pół roku nie śledzę forum i nie jestem na bieżąco, a widziałam, że tam jakieś problemy z tymi romami są? Podpowiecie coś? Z góry dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To znowu ja. 

Jakiś czas cieszyłem się sprawną aktualizacją i klops.

Mam MIUI 10 / 8.12.13 i sytuacja powtórzyła się. Jakimś cudem TWRP zaktualizowało się do nowej wersji (nie mam TWRP App) i dalej nie mogę aktualizować automatycznie softu.

Czy istnieje jakaś możliwość żeby to się nie działo?

Czy można teraz przeprowadzić aktualizację bez wymazywania pamięci telefonu?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od wersji rozwojowej 8.12.13 nie działają aktualizacje. Zaktualizowałem TWRP  z 3.2.1 na 3.2.3 (vince), ale ten dalej nie widzi danych, więc chcąc zaktualizować przez OTA radośnie zatrzymuje się na ekranie głównym TWRP. Pisałem o problemie w temacie aktualizacje, ale mod usunął jako spam.
Ogólnie super, że wypuszczacie taki bubel, przez który dalsze aktualizowanie staje się niemożliwe i nie można liczyć na żadne wyjaśnienie.

Wyczyściłem cały telefon i wgrałem najnowszą bete, ale dalej to samo. Potem wgrałem wersję stable.. która co jakiś czas wypluwa mi błąd o zatrzymaniu aplikacji QuickApps. Tak czy siak TWRP dalej nie widzi tam danych.

Wygląda na to, że jedynym sposobem jest właśnie wgranie tego twrp
http://en.miui.com/thread-3124008-1-1.html

Ja nie testuje, poczekam na oficjalną wersje, na razie zostaje na tym stable. Przez TWRP zrobienie backupu jest niemożliwe, a szkoda mi czasu jakby znowu miało coś pójść nie tak. Wgrywanie danych ręcznie trochę czasochłonne jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja wpadłem na ciekawą sztuczkę która u mnie w podobnej sytuacji działa.

1. Pobieram aktualizacje przez aplikacje.

2. Próbuję zainstalować. Oczywiście się to nie udaje i zatrzymuje się na TWRP. Pamięć wewnętrzna niewidoczna.

3. Uruchamiam telefon i podłączam do kompa w celu przekopiowania 2 plików aktualizacji z pamięci wewnętrznej na kartę SD.

4. Ponownie w aplikacji "Aktualizacja" naciskam "Zainstaluj". Tym razem telefon automatycznie się aktualizuje.

5. Po wszystkim usuwam pliki aktualizacji z karty SD i pamięci wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...