ZduneX25

MIUI 8.12.13

Recommended Posts

Wywala mi na tej wersji co jakiś czas kartę z Google Pay i muszę konfigurować ją na nowo - ktoś ma podobnie?

Edit: Filmy na YT i przeglądarkowe są na u mnie na tym Romie całkowicie poklatkowane i nie działa dźwięk. Filmy z aparatu lecą normalnie ale też bez dźwięku

Edited by Olek619

To nie działa dla Mi5, ale jako, że chwilowo musiałem wrócić do tego telefonu chciałem podziękować ekipie miui polska za te wszystkie aktualizacje jakie ten telefon dostał. Nie jeden telefon mógłby pozazdrościć takiego wsparcia telefonu. Na naszych oczach ten telefon się rozwiał, kolejne wersje androida, kolejne wersje miui, kolejne ekscytacje, cotygodniowe aktualizacje i ten dreszczyk emocji czy kolejna coś poprawi czy zepsuje. Pewnych rzeczy softem nie dało się naprawić i jesteśmy tego świadomi. Wielka szkoda, że to już koniec wsparcia bo mi5 wciąż daje radę. Z takich ciekawostek nigdy nie miałem problemu z apka Google Mapy. Nawet na najnowszej dostępnej wersji miuipolska :)

DZIĘKUJĘ! 

33 minuty temu, wookasz napisał:

Mi 6. Dalej nie działa mobilny internet Orange.

Zmień w ustawieniach apn protokół na ipv4 bo być może zmieniło ci na ipv6 albo ipv4/ipv6

49 minut temu, stereo0 napisał:

Zmień w ustawieniach apn protokół na ipv4 bo być może zmieniło ci na ipv6 albo ipv4/ipv6

To nie to, bo działa na ipv6 i ipv4/ipv6. Zostały pewnie skopiowane ustawienia ze strony Orange, a tam jest błąd, bo w polu APN powinno być internet, a jest internetipv6.

Trzeba dodać nowy APN i w polu APN wpisz internet

IMG_20181215_125137.jpg

Edited by Tartary
  • Like 2

Dnia 15.12.2018 o 12:57, Tartary napisał:

Trzeba dodać nowy APN i w polu APN wpisz internet

Zrobiłem jak podajesz ale u mnie dalej nie działa mobilny internet.

Edited by mrosi
Tak trudno edytować cytowany post?

Wczoraj przeniosłem numer do orange I mam takie ustawienia. Nie wiem dlaczego się upieracie zostawiając ipv6 w ustawieniach ;/ po zmianie apn oczywiście wymagany jest restart telefonu

Screenshot_2018-12-15-16-21-31-667_com.android.settings.png

@stereo0 No właśnie u mnie bez znaczenia, czy mam IPv4, IPv6, czy IPv4/IPv6. Działa na każdym. Różnice robi ustawienie APN, jak jest internet to działa wszystko,  a jak jest internetipv6 to jest problem. 

Edited by Tartary

4 godziny temu, answerreck napisał:

Jak z GCAM na #R4X?

działa

SafetyNet raz zielony i po chwili czerwony i tak od 3 tygodni. Magisk 18.

Edited by acocieto
  • Haha 1

Witam ! U mnie w folderach ucina nazwę aplikacji,które są na dole ... Tak niestety jest w każdym folderze .. Druga sprawa to zauważyłem,że od 2-3 aktualizacji w momencie kiedy wracam do głównego pulpitu z otwartej danej aplikacji, pojawia mi się opóźnienie. Wygląda to tak jakby dłużej myślał w momencie "minimalizowania". Wcześniej tak nie było, nic nowego nie instalowałem... Posiadam Redmi 5 plus :-)

Screenshot_2018-12-16-09-14-42-575_com.miui.home.png

Mix 2S - ktoś stracił dźwięk? Cache i dalvik czyściłem... YouTube się zacina, dźwięku brak na słuchawkach kablowych jak i bluetooth.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Taka na koniec roku naszła mnie refleksja; miui 6.12.15 czytań ponad 21k a komentarzy prawie 400. Zobaczcie jak to teraz wygląda. Obecne wydania xiaomi.eu są tak dobre albo coś się kończy Nam nadzieję, że nie.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam kolegę z góry. Po każdym resecie, trzeba konfigurować płatności Google Pay od nowa. Myślałem, że to wina starszej wersji Magiska, ale poupdatowałem i dalej lipa.

Ktoś coś wyczytał przy okazji dlaczego tak?

Co do Orange APN to w tej wersji dodaliśmy plik z romów Global. I tam to widać jest źle ustawione. W następnej wrócimy do poprzedniego bo z global plikiem jest więcej problemów.

• Like 2
  • Thanks 1

nic z tych rzeczy wszystko śmiga bez problemów... jedynie kabla nie potwierdzę gdyż używam bt... Gpay śmiga bez jak i z magisk ... 

Mix 2S - ktoś stracił dźwięk? Cache i dalvik czyściłem... YouTube się zacina, dźwięku brak na słuchawkach kablowych jak i bluetooth.

Po aktualizacji zniknął ostatni ekran i poprzestswiały się wszystkie ikony.

Od jakiegoś czasu po włączeniu telefonu nie idzie wpisać pinu (nie działa dotyk) trzeba poczekać z 30 sek albo wyłączyć i włączyć ekran. 

Jast jakiś sposób na włączenie api2 na RN4X?  Bo z tego co czytam u innych działa gcam a ja nawet api2 aktywnego nie mam;/

Edited by Glab

nic z tych rzeczy wszystko śmiga bez problemów... jedynie kabla nie potwierdzę gdyż używam bt... Gpay śmiga bez jak i z magisk ... 

Wyprostowalem, głupie zabawy z apthd i magisk winne.

Dnia 16.12.2018 o 10:20, Nanibymy napisał:

Witam ! U mnie w folderach ucina nazwę aplikacji,które są na dole ... Tak niestety jest w każdym folderze .. Druga sprawa to zauważyłem,że od 2-3 aktualizacji w momencie kiedy wracam do głównego pulpitu z otwartej danej aplikacji, pojawia mi się opóźnienie. Wygląda to tak jakby dłużej myślał w momencie "minimalizowania". Wcześniej tak nie było, nic nowego nie instalowałem... Posiadam Redmi 5 plus :-)

Przypadkiem znalazłem rozwiązanie. Zachciało mi się sprawdzić co tam proponuje XiaoMiTool podłączyłem przeszło początek przez fast itd. Potem wyłączyłem XiaoMiTool i zauważyłem że podpisy są już ok ktoś pokombinował z proporcjami ekranu i po restarcie w fastboot się naprawiło. Ale moja klawiatura SwiftKey nagle sporo urosła. Ale da się przeżyć. 

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...

RN4X

Po tej aktualizacji wczoraj wyskoczyła mi informacja o częstym odblokowywaniu telefonu w miejscu zamieszkania.

Funkcja Smart Lock, ale w ustawieniach telefonu nie ma takiej opcji.

Ustawienia-Lokalizacja i blokady-Smart lock

O co chodzi?

Dnia 15.12.2018 o 07:51, abc00 napisał:

Ludzie, przestańcie zaśmiecać ten wątek. Mi5 ma swój dział, załóżcie tam temat w stylu "brak wsparcia" i możecie do woli dyskutować. Hmm ciekawe, że mi note 2 dalej takowe ma bo to była taka swoista kalka mi piątki (ciekawe jak długo).

@kulig007 "szerszego" nie ma i raczej nie uświadczysz, są ogłoszenia jak to podlinkowane na xiaomi.eu: http://en.miui.com/thread-4874055-1-1.html Ludzie płaczą jakby to był koniec świata, a dla mnie było do przewidzenia, jeszcze niech w tym samym czasie wypuszczą więcej nowych modeli...

Jednak nie koniec wsparcia:

http://en.miui.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=4874055&pid=33265896

Chyba się wystraszyli.

@BQB, info o którym piszesz było miesiąc temu. Potem pojawił się komunikat że wsparcia nie będzie. Także na chwilę obecną nie ma odwołania tego komunikatu i należy przyjąć, że update'ów nie będzie.

EOT.

Dzisiaj zauważyłem, że przyciskiem fizycznym mogę regulować głośność tylko dzwonka lub tylko multimedia. I to jest ok, ale zniknął panel z wyborem co chcę regulować, odliczaniem czasu wyciszenia, etc. Jak ustawię dzwonek pod przyciskiem, to nawet w apkach multimedialnych nie zmienię głośności odtwarzanych dźwięków. Trzeba wchodzić każdorazowo w ustawienia dźwięku. MI 8.

Nie potwierdzam.

Dzisiaj zauważyłem, że przyciskiem fizycznym mogę regulować głośność tylko dzwonka lub tylko multimedia. I to jest ok, ale zniknął panel z wyborem co chcę regulować, odliczaniem czasu wyciszenia, etc. Jak ustawię dzwonek pod przyciskiem, to nawet w apkach multimedialnych nie zmienię głośności odtwarzanych dźwięków. Trzeba wchodzić każdorazowo w ustawienia dźwięku. MI 8.

Jest problem z auto obracaniem, gdy jest zablokowane przez kilka godzin lub dłużej po jego odblokowaniu obraz nie obraca się, zostaje w pozycji przed odblokowaniem.

W Redmi 3S podczas rozmowy rozłącza i łączy i znów rozłącza i łączy bluetoth z mi band 2 i tak w kółko. 

Tak, masz rację, teraz widzę. Kropki są szare, ja mam wszystko w ciemnych odcieniach i ich nie widać . Jak włączę coś z białym tłem, to je widzę, tak jak były wcześniej.

[mention=52709]Hubi75[/mention] masz trzy kropki menu w regulacji, tam masz panel.

Mogę potwierdzić to, co napisali @abc00 czy @acocieto. Na Mi 8, po otwarciu aplikacji SMS, pokazuje numery telefonów zamiast nazw kontaktów. Po przełączeniu do Pulpitu i powrocie do SMS wszystko wraca do normy. Co ciekawe, w Dialerze ten problem nie występuje.

Google Pay działa prawidłowo. Nie wyrzuca dodanej uprzednio karty.

@Nanibymy, zmień motyw na jakiś systemowy i sprawdź, czy problem tez występuje.

• Sad 1

Ktoś jeszcze potwierdzi dobre czasy pracy na baterii?

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czy to wina tej wersji czy czegoś z zasięgiem sieci, ale Internet strasznie wolno chodzi. Zastanawiam się nad przejściem na starszą wersję lub w ogóle zmianę romu na globala. Tylko ,czy to coś da?

Guest
This topic is now closed to further replies.