ZduneX25

MIUI 8.12.13

Recommended Posts

MIUI 10 8.12.13

• Ważne: po instalacji aktualizacji może być potrzebne ponowne dodanie danych twarzy dla funkcji ”
    Odblokowanie twarzą”
  • Nowe UI dziennej prognozy pogody, nowe animacje pogody
  • Poprawka skaczących ikon pulpitu
  • Poprawki tłumaczenia
  • ROM Xiaomi.eu dla MI MIX 3 (boot do TWRP z pomocą przycisków, TWRP z naszego zbioru)
  • Xiaomi oficjalnie potwierdziło, że porzuca całkowicie Mi5/Mi5Pro oraz Redmi Note 3 Pro (ostatnie dostępne ROMy to 8.11.22)
  • Usprawnienie aplikacji Aktualizacje o dialog informujący o konieczności wpisania PIN/hasła do kontynuowania instalacji dla urządzeń z zaszyfrowaną pamięcią oraz nowych modeli jak MIX 3
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-12-13-12-38-20-e1544702245992-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

Potwierdzam na RN4X nie działa kalkulator. Ponowna instalacja apki pomaga. 

Edited by BLADEpl

29 minut temu, BLADEpl napisał:

Potwierdzam na RN4X nie działa kalkulator. Ponowna instalacja apki pomaga. 

No tak tylko że nie moge zainstalować ponownie

MI5S - wszystko działa i bateria trzyma lepiej na czuwaniu.

MI8 - również wszystko działa i z baterią też żadnych problemów.

Edited by sp4ubw

Na mi max 3 jak na razie żadnych nowych problemów. nadal jest problem z ładowaniem nazw kontaktów i ich zdjęć w aplikacji wiadomości/sms 

Co poniektórym radzę przeczytać tytuł wątku. A jeśli nie dotrze, to jeszcze ze dwa razy...

A moje pytanie jest takie: czy po upgrade tygodniowym za każdym razem trzeba instalować magiska od nowa?

Tak, tak, tak ale tylko Magisk.zip w TWRP. Moduły i manager zostają

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Na Mi5 (8.11.22) Mapy Google'a crashują się niemal za każdym razem gdy startuję nawigację. I z tego co czytam jest to powszechny problem na Miui 10 global beta i Mi5. Co ważne, problemu nie było od początku Miui 10. Skończenie wsparcia w takim momencie to żart. Do tego bardzo irytujący problem skaczących ikon. Ktoś orientuje się czy problemy te występują na wersji global stable?

• Like 1
  • Thanks 1

Nadal to samo

Dnia Sat Dec 08 2018 o 19:34, acocieto napisał:

Systemowa apka SMS - po wejściu w każdej konwersacji z przypisanym w Kontaktach nr telefonu, widnieje tylko ten nr bez przypisanej nazwie numeru. Ktoś może się z tym spotkał? Czyszczenie nie pomaga.

• Like 3

Mi8 oprócz odblokowania twarzą, wyrzuciło mi odblokowanie odciskiem palca. Czujnik w ogóle nie reagował. Usunąłem odciski, zrestartowałem telefon i zaczął działać. Poza tym wszystko ok.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Tak samo, jak w zeszłym tygodniu w v2 na Mi Note 2 nie łączy z LTE, łączy z 3G.

Edit: Po wipe'ie nadal to samo było, ale palec się omsknął i przez przypadek zainstalowałem drugi raz tą samą paczkę .zip z 8.12.13 zamiast 8.12.6, trochę długo wstawał, ale jakoś działa.

Edited by MAR1O
Problem ustąpił

jaki soft w takim razie na mi5 polecacie ?  tak zeby przynajmniej mapa google dziala poprawnie i nie bylo battery draina ......

Soft świetny żadnych problemów na Mi6. Gcam działa bez problemu magisk tak samo, czas na test baterii ale na te chwilę wygląda to obiecująco

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

@Viara  Nie ten... w sensie (jakbyś nie rozumiał) -> udaj się do działu mi5 i tam pytaj: https://miuipolska.pl/forum/forum/201-dyskusja-ogólna/

Z mapami googla problem od kilku wydań - mogę rozwinąć pasek boczny, ale po kliknięciu ustawień nic się nie dzieje, do tego nie działają gesty i ciężko wyjść z tej apki.

Na tym wydaniu ciut lepiej w sms'ach - po otwarciu widać numery, ale szybciej (niż na zeszłotygodniowym), przechodzą w kontakty. Fakt, kiedyś tak nie było.

• Like 1

1 godzinę temu, abc00 napisał:

Na tym wydaniu ciut lepiej w sms'ach - po otwarciu widać numery, ale szybciej (niż na zeszłotygodniowym), przechodzą w kontakty. Fakt, kiedyś tak nie było.

Jest tak samo od 3 tygodni.

Ja mam tak jak @abc00, jeśli chodzi o SMS. Nazwy kontaktów pojawiają się normalnie ale czasem widać że ładuje je jakby "od nowa" z numerów telefonów. (na RN5)

U mnie bardzo szybko podstawia dane z kontaktów w aplikacji SMS, ale przejście jest widoczne. Dodatkowo jak przewijam w dół lista wiadomości to tam się już nie ładują kontakty i są same numery. Ponowny powrót na górę listy gubi wcześniej załadowane. Masakra jakaś.

• Like 2

Jest jakieś szersze info odnośnie (dość dziwnej) decyzji porzucenia wsparcia dla MI5?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Na koniec wsparcia (...) zepsuli Mapy G Mi5, dramat

Dobrze że jeszcze można zadzwonić, wielki plus dla Xiaomi

Edited by mrosi
Za kolejny taki tekst, odpoczniesz od Forum przez pewien czas...
  • Like 1
  • Haha 1

2 godziny temu, ketyso napisał:

wielki plus dla Xiaomi

Ktoś cię zmusza do użytkowanie MiuiEu? Wersja Global jest dostarczana przez producenta, wgraj sobie.

Lub

Użyj Root file manager lub Twrp f.m. - usuń foldery i pliki Map. Po restarcie zainstaluj Mapy ze sklepu lub pobrane z apkmirror.

U was też? Domyślnie przyciski volume zamiast dźwięku telefonu to działają na poziom głośności multimediów.. Od 8.12.6 tak mam. RN5PRO.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

27 minut temu, dzidexx napisał:

Ktoś cię zmusza do użytkowanie MiuiEu?

Zmusza? nie zmusza, mój wybór,  ale niesmak zostaje.

• Like 1
  • Thanks 1

Ludzie, przestańcie zaśmiecać ten wątek. Mi5 ma swój dział, załóżcie tam temat w stylu "brak wsparcia" i możecie do woli dyskutować. Hmm ciekawe, że mi note 2 dalej takowe ma bo to była taka swoista kalka mi piątki (ciekawe jak długo).

@kulig007 "szerszego" nie ma i raczej nie uświadczysz, są ogłoszenia jak to podlinkowane na xiaomi.eu: http://en.miui.com/thread-4874055-1-1.html Ludzie płaczą jakby to był koniec świata, a dla mnie było do przewidzenia, jeszcze niech w tym samym czasie wypuszczą więcej nowych modeli...

@fake4r czytaj uważnie listy zmian do poszczególnych wydań. Ustawienia > Dźwięk i wibracje > Dźwięki systemowe - ustaw sobie jak chcesz (kontrola przyciskami głośności)

W Google Play pojawiła się aktualizacja Map (10.6.1), ale kompletnie nic się nie zmienia w kwestii działania.

Edited by abc00
  • Like 2
  • Thanks 1

Guest
This topic is now closed to further replies.