Sign in to follow this  
Nezumi

Mi Note 4

Recommended Posts

Dnia 11.12.2018 o 14:10, Voltron napisał:

Jeśli chodzi o wymiary i sensowna specyfikację to zostaje tylko mi8se, którego właśnie z tego względu wybrałem. Bateria mała lecz starcza na 7-8h sot więc jest okej, a ładuje się momentalnie. Wszystko ma co potrzeba, zwłaszcza kompaktowe wymiary i Oled.

Mi8SE : 147.3 x 73.1 x 7.5 mm

MiMix2S : 150.86 x 74.90 x 8.10 mm

Mi8 : 154.90 x 74.80 x 7.60 mm

Nie przesadzałbym z tą kompaktowością, bo różnice są minimalne. Z jednej strony w ogóle zauważalne. A specyfikacja różni się odczuwalnie.

Mam porównanie do mi8 lite i redmi note 5. Jak leżą na biurku to mała różnica, dopiero robi się gdy chcesz je obsłużyć jedną ręką. Każdy w miarę wygodnie leży w dłoni ale 5.88" lepiej się obsługuje od 6.2".

Coś co wygląda jak mi mix3 i ma 5.5-5.7" OLED byłoby idealne.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, pawelt napisał:

I robi to do czego została stworzona czyli świetne zdjęcia. 

OFF_TOP=ON

Będę złośliwą mendą :-D

A mi się wydawało, że toto zostało stworzone do:

- dzwonienia

- sesemesowania

- różnej działalności na programach typu edytory tekstu, srkusze itp... itd... 

- internetów typu przeglądarka, pejs_zbuczki i inne śmieci... 

Apatat to tak jakby funkcja dodatkowa ;-)

A nawet przy starym Coolpiksie (nie wspominając o pełnych lusterkach) to zdjęcia nim wykonane, od strony technicznej można określić jako o stopień lepsze niż nędzne... Bo nędzne robiło siołmi wcześniej ;-)

OFF_TOP=OFF

• Like 1

2 godziny temu, JamCiTo napisał:

Apatat to tak jakby funkcja dodatkowa ;-)

A nawet przy starym Coolpiksie (nie wspominając o pełnych lusterkach) to zdjęcia nim wykonane, od strony technicznej można określić jako o stopień lepsze niż nędzne... Bo nędzne robiło siołmi wcześniej ;-)

Jestem tego samego zdania. Lustrzanka to lustrzanka, a telefon to telefon. Z względów jednak praktycznych, a przyznaję to z obrzydzeniem ;), zdarza mi się nie wziąć ze sobą puszki i robię zdjęcia aparatem telefonu. Idąc tym tokiem rozumowania, cieszy mnie to, że w końcu Xiaomi zaczęło inwestować w ten element składowy telefonów tak, aby te zdjęcia "jakoś" wyglądały.

12 godzin temu, pawelt napisał:

Hehe dla mnie jednym z powodów dla których kupiłem Minote3 był aparat, który był przełomowy dla xiaomi tak jak aparat w Samsungu dla s6. 

Tak gwoli ścisłości, przełomowy aparat pojawił się dopiero w Mi MIX 2s. W każdym innym modelu Xiaomi, do chwili pojawienia się Miksa 2s, aparaty były... OK. Po prostu były... ;)

• Thanks 1

Nie zgodzę się, aparat w note 3 jest naprawdę bardzo dobry.

Mam nadzieję, że poniższe zdjęcie wykonane note 3 nie będzie skompresowane przez tapatalk. Światło sztuczne na targach, jakoś nie było go dużo, tak normalnie.

https://megawrzuta.pl/download/ef8b51d41a12f3b6b62c32176c98cd4e.html

IMG_20180303_162733.thumb.jpeg.22834980ae3a8ad5974a737f32c817fd.jpeg

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Światło, jak słusznie zauważyłeś, było... Zamknięte pomieszczenie... Dobre warunki... Fota jak na smarka - OK. Ale, żeby zaraz szał? ;-)

@mrosi - dlatego przesiadłem się kupę lat temu na kompakty typu coolpix... A smark jest do fot na szybkiego, bo jest pod ręką ;-)

I jak mawiał taki jeden co to usiłował mi obsługę przesłony objaśnić ;-) - dobry fotograf co to ma rękę, oko i wiedzę zrobi doskona) ą fotę korzystając z klatki aORWO i denka od butelki... A pier**le to i Konica i Minolta nie pomoże. 

Ja tam nie jestem nawet średnim... ;-)

Wiedzia

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Tak gwoli ścisłości, przełomowy aparat pojawił się dopiero w Mi MIX 2s. W każdym innym modelu Xiaomi, do chwili pojawienia się Miksa 2s, aparaty były... OK. Po prostu były... ;)

Wiedziałem co piszę i że zaraz pojawią się miłośnicy lustrzanek. Tak chcesz mieć dobre zdjęcia kup lustrzankę. Ale wiele osób też tak myśli i mimo wielkich wysiłków nie mając pojęcia o fotografowaniu robi zdjęcia, które są no cóż żenujące. Ale jak to forum zacznie pisać o testach aparatów a nie komórek, porównanie nie ma sensu, bo komórka nie będzie aparatem ani aparat komórką;) (chociaż były próby połączenia jednego z drugim np w nokii nie pamiętam której, ale miała nawet zoom optyczny i samsunga, który miał aparat wysuwający się jak w kompakcie).

Ale wracając do tematu krytykowanego note 3 być może mix2s robi lepsze zdjęcia tyle, że jak wychodziło note 3 był tylko mix 2,  komórki Xiaomi miały bardzo złe opinie ale właśnie do czasu Mi note 3. Wystarczy pierwszy lepszy artykuł który odnosi się do jednego z testów i  mimo wielkiej krytyki tych testów większość osób zaczęła przychylniej patrzeć na Xiaomi pod tym względem.

https://www.gsmmaniak.pl/784396/xiaomi-mi-note-3-dxomark/

Co ciekawe i to porównanie odnosi się do MI6 bo wszyscy widzieli, że Minote3 to po prostu  MI6 plus (porównując w ten sposób do oznaczeń stosowanych do Samsunga mając na myśli wielkość) byli zdziwieni że MI 6 robi gorsze zdjęcia. To też mnie dziwiło ale MI6 długo miało niedopracowany firm a Minote 3 już tak.

Czyli reasumując seria note i mogę się z tym zgodzić do note 3, była po prostu inna, błędem było przynajmniej w wyglądzie stworzyć komórkę będącą po prostu powiększeniem MI 6 z troszkę okrojonymi bebechami. Jedna rzecz za to była istotna mimo gorszych parametrów nawet w porównaniu do note 2, nigdy mi sie nie zacięła, robi jak na komórkę dobre zdjęcia, ma niezły ekran.

2 godziny temu, Voltron napisał:

Mam porównanie do mi8 lite i redmi note 5. Jak leżą na biurku to mała różnica, dopiero robi się gdy chcesz je obsłużyć jedną ręką. Każdy w miarę wygodnie leży w dłoni ale 5.88" lepiej się obsługuje od 6.2".

Szczerze mówiąc nie rozumiem tego fetyszu obsługi jedną ręką szczególnie, że MIUI ma stosowny tryb, który można w razie potrzeby włączyć, a Stwórca zdecydowaną większość z nas obdarzył dwiema rękami. Jak Apple wprowadzał iPhone' a 6 to też był lament, że 4.7 cala to za dużo, żeby obsłużyć jedną ręką. Neverending story...

19 minut temu, hackmaniak napisał:

Szczerze mówiąc nie rozumiem tego fetyszu obsługi jedną ręką szczególnie, że MIUI ma stosowny tryb, który można w razie potrzeby włączyć, a Stwórca zdecydowaną większość z nas obdarzył dwiema rękami.

Pod warunkiem, że nie korzystasz z obsługi ekranu gestami. W tym trybie nie można włączyć obsługi jedną ręką... ;)

Fakt nie można przy gestach... 

Co nie zmienia faktu, że obsługa 7" jest możliwa jedną ręką... Więc nie fetyszujmy ;-)

Już wklejałem filmik gdzie Maxem3 bawię się jedną łapką ;-)

Większością obsługuje się dwoma rękami telefon ale są sytuacje, że trzeba jedna i jest to trochę wkur... tryb jednej ręki i pomniejszanie ekranu? Dla mnie to głupie - to nie jest rozwiązanie problemu tylko zamiecenie pod dywan. Tragicznie to wygląda.

Poza tym jednak 6.4 to już przesada bo chociażby w kieszeni nie wygodnie. 

Edited by Voltron

Kurde to co ja powinienem napisać jeżeli 6,4 z 6,9 w jednej karmanie nosiłem.... 

No jak żyć... Jak żyć... 

6,4 i 6,9

41 minut temu, Voltron napisał:

Większością obsługuje się dwoma rękami telefon ale są sytuacje, że trzeba jedna i jest to trochę wkur... tryb jednej ręki i pomniejszanie ekranu? Dla mnie to głupie - to nie jest rozwiązanie problemu tylko zamiecenie pod dywan. Tragicznie to wygląda.

Tryb jednej ręki przeważnie włącza się na chwilę, żeby coś konkretnego zrobić. Można przeżyć, a przez większość dnia cieszyć się dużym ekranem. Jak dla mnie świetne rozwiązanie.

42 minuty temu, Voltron napisał:

Poza tym jednak 6.4 to już przesada bo chociażby w kieszeni nie wygodnie. 

Wystarczy zrezygnować z rurek ;) A na poważnie to w krótkich spodenkach, sporcie czy pracy wymagającej ruchu to wszystko oprócz iPhone' a SE będzie przeszkadzać. Rozwiązaniem są smartwatche oferujące podstawową funkcjonalność.