Skocz do zawartości

Mi Note 4


Nezumi

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko... Jaki jest sens robienia w takim razie serii MiMax? Totalnie tego nie ogarniam... Najpierw zrzucili serię MiNote z flagowej na takie... mid-high, wrzucając na jego miejsce MiMix. Następnie stworzyli MiMAX, który jest ciutkę gorszy od Note, ale też sporo tańszy, potem znowu ucięli mu z wydajności wrzucając snapa 6xx, co prawda aparatem mógł się wtedy pochwalić, ale cała reszta była co najwyżej średnia, a teraz znowu walą snapa 710, mając w swojej ofercie telefony tj Mi8SE (kótry wyceniony jest dużo taniej!) na tym samym procku. Chcą nagle zrobić różniącego się samym NFC MiNote4? Nie widzę tutaj sensu w działaniu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dzidexx napisał:

Bardzo mi ten średniopółkowiec odpowiada.

Jeśli ktoś jest od początku Xiaomi, wie, jaka była wcześniej polityka. Mi Note i Mi to były flagowce (phablet i smartfon), a serie Redmi Note i Redmi były średniopółkowcami (również odpowiednio, phablet i smartfon).

I to był jasny, czytelny podział, z wyraźnym lokowaniem poszczególnych produktów.

Moim skromnym zdaniem, Xiaomi chce mieć zbyt wiele, w wielu miejscach. Rozdrabnia się, powodując niejednokrotnie pogubienie wśród użytkowników, a i potencjalnych, przyszłych użytkowników. Myślę, że większy pożytek byłby dla samej firmy z utrzymywania sztywnych ryzów linii produktowych. Przynajmniej to byłoby wyróżnikiem firmy, jeśli już przestało być to, że jej produkty zwykły bywać urządzeniami z dodatkiem specjalnym w pudełku z telefonem - efektem "WOW!". Ale to było dawno i nieprawda...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mrosi napisał:

Moim skromnym zdaniem, Xiaomi chce mieć zbyt wiele, w wielu miejscach. Rozdrabnia się, powodując niejednokrotnie pogubienie wśród użytkowników, a i potencjalnych, przyszłych użytkowników. Myślę, że większy pożytek byłby dla samej firmy z utrzymywania sztywnych ryzów linii produktowych. Przynajmniej to byłoby wyróżnikiem firmy, jeśli już przestało być to, że jej produkty zwykły bywać urządzeniami z dodatkiem specjalnym w pudełku z telefonem - efektem "WOW!". Ale to było dawno i nieprawda...

Teoretycznie wszystko się zgadza, a praktycznie rosną szybciej zalewając rynek. Tak samo - teoretycznie każdy chce oryginalności, a praktycznie to wystarczy spojrzeć gdzie jest dzisiaj Samsung, a gdzie HTC. Wniosek jest prosty - kopiowanie i ulepszanie opłaci się bardziej niż forsowanie własnych rozwiązań. Przynajmniej dopóki się nie wyrośnie na lidera albo wicelidera branży. Przyjdzie czas, że Xiaomi się uspokoi.

Edytowane przez hackmaniak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, galakty napisał:

to ceny polecą w górę. 

Na razie obiecują 5% marży wiec nie ma źle :P.

42 minuty temu, hackmaniak napisał:

a gdzie HTC.

błędem HTC nie było forsowanie własnych rozwiązań, ich błędem była ich polityka i wsadzanie całego zarobku w HTC Viev, z jednej strony tylko dzięki temu się teraz utrzymują, a z drugiej zaprzepaścili swój dział mobilny. Samsung nie zawsze był liderem, kiedyś była to taka se firemka, a hype zdobyli wprowadzając AMOLED, który był beznadziejny, ale przynajmniej ludzie lecieli po ładne cukierkowe kolorki na wyświetlaczu. Samsung budował dookoła swoich produktów, tak samo jak Apple, atmosferę "emejzingu", bycia lepszym. HTC tego nie potrafił. Xiaomi się wybiło na tanich urządzeniach oraz "słuchaniu głosu fanów".

MiNote aktualnie dla mnie nie ma racji bytu, bo i gdzie go wsadzić? Ni to mid, ni to high. Jeżeli ktoś chce duży ekran, to bierze Mi8/MiMix/MiMax/RedmiNote, jeżeli mniejszy, bierze zwykłe Redmi lub jakieś "tańsze" wersje Mi8 (np SE). Moooże... gdyby wydali Mi8 SE jako Lite w Europie, to Note by znalazł miejsce jako ew większa wersja tego modelu, a tak? No nie widzę tego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, galakty napisał:

Wyrobią markę w Europie i cyk, marża w górę. Obecnie nie mogą więcej bo zwyczajnie by nic nie sprzedali. Ale jak popatrzę na cenę takiego Mi 8 Pro to włos mi się jeży na głowie... 

Tiaaaa, ale Mi8Pro to jednak już "Pro" wszystko co najlepsze mieli, to wrzucili :P. Jakby nie było, ten model w PL się bardzo dobrze sprzedaje (co innego zwykła Mi8, tutaj cena w PL jest za wysoka i masa ludzi sprowadza i tak z chin lub kupuje z allegro, bo można już dorwać za ~1300zl). NA 100% kiedyś podniosą marżę, taka kolej rzeczy, ważne, aby to nie było 200-300-500% jak Apple :P. Nie wiem na ile musieliby wycenić tego Note 4, aby miał on sens, bo to co wycenili w artykule jest przesadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mrosi napisał:

A swoją drogą to wiadomo skąd Xiaomi ma takie zapędy do rozdrabniania się. Wystarczy popatrzeć na Apple...

Nie, nie na Apple' a tylko na Samsunga. Zalanie rynku wywołuje efekt kuli śnieżnej. I Xiaomi ewidentnie to się udaje.

28 minut temu, galakty napisał:

No raczej nie. Popatrz na Vivo, Oppo. Nie dość że się nie uspokoi to ceny polecą w górę.

Xiaomi idzie inną drogą. Czy Vivo i Oppo mają taki asortyment jak Xiaomi poza smartfonami? Ceny szczególnie flagowców mogą iść w górę, a z drugiej strony sprzedając więcej będą mogli schodzić z ceny, bo koszty stałe mocniej się rozłożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Nezumi napisał:

Tiaaaa, ale Mi8Pro to jednak już "Pro" wszystko co najlepsze mieli, to wrzucili :P. Jakby nie było, ten model w PL się bardzo dobrze sprzedaje (co innego zwykła Mi8, tutaj cena w PL jest za wysoka i masa ludzi sprowadza i tak z chin lub kupuje z allegro, bo można już dorwać za ~1300zl). NA 100% kiedyś podniosą marżę, taka kolej rzeczy, ważne, aby to nie było 200-300-500% jak Apple :P. Nie wiem na ile musieliby wycenić tego Note 4, aby miał on sens, bo to co wycenili w artykule jest przesadą.

Tylko zobacz na Oppo, średniaki w Polsce chyba pod 3000 zł podchodzą... A to przecież Chińczyk. 

U nas to nie jest tak źle bo Samsungi itp są cholernie drogie, ale na Amazonie można było dorwać S9 za 2400 zł, a to już jest cholerna różnica (nowy telefon, bez żądnych promocji i kodów rabatowych, gdzie Mix 2s czy Mi 8 kosztują w Niemczech 2300 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Tylko zobacz na Oppo, średniaki w Polsce chyba pod 3000 zł podchodzą... A to przecież Chińczyk. 

to też nie tak. Oppo nawet w chinach jest diabelnie drogie, a i tak jest top1, pewnie ze względu na soft i rozwiązania typowe dla chin.

1 godzinę temu, galakty napisał:

U nas to nie jest tak źle bo Samsungi itp są cholernie drogie, ale na Amazonie można było dorwać S9 za 2400 zł, a to już jest cholerna różnica (nowy telefon, bez żądnych promocji i kodów rabatowych, gdzie Mix 2s czy Mi 8 kosztują w Niemczech 2300 zł).

tutaj jest ta kwestia, że Samsung będąc molochem, może sobie pozwolić na większe lub mniejsze akcje promocyjne. Zarobi sobie w cholere na wszystkich niecierpliwych, co to już w pre-orderach sikają ze szczęścia, a potem, aby zwiększyć swoje udziały w rynku przecenia swoje telefony, sprzedając je na niskich marżach przez kilka dni. Promocje u Xiaomi w Polsce są ograniczone do punktów własnych ABCData. Na otwarciach punktów i flashsale na mi-home można wyrwać często bardzo fajne promki. Co ciekawe, polityka Samsunga totalnie nie działa np w Indiach czy też Chinach, gdzie wygrywają takie marki jak Xiaomi, Oppo, Vivo.

PS: Gdyby Oppo w Polsce wydało markę RealMe, to uwierz mi, rozchodziłaby się jak ciepłe bułki i coś czuję, że seria Redmi od Xiaomi miałaby poważne problemy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez OLEDa nie mają co nawet go wypuszczać. Tak poza tym wszystkie MI powinny miec OLEDy a Redmi IPSy.

 

7 godzin temu, dzidexx napisał:

Bardzo mi ten średniopółkowiec odpowiada.

Mi Note 3 jest zdecydowanie lepszy od Mi 8 Lite a Mi Note 4 będzie od Mi 8 SE. Nie wszyscy gonią za chęcią posiadania najwyższego Snapa i flagowca. Śmieszy mnie to zresztą.

Mi 9 i Mi Mix 3 wystarczą na najwyższej półce

Mi Note 4 w gabarytach Mi A2 Lite byłby strzałem w "dychę".

 

Każdy posiadacz Mi 8(i jego ewolucji) może tylko pomażyć o 4 dniach bez ładowarki.

https://miuipolska.pl/forum/topic/33623-najbardziej-stabilny-soft-mi-note-3/?do=findComment&comment=476441

https://miuipolska.pl/forum/topic/33623-najbardziej-stabilny-soft-mi-note-3/?do=findComment&comment=476979

 

 

zainstaluj insta, fb i messengera to zapomnisz o 3 dniach :D mialem mi note 3 i na marcowych wydaniach xiaomi.eu z tymi aplikacjami dobijałem nawet do 7-8h sot jednego dnia. Potem juz niestety było tylko 5h. Po przesiadce na MI8SE i wgraniu xiaomi.eu stable regularnie mam 7.5h jednego dnia, a ekran większy i mniejsza bateria. Ubolewam nad brakiem czytnika z przodu dlatego liczę na OLEDa nie większego niz 6" i czytnik w ekranie w mi note 4 oraz baterię 4xxx, która z snapem 710 da grubo ponad 11h SOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Note 2 byłby super, gdyby nie aparat (ktoś mocno przedobrzył) i na dłuższą metę to dyskwalifikowało ten telefon. Wygięte krawędzie ekranu były jakimś wyróżnikiem, niestety Xiaomi olało temat ich wykorzystania, a z założenia w Androidzie miały być tam chyba jakieś ikonki. Czas minął i w sumie kolejny wygięty fjuczer poszedł w odstawkę. Do tego dźwięk - te same słuchawki, jedne na kablu, a drugie bluetooth, po przesiadce na mi mix2, nie mogę się przyzwyczaić i czegoś mi brakuje. Nic co miałem nie grało tak dobrze, a podobno większość tych nowych procesorów ma w sobie jakiś pseudo dac "z technologią qualcomm'a" (kwestia softu?). Pojemność baterii również robiła swoje.

W Mi Note 3 poprawili aparat, zabierając wszystko inne, co by go wyróżniało. Dla mnie totalny bezsens, ale popatrzcie na forum - miał swoich zwolenników i użytkowników.

Wychodzi na to, że jedna słuchawka nawet z dual sim to za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli potwierdzi sie specyfikacja, zwlaszcza "Screen Size: 5.7 inches" to dodajac do tego 4000mAh, NFC i sensowny aparat, to bedzie moj telefon marzen. Pomijajac OLED to taki mi8 SE z bonusami, ktorych brak spowodowal, ze odpuscilem mi8 se. 

Nie potrzebuje uber procesora, nie potrzebuje oleda, potrzebuje zamiennik wysluzonego Mi5, ktorego jak wezme w reke (nie w rece) to nie bede sie czul jakbym probowal operowac tefalem do smazenia nalesnikow. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JamCiTo napisał:

Purple - rozwiązaniem Twoich marzeń aktualnie jest LG G6? I dostajesz jeszcze IP  z MIL dotem i zajerzasty szerokokątny aparat... I cenę porównywalną ze średniakami i snapa 821....

Z bateria 3300 i pradozernym snapem 821, mam to w mi5 dziekuje postoje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Voltron napisał:

zainstaluj insta, fb i messengera to zapomnisz o 3 dniach :D

Mi te aplikacje naprawdę dobrze i to nie tylko kwestia baterii działają na iPhone' ie od 6S w górę. Na Androidzie to się wszystko rozjeżdża niezależnie od procesora i RAMu. Aplikacje są skopane, a Android zbyt tolerancyjny na niechlujstwo programistów.

2 godziny temu, PurpleHaze napisał:

Nie potrzebuje uber procesora, nie potrzebuje oleda, potrzebuje zamiennik wysluzonego Mi5, ktorego jak wezme w reke (nie w rece) to nie bede sie czul jakbym probowal operowac tefalem do smazenia nalesnikow.

W sumie smartfon, która ma góra 5.8 cala (bezramkowy), baterię 4 000 mAh, Snapdragona 7xx, aparat na poziomie S7 albo delikatnie lepszy, głośniki stereo, solidną konstrukcję, IP68, dual SIMa, NFC, jack' a, szybkie ładowanie, czystego Androida i aktualizację to jest to czego potrzebuje większość użytkowników. I cena bliżej 1 000 PLN niż 2 000 PLN. Jeżeli mam prorokować to najbardziej prawdopodobne, że Nokia zrobi takiego smartfona idealnego.

Planowałem czekać z Mi5, ale trochę mi się znudził, polubiłem Xiaomi, zobaczyłem, że IPSy u nich się kończą (seria Redmi jest OK, ale nie ma NFC), trafiły się bezprocentowe raty, więc kupiłem Mi Mix' a 2S jako najbardziej udany model ostatniego czasu - jak widać daleko od ideału...

Edytowane przez hackmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

W Mi Note 2, i to był główny powód mojej rezygnacji z niego, był OLEDowy ekran. Niedopracowany i powodujący bardziej rozstrój żołądka niż przyjemności z korzystania z telefonu.

Obecnie OLEDy pakują dobre, najlepsze jakie są. Ale zaraz przyjdzie pan od lupy i powie że widać skazy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JamCiTo napisał:

Purple - rozwiązaniem Twoich marzeń aktualnie jest LG G6? I dostajesz jeszcze IP  z MIL dotem i zajerzasty szerokokątny aparat... I cenę porównywalną ze średniakami i snapa 821....

LG G6 here

Ten telefon nie ma baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrczaki... To muszę się kumpla zapytać gdzie nosi ten akumulator od auta.... Przeca ta jego lidżi_kupa nie ma bakterii i jeszcze prądożernego snapa ma.... 

Pany nie przesadzajcie ;-)

A co do tematu, uważam, że mają kupę innych modeli i można coś wybrać... Jeżeli wymyślą coś z 6" ekranem w budzie 5" albo lepiej 4, z bakteryjką minimum 4kilo, total DACem, stereo, aparatem o lepszej jakości niż lusterka, koniecznie jackiem dla niektórych, z usb-c, amoledem, na energooszczędnym snapie 855, o grubości i wadze kart kredytowej i z NFC koniecznie i w cenie góra 400 zeta to kolejka będzie okrążała ze 3 razy kulę Ziemską... A do tego czasu to nie ma się czym podniecać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JamCiTo napisał:

Qrczaki... To muszę się kumpla zapytać gdzie nosi ten akumulator od auta.... Przeca ta jego lidżi_kupa nie ma bakterii i jeszcze prądożernego snapa ma.... 

Pany nie przesadzajcie ;-)

A co do tematu, uważam, że mają kupę innych modeli i można coś wybrać... Jeżeli wymyślą coś z 6" ekranem w budzie 5" albo lepiej 4, z bakteryjką minimum 4kilo, total DACem, stereo, aparatem o lepszej jakości niż lusterka, koniecznie jackiem dla niektórych, z usb-c, amoledem, na energooszczędnym snapie 855, o grubości i wadze kart kredytowej i z NFC koniecznie i w cenie góra 400 zeta to kolejka będzie okrążała ze 3 razy kulę Ziemską... A do tego czasu to nie ma się czym podniecać ;-)

Nie wiem skad ten sarkazm, to ze kazdy ma inne potrzeby i oczekiwania, to chyba normalne :|

Dla kogos kogo nie kreci mi a2 lite, a nie zamierza pchac sie w mediateki z serii redmi 6, za to chcialby juz wymienic wysluzone mi5 lub mi6 na telefon o podobnych gabarytach, xiaomi nie ma zadnej propozycji. 
Ja preferuje obsluge jedna reka i poza (o czym pisalem wyzej) wykastrowanym flagowcem mi8 se, xiaomi nie oferuje mi zadnej alternatywy. Wystarczy zerknac tutaj jak to wyglada:
https://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Xiaomi-Mi-8-SE,Xiaomi-Mi-8,Xiaomi-Mi-6/phones/10909,10778,10491

Nie musze miec szmerow bajerow i cholera wie co jeszcze, ekran <6", nfc, dobra bateria. To jest nisza w ktorej telefonu xiaomi poki co nie ma i jesli specyfikacja z tej stronki powyzej okazalaby sie prawdziwa, to nie bede sie dlugo zastanawial przed kupnem. 
Moze w koncu ktos w wielkim X poszedl po rozum do glowy i stwierdzil ze ekrany 6"+ nie dla wszystkich sa tak super jakby sie wydwalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm? Nie... Nie ... To czysta złośliwość ;-)

Pytałeś o takiego smarka, podałem IMHO naprawdę sensowną opcję i zaczęło się szukanie problemów... 

A'propos małej bakterii http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lg-g6-test-i-recenzja-smartfona/strona/27814.html i ma 3300...to tak jakby więcej niż niektóre z naszych wynalazków z większymi ekranikami? 

Dlatego postanowiłem napisać to co napisałem ;-)

A tutaj w przypadku tego Nota 4, zaczyna się takie rzeźbienie trochę w kupie ;-) jakie to Mi z takimi danymi? Bardziej Redmi... Ale tegoż się znowu namnożyło... I następuje zagwozdka... ;-)

Takie trochę ni pies ni wydra i IMHO nikt nie patrzył na mkniaturyzację panelu... Szczególnie przy tej nazwie ;-)

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad ten sarkazm, to ze kazdy ma inne potrzeby i oczekiwania, to chyba normalne
Dla kogos kogo nie kreci mi a2 lite, a nie zamierza pchac sie w mediateki z serii redmi 6, za to chcialby juz wymienic wysluzone mi5 lub mi6 na telefon o podobnych gabarytach, xiaomi nie ma zadnej propozycji. 
Ja preferuje obsluge jedna reka i poza (o czym pisalem wyzej) wykastrowanym flagowcem mi8 se, xiaomi nie oferuje mi zadnej alternatywy. Wystarczy zerknac tutaj jak to wyglada:
https://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Xiaomi-Mi-8-SE,Xiaomi-Mi-8,Xiaomi-Mi-6/phones/10909,10778,10491

Nie musze miec szmerow bajerow i cholera wie co jeszcze, ekran Moze w koncu ktos w wielkim X poszedl po rozum do glowy i stwierdzil ze ekrany 6"+ nie dla wszystkich sa tak super jakby sie wydwalo.
Jeśli chodzi o wymiary i sensowna specyfikację to zostaje tylko mi8se, którego właśnie z tego względu wybrałem. Bateria mała lecz starcza na 7-8h sot więc jest okej, a ładuje się momentalnie. Wszystko ma co potrzeba, zwłaszcza kompaktowe wymiary i Oled.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dla mnie jednym z powodów dla których kupiłem Minote3 był aparat, który był przełomowy dla xiaomi tak jak aparat w Samsungu dla s6. Wcześniej Xiaomi miało bardzo słabe opinie o aparatach i nieważne co niektórzy gadają od tego fona zaczynają się dobre opinie na temat aparatów. Chociaż jak dla mnie Redmi Pro miało też świetny aparat ale niestety f2.0 i przy gorszym świetle zdjęcia były hmm przeciętne. Co do reszty nie mogę się przyczepić na xiaomi.eu działa wszystko co trzeba od rozpoznawania twarzy do nfc. Jak dla mnie komórka idealna. I robi to do czego została stworzona czyli świetne zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2018 o 14:10, Voltron napisał:

Jeśli chodzi o wymiary i sensowna specyfikację to zostaje tylko mi8se, którego właśnie z tego względu wybrałem. Bateria mała lecz starcza na 7-8h sot więc jest okej, a ładuje się momentalnie. Wszystko ma co potrzeba, zwłaszcza kompaktowe wymiary i Oled.

Mi8SE : 147.3 x 73.1 x 7.5 mm

MiMix2S : 150.86 x 74.90 x 8.10 mm

Mi8 : 154.90 x 74.80 x 7.60 mm

Nie przesadzałbym z tą kompaktowością, bo różnice są minimalne. Z jednej strony w ogóle zauważalne. A specyfikacja różni się odczuwalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie do mi8 lite i redmi note 5. Jak leżą na biurku to mała różnica, dopiero robi się gdy chcesz je obsłużyć jedną ręką. Każdy w miarę wygodnie leży w dłoni ale 5.88" lepiej się obsługuje od 6.2".

 

Coś co wygląda jak mi mix3 i ma 5.5-5.7" OLED byłoby idealne.

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...