Skocz do zawartości

Xiaomi 1s nie włącza się


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy, mój xiaomi 1s po instalacji aplikacji xposed nie włącza się. Na początku stawał na logo miui polska a teraz w ogóle się nie włącza po podłączeniu do komputera dioda powiadomień zaświeci się na 1s i gaśnie. Co z tym zrobić. Robiłem full wipe jak jeszcze się włączał ale nic to nie dawało. teraz wcale się nie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ci nie wyjdzie postawienie systemu przez i flaash a prawdopodobnie ci nie wyjdzie bo objawy masz takie same co ja miałem tzn dioda na 1s i kupa to telefon jest zbrickowany na Maxa i zostaje serwis. Oczywiście trwa to długo jak cholera bo u mnie jeden telefon tam naprawa i z powrotem szedł 4 miesiące prawie a drugi tylko 2 miesiace. Pocieszajace za to jest to ze xiaomi bricki naprawia bez zajakniecia a przynajmniej tak było w moim przypadku, a popierzylem partycje a to juz była definitywnie moja wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie poczytales forum przed ta decyzja? na miui zamiast xposed obowiazuje wsm tools, a zamiast gravity modul mitools, poza tym xposed po instalacji tworzy w pamieci telefonu specjalny zip o wgrania w recovery w przypadku uwalenia softu, a miales jak mowisz mozliwosc wejscia w recovery, nie musiales wgrywac softu miflashem od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w recovery miałem tylko 3 opcje reboot, install update.zip, i wipe/data reset. Acid w miflash żeby wgrać rom potrzeba wejść w tryb fastboot ale u mnie się nie da. :(


Nie zdązyłem wgrac mi flashem bo telefon polezał godzinę i juz sie nie włczył.


pablitto83 które to piny ? te od bateri ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba jeszcze metoda tzw. short circuit. Zwiera sie 2 piny pod sim/baterią. Kiedys o tym czytalem dla mi2s. Tu powinno byc podobnie. Jak nie wchdzi w fast boot to ostatnia deska ratunku przed odeslaniem tel

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Możesz cos więcej o tym napisac? I co sprawia to zqarcoe styków i które to teza zewrzec? Być może to jest metoda na odceglenie . ciekawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze rozumiem, to ten poradnik opisuje instalacje sterownikow do miflash. Ale jak tel nie wchodzi w tryb fastboot, to miflash chyba nie zadziala.

Co do metody z zwarciem, gdzies kiedys czytalem o tym, byl nawet foto poradnik. Nie jestem w stanie sobie przypomnieć co i jak, ale zdaje sie, ze byla to opcja, gdy nie startuje nawet fastboot.

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://xiaomi.eu/community/threads/ultimate-cure-to-the-qhsusb_dload-of-mi2-s.20567/

http://en.miui.com/thread-49961-1-1.html

 

Zwarcie pinów powoduje odblokowanie low level system.

 

http://xiaomi.eu/community/threads/ultimate-cure-to-the-qhsusb_dload-of-mi2-s.20567/

post #11 masz opisane lepiej opcje z zwarciem - short circuit. JEsli nie znasz angielskiego, zawsze jest google chrome i ci stronę w miare przetłumaczy. Jak byś dalej miał wątpliwości, w miare wolnego czasu pomoge przetlumaczyć.

 

Zaznaczam, ta metopda jest dla mi2/s . Nie wiem czy ktos to testował dla redmi. Ale skoro fastboot nie idzie, to i tak nie masz nic do stracenia przed wysyłą gwarancyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mi flash pokazuje ze w porcie COM10 jest  podłączone coś. ale jak kliknę flash to wyskakuje błąd. w menedżerze urządzeń pokazuje sie urządzenie QHSUSB_BULK i nieznane urządzenie. obok nich znak zapytania.


które to są styki ? W xiaomi 1s nie ma takich jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś mi poradzi ? Co jeszcze mogę zrobić ? Mam go nie cały tydzień i już zepsuty.

Może rozładowałeś  całkowicie baterie i masz kłopot teraz z włączeniem, wyjmij baterię, potem włóż i zacznij ładować, potem kombinacją klawiszy vol+power, włącz tela.

Tak się dzieje np. w tablecie Asusa jak rozładujesz baterie do końca , potem są problemy z uruchomieniem, podładowanie i kombinacja klawiszy power i vol uruchamia tableta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, nie chce mi sie wyciagac baterii, ale w tryb fatst boot mozna chyba wejsc z wyjeta bateria, przy podpietej ladowarce.. Tak mozna wyeliminowac problem jesli winna jest bateria

Ale skoro komp widzi urzadzenie, to tel jest raczej do uratowania. Masz linki do wielu poradnikow, widzialem chyba tez jakis po polsku jak odratowac uceglony redmi. Poczytaj dokladnie, w linkach ktore podawalem, byly takie same objawy i spoosby "leczenia". Jak ktos podawał, moze byc kwestia sterownikow.. Ja kiedyś instalowalem mi tools tylko po to, by miec sterowniki. Wtedy byl tylko po chinsku, ale możliwe ze jest juz wersja anglojęzyczna , badz same stery.

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pablitto83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest niemożliwe aby telefon nie wchodził w fastboot - chyba że to podróba

 

wyjmij baterię, odczekaj 1 min, włóż, uruchom przytrzymując cały czas -vol (ściszanie)

 

------------------

 

potem ściągnij i zainstaluj to

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

 

------------------

 

Następnie zainstaluj TWRP przez fastboot skoro nie ogarniasz miflash...

 

http://techerrata.com/file/twrp2/armani/openrecovery-twrp-2.8.1.1-armani.img

Edytowane przez eXclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale absolutnie niema możliwości żeby instalacja xposed uwaliła fastboot, to obszar telefonu tak odległy dla użytkownika... że serio - MUSI po prostu działać... prędzej bym powiedział że siadł Ci ekran i po prostu nie widzisz że się uruchomił w tym trybie, albo masz baterię słabą...

Edytowane przez eXclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...