Skocz do zawartości

no bootable device


lukini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem Xiaomi Notebook Pro i po przeinstalowaniu systemu z wersji chińskiej na polską , gdy uruchamiam komputer pojawia się komunikat "no bootable device". 

Z tego co sprawdziłem system nie widzi dysku. Czy ktoś zetknął się z tego typu problemem?

Edytowane przez lukini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpalam kompa  to pojawia się błąd "no bootable devices", jak uruchamiam ponownie i wchodzę do UEFI/BIOS to w miejscu dysku nie ma nic.Po kilku próbach uruchomiania komputer startuje i restart sprzętu nie powoduje żadnych problemów, czasem tylko windows się restartuje. Obraz płyty ściągnąłem bezpośrednio ze strony producenta, windowsa instalowałem kilkunastokrotnie, usb instalacyjne już tworzyłem pod biosa jak i w rufusie pod UEFI.

140.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lukini napisał:

 to w miejscu dysku nie ma nic.

Powinien być dysk zwykły + dysk "U" + kilka/kilkanaście innych pozycji, musisz tam poszperać, bo na moje UEFI nie widzi dysku na którym jest soft. Kiedyś miałem podobny problem z SSD na który źle się wgrał boot systemu, wystarczyło ponownie wgrać system i przy pierwszym restarcie po instalacji od razu wbić w UEFI i przestawić boot w odpowiedniej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lukini napisał:

usb instalacyjne już tworzyłem pod biosa jak i w rufusie pod UEFI.

Po co kombinujesz, skoro MS udostępnia narzędzie umożliwiające stworzenie bootowalnego nośnika (pendive)? Według mnie to kwestia tego własnie...

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Narzędzie jest nieco niżej na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z tego korzystałem, to jest wersja pod Bios-a, ale można też stworzyć wersję pod UEFI co też próbowałem.

Po tym jak odpalę kompa i windowsa UEFI wygląda następująco. a jak pojawia się komunikat no bootable devices to w miejscu hard disk nie ma nic.

140.jpg

37 minut temu, Nezumi napisał:

Powinien być dysk zwykły + dysk "U" + kilka/kilkanaście innych pozycji, musisz tam poszperać, bo na moje UEFI nie widzi dysku na którym jest soft. Kiedyś miałem podobny problem z SSD na który źle się wgrał boot systemu, wystarczyło ponownie wgrać system i przy pierwszym restarcie po instalacji od razu wbić w UEFI i przestawić boot w odpowiedniej kolejności.

po restarcie kolejność sama przestawiła się na dysk Samsunga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...