Skocz do zawartości

RN2P błąd instalacji YouTube, Gmail i Google apps w Play Store


koko63

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.12.2018 o 08:43, Akus napisał:
Witam. Znalazłem przyczynę problemu. Później szerzej napiszę o co chodzi i sposób ominięcia problemu, a tymczasem macie w pełni działający rom bez problemu aktualizujący aplikacje google"a :D:https://drive.google.com/drive/folders/1o25uEyoGyjwFwWEpKpXz32YOzlbGLVts?usp=sharing

Witam ponownie. Nie idzie go zainstalować. Miui 9.6.3.0 stable. Mi-recovery 2.0.1 wywala błąd failed. updated.zip is corrupted. Chyba dam sobie spokój. A twrp nie będę instalować. Może kolega Akus rozwinie myśl i uda się problem rozwiązać od ręki. Pozostaje tylko czekać. Pozdrawiam.

Edytowane przez bacablue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bacablue napisał:

Witam ponownie. Nie idzie go zainstalować. Miui 9.6.3.0 stable. Mi-recovery 2.0.1 wywala błąd failed. updated.zip is corrupted. Chyba dam sobie spokój. A twrp nie będę instalować. Może kolega Akus rozwinie myśl i uda się problem rozwiązać od ręki. Pozostaje tylko czekać. Pozdrawiam.

To pobierz jeszcze raz .Ja go pobrałem i zainstalowałem bez problemu ...ale poprzez TWRP

Trzeba przy instalacji wyłączyć  coś  jak sprawdzanie czy szukanie czegoś tam.............nie zapamiętałem  wszystkiego , bo wywali błąd.

W stopce masz wpisany inny telefon........chyba nie na niego wgrywasz ten system ?

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inny, nawet kilka. To w spadku :-) Note 2 po chwili korzystania z internetu krzyczał, że szybki drenaż baterii. MiFlash na 9.6.3.0 i już nie krzyczy. Nabrał ogłady. Niestety google Play z wersji 5 udało się przeinstalować na 8.0.73. Nic innego nie idzie wyżej. Do tego potrafi zniknąć z pulpitu (ikona zostaje). No i pomimo dopisania go do google coś tam/uncertified nadal w sklepie info o braku certyfikacji. Żeby te google Play nie znikał i był nowszy to i tę baterię bym mu darował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie masz wyboru tylko zainstalować albo poprawkę zip. albo cały rom z Fixem.

Ja od czasu zainstalowania tego romu z fixem 9.2.3.0 nie miałem ani jednego problemu o których ty piszesz a i ja miałem wcześniej.

Nic innego na razie nikt nie wymyślił. Już myślałem o zmianie telefonu  , a na razie tego nie zrobię  bo jest ok . Nawet stara bateria zaczęła dłużej trzymać tzn. pewnie ten rom jest o tyle lepszy że z prądem też się poprawiło.

Jak bym miał kilka telefonów to bym próbował do skutku na tym jednym .........:)

pozdrawiam Wojtek

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam Miui9.6.3.0 stable, najnowsze dostępne twrp, fix ściągnięty, zmieniłem jego nazwę na łatwiejszą. Zainstalowałem przez twrp, instalacja udana. System odpalił się normalnie, wszystko śmiga. Sklep play, youtube itd wszystko się aktualizuje do najnowszych wersji bez błędów. Mam nadzieję że to będzie stabilnie działać i nie wysypie się system za chwilę. Także dziękuję ziomki za pomoc :)

Edytowane przez poli1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2019 o 21:16, bacablue napisał:

Witam ponownie. Nie idzie go zainstalować. Miui 9.6.3.0 stable. Mi-recovery 2.0.1 wywala błąd failed. updated.zip is corrupted. Chyba dam sobie spokój. A twrp nie będę instalować. Może kolega Akus rozwinie myśl i uda się problem rozwiązać od ręki. Pozostaje tylko czekać. Pozdrawiam.

Przez mi-recovery zainstalujesz tylko romy niemodyfikowane. W twrp trzeba wyłączyć weryfikację sygnatury zip przy instalacji. Najpewniej jest zrobić full wipe, żeby uniknąć bug'ów po instalacji.

12 godzin temu, Badziu-68 napisał:

A na RN3 mtk jakiś fix ktoś coś słyszał bo też są problemy ze sklepem.

Zrób to i będzie ok:

Dnia 30.12.2018 o 15:04, odys1 napisał:

Poniżej opis po angielsku:

Instructions:

1- Download & Install BuildProp Editor
2- Go to menu > + New
3 - add these two properties:

Name: dalvik.vm.dex2oat-filter
Value: interpret-only

Name: dalvik.vm.image-dex2oat-filter
Value: speed

PS: BuildProp Editor requires root access.

Thats all.

Trzeba dodać dwie linie w pliku build.prop:

dalvik.vm.image-dex2oat-filter=speed
dalvik.vm.dex2oat-filter=interpret-only

Jeśli nie wiesz jak to zrobić to podeślij link do romu a ja wrzucę zmodyfikowany. Albo spróbuj zainstalować fixa z zipa dla rn2. Powinno zadziałać.

Edytowane przez Akus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No dobra, a przez mi flash jakby chciał ogarnąć? To mi jeszcze wychodzi :) Mam jeszcze gdzieś ten ostatni rom. Może tam dodać gdzieś twrp i niech się mieli. No a później już pójdzie ten fix. Chyba, że root udało by się odpalić? Ale jak na tym 9.6.3.0. zrobić?

Edytowane przez bacablue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakbyście czytali wcześniejsze posty to byście nie zadawali takich pytań. U mnie już ponad tydzień sprawnej pracy telefonu po wgraniu romu z Fixem...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka


Wszystko w porzadku, przyjmuję tę bolesną uwagę z podniesionym czołem.
Druzgocące pytanie pomocnicze brzmi: czy na ROMie którego używasz można zainstalować roota, niezbędnego do instalacji ViperFX?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, koko63 napisał:

Wszystko w porzadku, przyjmuję tę bolesną uwagę z podniesionym czołem.
Druzgocące pytanie pomocnicze brzmi: czy na ROMie którego używasz można zainstalować roota, niezbędnego do instalacji ViperFX?

Co do roota to mi osobiście zależało żeby go nie mieć, więc system zainstalowałem bez roota .

Jednak prawdopodobnie można go zainstalować gdyż w TWRP przed wykonaniem instalacji padło zapytanie czy instalować roota.

Nie wiem dlaczego tak jest , może to że miałem roota jakiś czas , ale go dawno odinstalowałem , jeszcze przed problemami z telefonem.

Tutaj moja wiedza się kończy , na razie jestem zadowolony , choć nurtuje mnie myśl że mam system z Fixem , który coś zmienił niby na lepsze,ale czy to jest bezpieczne dla moich danych w telefonie już nie wiem  czy na pewno ?

Edytowane przez fancik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roota to mi osobiście zależało żeby go nie mieć, więc system zainstalowałem bez roota .
Jednak prawdopodobnie można go zainstalować gdyż w TWRP przed wykonaniem instalacji padło zapytanie czy instalować roota.
Nie wiem dlaczego tak jest , może to że miałem roota jakiś czas , ale go dawno odinstalowałem , jeszcze przed problemami z telefonem.
Ok.Radio lubi konkret.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koko63 napisał:
1 godzinę temu, RCKX napisał:
Próbował ktoś już i czy działa ? Z chęcią wróciłbym do MIUI. Aktualnie mam wgranego LOS na 7.1.2 i nie wiem czy warto wracać :)

Dołączam do pytania.Tez używam LOS 14.1(z powodzeniem).

Potwierdzam wróciłem na MIUI, fix działa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Akus napisał:

Przez mi-recovery zainstalujesz tylko romy niemodyfikowane. W twrp trzeba wyłączyć weryfikację sygnatury zip przy instalacji. Najpewniej jest zrobić full wipe, żeby uniknąć bug'ów po instalacji.

Zrób to i będzie ok:

Trzeba dodać dwie linie w pliku build.prop:

dalvik.vm.image-dex2oat-filter=speed
dalvik.vm.dex2oat-filter=interpret-only

Jeśli nie wiesz jak to zrobić to podeślij link do romu a ja wrzucę zmodyfikowany. Albo spróbuj zainstalować fixa z zipa dla rn2. Powinno zadziałać.

Wgrałem fixa przez twrp na RN3 MTK. Zaktualizowałem Google i YouTube bez żadnego problemu. W ustawieniach sklepu telefon nadal widoczny  jako urządzenie nie certyfikowane. Zobaczymy czy telefon nie będzie mulił i czy nie będzie restartów. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fancik napisał:

Co do roota to mi osobiście zależało żeby go nie mieć, więc system zainstalowałem bez roota .

Jednak prawdopodobnie można go zainstalować gdyż w TWRP przed wykonaniem instalacji padło zapytanie czy instalować roota.

Nie wiem dlaczego tak jest , może to że miałem roota jakiś czas , ale go dawno odinstalowałem , jeszcze przed problemami z telefonem.

Tutaj moja wiedza się kończy , na razie jestem zadowolony , choć nurtuje mnie myśl że mam system z Fixem , który coś zmienił niby na lepsze,ale czy to jest bezpieczne dla moich danych w telefonie już nie wiem  czy na pewno?

Fix wyłącza tylko optymalizację nowo instalowanych aplikacji, nie ma to związku z bezpieczeństwem danych. Poczytaj o msa, mab i analytics w oficjalnych romach to się dopiero zdziwisz... Jeśli zainstalowałeś rom ode mnie to masz usunięte te śmieci. Zobacz działające aplikacje w ustawieniach.

Edytowane przez Akus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Akus napisał:

Fix wyłącza tylko optymalizację nowo instalowanych aplikacji, nie ma to związku z bezpieczeństwem danych. Poczytaj o msa, mab i analytics w oficjalnych romach to się dopiero zdziwisz... Jeśli zainstalowałeś rom ode mnie to masz usunięte te śmieci. Zobacz działające aplikacje w ustawieniach.

Dzięki, Rom zainstalowałem z linku od ciebie i jest ok , ale ze moja wiedza jest mała stąd ta niepewność

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bacablue napisał:

Witam. Kol. Akus przerobisz ostatni rom V9.6.3.0.LHMMIFD ?

Telefon cofnę na Miui 8 MiFlash i poprawiony V9 od Ciebie z recovery bym wgrał.

Przez abd lipa z twrp.

Ostatni ma parę bug'ów. Wrzuć ten 9.2.3.0 z fixem przez twrp. Inaczej tego nie zrobisz. On jest dobry, nie drenuje baterii. Nie wiem czemu się tak upieracie przy tym 9.6.3.0. Albo zainstaluj tego fixa z zipa na 9.6.3.0 jak tak koniecznie Ci na nim zależy i powinien działać. 

Edytowane przez Akus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zostaję przy Twoim. Powiedz, czy jak cofnę telefon do Miui 8 to później przez recovery wgram Twój soft? Twrp mam dość wgrywania. Nie idzie i już. No chyba, że napiszesz jak bez root ogarnąć temat :-) i prosto bez kombinacji poprawić soft w telefonie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2019 o 12:43, bacablue napisał:

Witam. Albo chociaż poprawka do pobrania w formie update.zip :-)

Kiedyś wieki temu na mojego RedMi 1S też wgrywałem przygotowaną przez Miui Polska poprawkę do GPS. Była też poprawka odnośnie grzania się telefonu. Może i tu Miui Polska byłoby uprzejme opracować ten problem? Wiem, że i tak są zarobieni, ale może znajdą chwilkę? Pozdrawiam

Mariusz

Witam. Ponawiam pytanie/prośbę: Czy team Miui Polska podjął by się opracowania omawianej poprawki która naprawi problem Google? Mamy już gotowca, który po dodaniu podpisu bez problemu zainstaluje się przez mi-recovery. W tej chwili podczas próby instalacji przez mi-recovery wywala błąd update.zip verification signature failed. 

Proszę o konkretną odpowiedź: 

PODEJMIECIE SIĘ TEMATU?

Pozdrawiam.

Mariusz

Parę telefonów na pewno wróci do gry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czyli problem jest jak udało mi się zauważyć w samej apce sklep Play. Na Note2 po zainstalowaniu 12.3.30 nie grzeje się i działa, jak sam zaktualizuje się na nowszą wersję to zaczyna się grzać, dodatkowo uruchamianie trwa strasznie długo. No i nadal brak certyfikacji pomimo zarejestrowania się na Google z identyfikatorem urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wersja sklepu play: https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-13-2-19-release/, instaluje się już poprawnie na romie bez fixa. Jest nadzieja, że pozostałe aplikacje również zostaną naprawione przez Google. Pozdrawiam 

Screenshot_2019-01-17-19-58-43-726_com.android.vending.png

Edytowane przez Akus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bacablue napisał:

Witam. A jak zrobić tą certyfikację urządzenia? Zarejestrowałem nr w Google i dalej brak.

RN2 ma oficjalną certyfikację Google. Nie potrzebne są żadne zabiegi. Brak certyfikatu może być spowodowany zainstalowaniem roota, bądź masz zainstalowany tak zwany na forum "syf miui"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...