Skocz do zawartości

RN2P błąd instalacji YouTube, Gmail i Google apps w Play Store


koko63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Zainstalowałem sklep Google wersja 13.2.19. Działanie się poprawiło no i najważniejsze urządzenie jest już certyfikowane. Mapy się zaktualizowały innych typu YT czy Gmail nie aktualizowałem. I nawet telefon się nie zagrzał jak to miało miejsce ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pod systemem z fixem działa wszystko ok.  tylko wersja Sklepu Play jest 13.0.30 -all , a info twierdzi że to wersja aktualna....

Niestety nadal jest napisane że urządzenie nie jest certyfikowane...może dlatego że przez jakiś czas był root , ale go później odinstalowałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spróbuj zainstalować wersję 13.2.19 z apkmirror. U mnie po instalacji mam komunikat, że urządzenie jest certyfikowane. Żony Redmi Note WCDMA też ma tą wersję sklepu co u Ciebie i też nie jest certyfikowane. Zaraz pobiorę 13.2.19 i zobaczę czy to coś zmieni. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fancik napisał:

A u mnie pod systemem z fixem działa wszystko ok.  tylko wersja Sklepu Play jest 13.0.30 -all , a info twierdzi że to wersja aktualna....

Niestety nadal jest napisane że urządzenie nie jest certyfikowane...może dlatego że przez jakiś czas był root , ale go później odinstalowałem....

Możesz już zainstalować rom bez fixa. Na pewno szybkość otwierania aplikacji i zużycie energii się poprawi. Wydaje się, że wszystko jest już w porządku. Od trzech dni działam już na w pełni sprawnym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Akus napisał:

Możesz już zainstalować rom bez fixa. Na pewno szybkość otwierania aplikacji i zużycie energii się poprawi. Wydaje się, że wszystko jest już w porządku. Od trzech dni działam już na w pełni sprawnym systemie.

Ok  jutro wrzucę oryginalny rom , chociaż ten sprawuje się dobrze , szybko się wszystko uruchamia i bateria mimo iż ma rok trzyma średnio 1.5 dnia co jest dużo  lepszym wynikiem  niż przed wystąpieniem tych problemów z google...

Mam nadzieję że nie będzie trzeba już wracać do tego z fixem . Ciekawe czy w ogóle jakaś nowa wersja romu jeszcze będzie ....

Dzięki tym poprawkom oddalam na razie kupno nowego smartfona , chociaż z zainteresowaniem czekam na Redmi note 7  , które ma być oddzielną marką od Xiaomi.

Miałem kupić note 5 , bo jakoś szklane obudowy są dziwne , ale widzę że nowa moda się rozrasta i innego wyjścia nie będzie ..zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, fancik napisał:

Ok  jutro wrzucę oryginalny rom , chociaż ten sprawuje się dobrze , szybko się wszystko uruchamia i bateria mimo iż ma rok trzyma średnio 1.5 dnia co jest dużo  lepszym wynikiem  niż przed wystąpieniem tych problemów z google...

Mam nadzieję że nie będzie trzeba już wracać do tego z fixem . Ciekawe czy w ogóle jakaś nowa wersja romu jeszcze będzie ....

Dzięki tym poprawkom oddalam na razie kupno nowego smartfona , chociaż z zainteresowaniem czekam na Redmi note 7  , które ma być oddzielną marką od Xiaomi.

Miałem kupić note 5 , bo jakoś szklane obudowy są dziwne , ale widzę że nowa moda się rozrasta i innego wyjścia nie będzie ..zobaczymy.

Link do romu ze skryptem cpu i bez chińskich śmieci, który masz teraz na telefonie bez fixa https://drive.google.com/file/d/1Sw-4GImlo2ip6DDbpwm6mtfJ1wfoMBdH/view?usp=drivesdk

Sklep play zaktualizuj z apkmirror. Tam jest najnowsza wersja.

Dużo energi pochłania Wi-Fi oraz dane mobilne w LTE, włączone podczas uśpienia telefonu. Polecam w ustawieniach zaawansowanych Wi-Fi ustawić - Wi-Fi podczas uśpienia włączone tylko podczas ładowania i ustawienie sieci mobilnej na 3G, jeśli nie zależy na dużych szybkościach przesyłu oraz ustawienie w panelu sterowania -wyłączenie danych mobilnych po 10 minutach uśpienia.

Pozdrawiam 

Edytowane przez Akus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. RedMi Note WCDMA po aktualizacji sklepu Google nadal nie ma certyfikacji. Może trzeba poczekać? Też jest zarejestrowany identyfikator na Google i nic z tego. Ale problemów z aktualizacją aplikacji nie ma.

Pozdrawiam

Edytowane przez bacablue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, fancik napisał:

Dzięki tym poprawkom oddalam na razie kupno nowego smartfona , chociaż z zainteresowaniem czekam na Redmi note 7  , które ma być oddzielną marką od Xiaomi.

Mnie też interesuje ten RN7, i cena ma być zachęcająca... Podziel się wrażeniami jak już go dorwiesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Akus napisał:

Mnie też interesuje ten RN7, i cena ma być zachęcająca... Podziel się wrażeniami jak już go dorwiesz :D

W Chinach już premiera była i nawet na Ali się pokazał , tylko to wersja na Chiny ....U nas podobno ma się pokazać w lutym . Ciekawe czy dadzą mu możliwość płacenia bo u nich to działa zupełnie inaczej więc tej funkcji nie potrzebują . Ja szczerze mówiąc nie musze tego mieć , ale jak by była to też dobrze....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Minęło kilka dni bez problemów , ale byłoby nudno więc coś drgnęło.

Nie chce się zainstalować aktualizacja  Android System WebView .Dobrze że wyłączyłem automatyczne aktualizacje bo znowu by mi zagotowało procesor próbując w kółko to wykonać.Na razie po prostu to olewam bo inne działają bez problemu .

Mam pytanie czy istnieje duże ryzyko przy przejściu na Rom AURORA który ma androida 5.1.1 .

Niestety mój bank zrobił aktualizacje apki i wymaga przynajmniej androida 5.1

Chyba przyjdzie jednak zmienić telefon na jakiś najnowszy model aby mieć szansę  na dłuższe wspieranie systemu.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Minęło kilka dni bez problemów , ale byłoby nudno więc coś drgnęło.
Nie chce się zainstalować aktualizacja  Android System WebView .Dobrze że wyłączyłem automatyczne aktualizacje bo znowu by mi zagotowało procesor próbując w kółko to wykonać.Na razie po prostu to olewam bo inne działają bez problemu .
Mam pytanie czy istnieje duże ryzyko przy przejściu na Rom AURORA który ma androida 5.1.1 .
Niestety mój bank zrobił aktualizacje apki i wymaga przynajmniej androida 5.1
Chyba przyjdzie jednak zmienić telefon na jakiś najnowszy model aby mieć szansę  na dłuższe wspieranie systemu.....
Ile razy mam powtarzać :) LingeageOS 14.1 na Nugat'cie 7.1
Działa b.dobrze.Po co zmieniać telefon?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec grudnia postawiłem u siebie ten modyfikowany (chyba przez akusa) soft .

Używam go do tej pory, ale są jakieś małe bugi co raz.

Jak rozumiem nie ma już problemów i można instalować system bez modyfikacji,

którą wersję polecacie?

Głównie zależy mi na (względnym) braku bugów i małym żarciu baterii.

Miałem przez ok 1-1,5 roku wersję 8.5.2 stable, która żarła baterię aż wióry leciały.

Wymieniając w tym tygodniu tę fabryczną baterię (ostro napuchniętą - miejscami grubość x2 względem tego co powinna, plecki wygięte konkretnie, ekran powoli się wyginał :( )

sprawdziłem jej pojemność apką accubattery i wyszło koło 500mAh (wiadomo, że wynik nie dokładny, ale daje pojęcie o rzędzie wielkości - ok 1/6 fabrycznej pojemności!!!

bateria używana ponad 2,5 roku).

Wymieniłem na polecanego wszędzie NOHONa, zobaczymy jak się będzie sprawował.

Btw, kupiłem 2 sztuki, 1 na sprzedaż, więc jakby ktoś chciał (nówka, w folii), to zapraszam, zanim wystawię na olx / allegro.

Zawsze to miesiąc krócej czekania, aż przyjdzie z Chin.

Także jaką wersję systemu instalować?

dodam, że raczej chciałbym miui

Edytowane przez pabury
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec grudnia postawiłem u siebie ten modyfikowany (chyba przez akusa) soft .
Używam go do tej pory, ale są jakieś małe bugi co raz.
Jak rozumiem nie ma już problemów i można instalować system bez modyfikacji,
którą wersję polecacie?
Głównie zależy mi na (względnym) braku bugów i małym żarciu baterii.
Miałem przez ok 1-1,5 roku wersję 8.5.2 stable, która żarła baterię aż wióry leciały.
Wymieniając w tym tygodniu tę fabryczną baterię (ostro napuchniętą - miejscami grubość x2 względem tego co powinna, plecki wygięte konkretnie, ekran powoli się wyginał  )
sprawdziłem jej pojemność apką accubattery i wyszło koło 500mAh (wiadomo, że wynik nie dokładny, ale daje pojęcie o rzędzie wielkości - ok 1/6 fabrycznej pojemności!!!
bateria używana ponad 2,5 roku).
Wymieniłem na polecanego wszędzie NOHONa, zobaczymy jak się będzie sprawował.
Btw, kupiłem 2 sztuki, 1 na sprzedaż, więc jakby ktoś chciał (nówka, w folii), to zapraszam, zanim wystawię na olx / allegro.
Zawsze to miesiąc krócej czekania, aż przyjdzie z Chin.
Także jaką wersję systemu instalować?
Ja z powodzeniem używam LingeageOS 14.1 na Nugat'cie.Żadnych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, koko63 napisał:

Ja z powodzeniem używam LingeageOS 14.1 na Nugat'cie.Żadnych problemów.

wolałbym jednak miui, przyzwyczaiłem się oraz przez 2,5 roku stałem się dużym fanem tej nakładki,
wszystko intulicyjne, przyjemnie się używa, a najbardziej podoba mi się, że w panelu sterowania można nadać rzeczywiste uprawnienia aplikacjom,
bo instalując apk, często trzeba tych zezwoleń nadać w opór dużo, a średnio mi się to widzi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym jednak miui, przyzwyczaiłem się oraz przez 2,5 roku stałem się dużym fanem tej nakładki,
wszystko intulicyjne, przyjemnie się używa, a najbardziej podoba mi się, że w panelu sterowania można nadać rzeczywiste uprawnienia aplikacjom,
bo instalując apk, często trzeba tych zezwoleń nadać w opór dużo, a średnio mi się to widzi
Rozumiem.Zainstalowalem LingeageOS, bo muszę mieć roota.Na glonalach to chyba niemożliwe, a miui pl już nie wspiera.
Rozumiem.Zainstalowalem LingeageOS, bo muszę mieć roota.Na glonalach to chyba niemożliwe, a miui pl już nie wspiera.
Globalach, oczywista.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że zmiana systemu to dla mnie ostateczność więc zwlekam na maxa.

Mam Rom od Akusa  ,ale już bez fixa . Działa dobrze bateria mimo że ma ponad rok trzyma całkiem dobrze i przyjmuje przy ładowaniu  2600 mAh.

Tylko dziś z tą jedną aktualizacją coś nie tak .......zobaczymy jak będzie dalej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, koko63 napisał:

Rozumiem.Zainstalowalem LingeageOS, bo muszę mieć roota.Na glonalach to chyba niemożliwe, a miui pl już nie wspiera.Globalach, oczywista.

no roota nie potrzebuję,

szczególnie że w bliskiej przyszłości zamierzam RN2 przekazać mamie, a jej tym bardziej jest on niepotrzebny

2 minuty temu, fancik napisał:

Nie ukrywam że zmiana systemu to dla mnie ostateczność więc zwlekam na maxa.

Mam Rom od Akusa  ,ale już bez fixa . Działa dobrze bateria mimo że ma ponad rok trzyma całkiem dobrze i przyjmuje przy ładowaniu  2600 mAh.

Tylko dziś z tą jedną aktualizacją coś nie tak .......zobaczymy jak będzie dalej ....

też nie lubię bardzo wgrywać nowego, wszystko instalować, przywracać itp

pamiętam że cotygodniowe aktualizacje zawsze olewałem, wrzucałem jakiegoś stable i siedział z rok lub dłużej

natomiast teraz przygotowuję telefon do oddania mamie, więc chcę wgrać system raz a dobrze i nie sprawiać niepotrzebnych problemów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie lubię bardzo wgrywać nowego, wszystko instalować, przywracać itp
pamiętam że cotygodniowe aktualizacje zawsze olewałem, wrzucałem jakiegoś stable i siedział z rok lub dłużej
natomiast teraz przygotowuję telefon do oddania mamie, więc chcę wgrać system raz a dobrze i nie sprawiać niepotrzebnych problemów
Chwali się młody człowieku.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android System WebView nadal nie chce zainstalować aktualizacji, ale mam dobrą wiadomość... Od 24 godzin mam telefon jako urządzenie certyfikowane. Mam nadzieję że już tak zostanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2019 o 17:49, fancik napisał:

Android System WebView nadal nie chce zainstalować aktualizacji, ale mam dobrą wiadomość... Od 24 godzin mam telefon jako urządzenie certyfikowane. Mam nadzieję że już tak zostanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

i jak, wszystko już działa?

właśnie instaluję rom ad akusa bez moda (miałem wgraną dotychczas wersję z modem)

mam nadzieję że wszystko będzie śmigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pabury napisał:

i jak, wszystko już działa?

właśnie instaluję rom ad akusa bez moda (miałem wgraną dotychczas wersję z modem)

mam nadzieję że wszystko będzie śmigać

Android System WebView nadal nie chce zainstalować aktualizacji , inne się aktualizują normalnie.

Dziś sklep play kilka razy zmieniał wersję , ale się uspokoiło .Z tymi wersjami to trochę zgłupiałem .Pobrałem najnowszą i zainstalowałem a później i tak została wgrana inna i info że aktualna więc już nic nie robię .Może ktoś wie jak numerowane są te wersje  tzn. co oznaczają te cyferki.

Tylko przez te aktualizacje sklepu play telefon znowu bardzo długo się włączał co  powodowało brak działania alarmu , ale już jest znowu ok.

Ogólnie telefon działa ok i nadal jest urządzeniem certyfikowanym ...

 

Edytowane przez fancik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2019 o 01:23, fancik napisał:

Android System WebView nadal nie chce zainstalować aktualizacji , inne się aktualizują normalnie.

Dziś sklep play kilka razy zmieniał wersję , ale się uspokoiło .Z tymi wersjami to trochę zgłupiałem .Pobrałem najnowszą i zainstalowałem a później i tak została wgrana inna i info że aktualna więc już nic nie robię .Może ktoś wie jak numerowane są te wersje  tzn. co oznaczają te cyferki.

Tylko przez te aktualizacje sklepu play telefon znowu bardzo długo się włączał co  powodowało brak działania alarmu , ale już jest znowu ok.

Ogólnie telefon działa ok i nadal jest urządzeniem certyfikowanym ...

 

dzisiaj poszedł Android System WebView

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nadal nie i wywala kod błędu 910.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A u mnie nadal nie i wywala kod błędu 910.
Może to nie ma związku ale np.przegladarka chrom też nie chcę się zainstalować no wyskakuje błąd 910.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka





Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
26 minut temu, koko63 napisał:

Niniejszym.
Telefon był podlaczony jednocześnie była odpalona transmisja przez bluetooth.56cb5472207a4341d5c8a7c1dd63e6ea.jpg

Wielkie dzięki. Już myślałem, że mam problem z telefonem, bądź ładowarką. Swoją drogą wszędzie piszą, że max bezpieczne napięcie li-ion to około 4,2V. Trochę to dziwne że nasze telefony lądują do ponad 4,4V.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Włączyłem telefon żeby sprawdzić jak tam Google Play i aktualizacje systemowe. Wynik włączenia: włączał się długo, zaktualizowane aplikacje systemowe, w końcu zaktualizowane wszystko z Google Play oprócz przeglądarki Chrome. Na telefonie wersja 71, na innych już 72. Ale i tak dobrze. Nawet się nie zagrzał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bacablue napisał:

Witam. Włączyłem telefon żeby sprawdzić jak tam Google Play i aktualizacje systemowe. Wynik włączenia: włączał się długo, zaktualizowane aplikacje systemowe, w końcu zaktualizowane wszystko z Google Play oprócz przeglądarki Chrome. Na telefonie wersja 71, na innych już 72. Ale i tak dobrze. Nawet się nie zagrzał :mrgreen:

No właśnie Android System WebView nie chce aktualizować a  Chrome nawet  zainstalować, ale bez tego da się żyć.

Pozostałe aktualizacje są szybkie i sprawne .Na te chwilę jeszcze telefonik posłuży ( a już miałem wymieniać na Redmi Note 5 bo 7 jakoś mimo wszystko mi nie pasuje).

Także włączanie wróciło już do normy  i można używać budzika .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też wróciłem do oryginalnej baterii która i tak lepiej trzyma niż to co mi dwa razy przesyłano z Aledrogo... W sumie tak jak pisałem już, na razie zostanę z tym telefonem. Jakoś mi nie pasują te szklane obudowy. Przymierzałem się do Redmi Note 5 ale pewnie go niedługo przestaną produkować i będzie znowu brak wsparcia od xiaomi i Google. Pożyjemy zobaczymy co jeszcze nowego się pokaże...

No i mam Xiaomi Redmi Note 5  4/64 , bo te nowe szklane zupełnie mi się nie podobają , a za dwa latka pewnie  będzie jeszcze ciekawiej , więc zobaczymy.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez fancik
nowy tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...