Skocz do zawartości

android 5.0


szary71

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jest pogoń za numerkami ... Android 5.0 nie wnosi zbyt wiele - wersja 4.4.4 jest wystarczalna dla Xiaomi Mi4.

Tak samo jak poprzednie wersja androida nie wnosiły zbyt wiele, z wersją 5.0 jest podobnie bo oprócz wyglądu interfesju, przeciętny użytkownik nie zobaczy praktycznie ŻADNEJ różnicy.

Identyczna sytuacja jest procesorami w "smartfonach", nie wierzę by ktoś zobaczył różnicę wydajności pomiędzy Snap 800, 801 a 805, bo ta różnica jest nieodczuwalna. Takie zwiększanie taktowania z 2,26 poprzez 2,5, a kończąc na 2,7 GHz jest niezauważalne dla użytkownika - no chyba, że cenowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxprime android 5.0 nowy wygląd interfejsu, wszystko wygląda inaczej, są super animacje sprawdź... Dalvik zastąpiony ART, w 5.0 nie ma juz dalvik...popatrz jak wyglądają aplikacje od google... To tylko numerek?... Testowales, widziales? Na internecie...

Snapdragon 800 ma adreno 330, snapdragon 805 ma adreno 420, dużo lepszy układ graficzny, jest odczuwalne, szczególnie przy rozdzielczości 2k. Nie masz pojęcia co piszesz.

Xiaomi mi4 dostanie 5.0 za kupe czasu, bo takie macie dobre wsparcie. Wtedy ja dostaje 6.0, zawsze będziecie 2 kroki za głównymi flagowcami.

Edytowane przez Lalo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.0 AOSP juz jest udostępniony na mi2 i jest testowany dla mi3 i mi4... Wiadomo że na początku będą bugi ale myślę że na nowy rok już L-ka zawita na naszych smartfonach. Może nie jako MIUI ale AOSP.

Poza tym myślę, że kupowanie Xiaomi dla MIUI nie jest poprawnym stwierdzeniem. Telefony Xiaomi są dużo tańsze i często solidniejsze od innych flagowcow. A do tego jak będzie stabilny AOSP na takim mi3/mi4 to nie widzę powodu czemu np. Nexus mialby być lepszy od Xiaomi.

Edytowane przez mtmwielgosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxprime android 5.0 nowy wygląd interfejsu, wszystko wygląda inaczej, są super animacje sprawdź... Dalvik zastąpiony ART, w 5.0 nie ma juz dalvik...popatrz jak wyglądają aplikacje od google... To tylko numerek?... Testowales, widziales? Na internecie...

Snapdragon 800 ma adreno 330, snapdragon 805 ma adreno 420, dużo lepszy układ graficzny, jest odczuwalne, szczególnie przy rozdzielczości 2k. Nie masz pojęcia co piszesz.

Xiaomi mi4 dostanie 5.0 za kupe czasu, bo takie macie dobre wsparcie. Wtedy ja dostaje 6.0, zawsze będziecie 2 kroki za głównymi flagowcami.

Cóż to przykre, że użytkownik Nexusa musi czekać rok by dostać system gdzie ma nowe animacje bo .. tamte z Kitkata są złe? A te z JellyBeana? Aplikacje Google z 5.0? Każdy je może mieć na 4.4.

 

99% ludzi nie wie po co im nowy Android. Ty też nie wiesz. Popatrzysz na info o telefonie, pochwalisz się na forum, że masz tam napisane 5.0, będziesz podziwiał przez 5 minut te piękne animacje, te aplikacje otwierające się o 0,1 sekundy szybciej dzięki ART, i działanie na baterii lepsze o 10 minut - w końcu Nexus 6 po takiej rewolucji jakim jest 5.0 trzyma tydzień (oh.. wait), a potem zaczniesz normalnie korzystać z telefonu. Po pół roku zaczniesz się rozglądać za 6.0 bo 5.0 to za mało. 

 

Nie przeczę, że 5.0 to nic nowego (w porównaniu do core systemu 4.4).

Fajnie, że kiedyś będzie na MI4. Ale ja mogę i poczekać na to rok. Bo ja korzystam z telefonu i bardziej mnie interesują cotygodniowe nowe funkcje czy poprawki niż co rok jakaś jedna aktualizacja.

 

W ogóle porównujecie tu dwie różne rzeczy. Nexus ma Android 5.0 ok spoko. No i? A Apple ma iOS8, a Nokie mają jakiegoś tam WP. No i? A Xiaomi MI4 ma MIUI 6. No i? To jest oddzielny system jak iOS dla Apple. Masz Androida 5.0? Super. Idź podziwiać te animacje. Naprawdę. Ktoś ma MIUI 6 to sobie będzie podziwiał animacje na MIUI. Jeden nie jest gorszy od drugiego bo to dwa różne fabryczne systemy.

 

Twój błąd i to podstawowy jest taki, że porównujesz Android 5.0 do MIUI 6 z 4.4.4 i na podstawie numerków (bo w szkole uczyli, że 5 > 4) myślisz, że masz coś lepszego. Gdybym miał porównać tak jak Ty to mam lepiej bo MIUI 6 ma wyższy numerek od Androida 5.

 

Prawidłowy tok myślenia to jest porównanie Androida 5.0 z MIUI 6. I tyle. Bez faktu, że tam jest 4.4.4 czy 6.0. 

Tak jak 5.0 jest nowym Androidem dla Nexusa tak MIUI 6 jest nowym MIUI dla MI4 (bo był v5), tak jak iOS8 jest nowym systemem dla iPhone 6.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie jest to tylko nakładka. 

Inne priorytety rozwoju systemu, inne rozwiązania i funkcje. 

Jądrem jest Android - to oczywiste. Zauważ, że nawet zarządzanie cpu i baterią jest inne niż w Androidzie.

Poza tym część poprawek z aktualizacji jądra androida nie trafia do MIUI. Część jest zupełnie innych, część jest portowanych. Nakładki to masz TW, Sense i LG - które idą razem z Google. 

Google zrobiło material design w 5.0? No to LG też ma. TW też to samo. Wszystko wygląda tak samo jak w aosp tylko różni się paroma fragmentami UI. 

 

A porównaj sobie MIUI 6 do 5.0.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.0 ładnie wygląda, wszystko dosłownie działa jak należy.

Miui v6 ładnie wygląda, wiele rzeczy nie działa jak należy.

Może Samsung, LG etc. Maja umowy z google ze muszą zachować design.

Flyme os, następna nakładka typu miui.

Moja historia z miui.

Miui na i9300.

(Trzeba kupić jakieś xiaomi, bo wiele rzeczy nie działa)

Miui na mi2a

(Dalej to samo nie dziala, 30 aktualizacji nie pomaga)

Miui na nexus 5

(2GB ram, te same problemy)

Byłem cierpliwy.

Apropo tych aktualizacji moich, ide z duchem czasu.

Wysłane z mojego Nexus 5

Edytowane przez Lalo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli faktycznie nie wiesz o MIUI a się wypowiadasz. 

Co ma MIUI na i9300 czy Nexusa 5 do prawdziwego na MI4? 

Znowu porównujesz coś o czym nie masz pojęcia. 

Porównaj sobie Androida 5.0 na Nexusa z fabrycznym MIUI dla MI4 a nie port dla jakiegoś samsunga.

 

A z tym MI2A no to tylko jedno urządzenie z MIUI używałeś i to takie z 1GB ramu i bez konkretnego wsparcia jak miał MI2S. 

Kiepsko trafiłeś wtedy z tym urządzeniem no ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze np. Musisz instalować dodatki typu crappalink bo Ci się link nie otwiera w YouTube, mody ucinania ogonkow, powiadomienia przychodzą jak chca, RAM zapycha sie, bez mitool to ogólnie jest porażka. Na mi3 w/w problemy istnieją i na innych telefonach z miui. Mi4 to samo. Oni maja swoje chińskie aplikacje i ten system jest pod nie robiony. Jak mi2a nie miał konkretnego wsparcie? A aktualizacje kto wydawał co tydzień? Zbyszek?

Wysłane z mojego Nexus 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że jak? Jakie crappa link? Może kiedyś gdy na początku v5 nie istniał Global. Od dawna linki otwierają się w YouTube. A już w ogóle na MIUI 6 jest najlepiej bo nasz rom jest bliski Global. Wyłączone są chińskie funkcje a rom lepiej współpracuje z apkami Google. A czekaj na Nexusie nie możesz tego sprawdzić...

Ram też bzdura. Może na 1GB jest gorzej ale ponownie: v5 miał od razu 2GB bo robili go na Mi2.

A mitool i mody to jaki mają związek? To mody. Kto chce używa. Ja nie używałem nigdy modów i jakoś nie odczuwam takiej potrzeby. Ogonki to nie mają tu w ogóle związku - rzecz opcjonalna.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że tu dyskutujemy bo wychodzi to co często ludziom piszę, o wypowiadaniu się jako eksperci w tematach o których nie mają większego pojęcia lub piszą coś zasłyszane gdzieś tam od kogoś na jakimś forum.

Tu widzimy ładny przykład :) Ale dyskusja jest potrzebna bo inni dużo się dowiedzą.

 

Myślę, że w tak poważnych kwestiach jak porównywanie aosp 5.0 do MIUI trzeba osób z doświadczeniem i jakimś zasobem wiedzy w obu tematach by wypowiadać się sensownie z podaniem argumentów.

Ja mam, bo mam Nexusa 7 i przerobiłem w życiu prawie każdy MIUI na każdym urządzeniu Xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I lalo i acid ma trochę racji .

Możliwe, ale jednak żeby się wypowiadać i porównywać oba systemy, trzeba mieć do nich dostęp cały czasi i posiadać aktualne wersje. Tutaj jednak bardziej ufałbym Acidowi - bo ma bardziej aktualne informacje jak widać. Nie jestem wyznawcą MIUI, ale nie ma on naprawdę tylu wad, a funkcjonalnie przewyższa gołego Androida. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka. ;)

Aktualnie najstabilnej masz na androidzie od google, nie od google przerobionym przez xiaomi.

Jest wszystko tak jak ma być. Wysyła mi ktoś maila, sekundę później ja go odbieram, a nie gram w lotka...

Wysłane z mojego Nexus 5

Edytowane przez Lalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka. ;)

Aktualnie najstabilnej masz na androidzie od google, nie od google przerobionym przez xiaomi.

Jest wszystko tak jak ma być. Wysyła mi ktoś maila, sekundę później ja go odbieram, a nie gram w lotka...

Wysłane z mojego Nexus 5

Super, tylko jesteś na forum MIUI.

Tak jak byś pisał na forum fanklubu Alfy Romeo że VW to najlepsza marka samochodów na świecie. A passek w tdiku to ideał ;-)

Nigdy nie miałem topowego telefonu. Jednak te które posiadałem zawsze wgrywałem CM. Do czasu jak poznałem miui. Chociaż nie jest idealne i są z nim problemy (RedMi 1s) to nie wyobrażam sobie przesiadki na surowego androida.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszyscy tak o tych cyferkach to i ja mam pytanie:

 

aktualnie mam mi4 z v5 -> czy warto już teraz zainstalować v6 ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp.

Pewnie, że warto :D Wszystko działa bardzo płynnie, a jedyną rzeczą jakiej brak mi z v5 jest możliwość włączenia odtwarzacza na ekranie blokady poprzez podwójne kliknięcie ;) No ale to szczegół bez którego idzie się obyć.

 

lalo przypomina mi kolesia na innym forum o androidzie który wychwalał  wniebogłosy iOS ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPrime

Pozwól ze zacytuje 1 co znalazłem na forum:

Oby, choć ja bym nie liczył na wiele ze strony v.6 w kontekście poprawienia już wcześniej występujących błędów i problemów. Np. w MI2S nic takiego nie nastąpiło (jakość nagrań audio, jakość rozmów audio, gubienie "zasięgu" GPS). Wiem, wiem, to beta, beta. Zobaczymy, jak się rozwinie. Tzn. źle nie jest i raczej do v.5 już nie wrócę, ale większość starych bolączek z v.5 pozostała, a do tego jest parę nowych (i to niebłahych).

Stare błędy pozostały + doszły nowe, dodał ze nexus 4 czyli odpowiednik xiaomi mi2s ma juz 5.0 oficjalnego i wszystko działa...

Wysłane z mojego Nexus 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale weź rusz w końcu głową sam a nie przeklejaj cytaty wyjęte z kontekstu.

 

Weź sam zainstaluj na swoim MI2 (oh wait...) i zobacz czym jest MIUI Beta Special Edition v6 4.4 dla tego urządzenia i porównaj sobie czym jest Android 5.0 dla Nexusa 4. Nie będę tłumaczył bo tak do niczego nie dojdziesz na scenie Androida. Musisz sam zacząć myśleć logicznie niż czekać na gotowe tłumaczenia od innych. Podałem słowa kluczowe, resztę sobie znajdź sam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do smsow http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=477869 więcej ludzi ma taki problem z tele z pl dystrybucji. Co do innych problemów jak restarty i ścinki http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=477774. Nexusy były są i będą dla beta testerów, inni producenci dadzą aktualizacje jak będzie wersja która da się używać :) Pamiętam jak miałem Nexusa 4 szał Android 4.4 super... Lagi, restarty, problemy z baterią... Po aktualizacji do 4.4.2 było git, lecz telefon wiał nudą nic ciekawego po za numerkiem i zmienionym wyglądem nadal nudny Android bez ciekawych opcji

Jak już tak " wymyślasz na sile" to jak się czujesz z zakupem podroby LG G2? Po za aktualizacjami masz gorszy aparat, tragiczna baterie, zero innowacji, brak flymeos, sporo słabszy wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam ktoś pisze o smsach? Przepraszam znalazłem 1 post na początku tematu.

Nie miałem żadnego problemu z niczym od oficjalnego update.

Obraz 5.0 wgrywalem na czysto.

24bb4174e1f7267b1a9b1396f7965888.jpg

Nic nie wiesz kolego...

Moto G juz ma, LG G3 juz ma, S5 ma preview.

Telefony google play edition za chwile dostaną.

Mam aparat porównywalny.

Telefon zas jest dużo mniejszy niz G2 i fajnieszej bryły.

Słabszy wyświetlacz.

Flymeos jest na meizu, a nie na lg. Nie kompromituj się.

Wysłane z mojego Nexus 5

Edytowane przez Lalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...