ZduneX25

MIUI 8.12.6

Recommended Posts

Planuję przesiadkę w moim Mi8 Lite na xiaomi.eu, ale najpierw 3 pytania do użytkowników:

1. Czy na xiaomi.eu w mi8 lite działa aplikacja "motywy"?
2. Czy widoczne są powiadomienia na belce z notchem?
3. Jak ogólnie spisuje się xiaomi.eu na tym modelu?

Mi Max 3 zauważyłem mały problem z listą wiadomości sms. Często wyświetla tylko same numery a nie wyświetla nazw z książki tel. Jak już uda się załadować nazwy na liście to tylko na ekranie który aktualnie się wyświetla na wyświetlaczu. Po przewinięciu w dół listy wiadomości nadal nie ma nazw i czekam, aż się załadują, a jak przewinę  spowrotem na początek to dalej znikły i czekam aż się załadują. 

Na Mi6 coś jest nie tak z internetem na karcie Orange. Raz stronę/aplikacja załaduje, raz nie.
Musisz zmienić ustawienia internetu bo ostatnio przestawili się na ipv6 i to nie działa w Orange dobrze. Zmień ustawienia na ipv4

Oreo tastes better with Mi6

Właśnie pojawiło mi się powiadomienie na Mi 8 o dostępności aktualizacji. Wydali z takim opóźnieniem czy jakiś błąd?

2 hours ago, Thomas_Anderson said:

Musisz zmienić ustawienia internetu bo ostatnio przestawili się na ipv6 i to nie działa w Orange dobrze. Zmień ustawienia na ipv4

Oreo tastes better with Mi6

A gdzie to znajdę?

Ustawienia > Karty SIM > Orange > Punkty dostępu > Nowy APN

Dane, które musisz wprowadzić:

Nazwa: Orange Internet
APN: internet
Nazwa użytkownika: internet
Hasło: internet
Typ uwierzytelniania: PAP lub CHAP
Typ APN: default,supl
Protokół APN: IPv4
Protokół APN roaming: IPv4

• Thanks 2

3 godziny temu, Razor65 napisał:

Właśnie pojawiło mi się powiadomienie na Mi 8 o dostępności aktualizacji. Wydali z takim opóźnieniem czy jakiś błąd?

Przeczytaj 1 post a będziesz wiedział dlaczego

@Bartos Na globalu też takie zjawiska są

• Like 1

Eee ale z pierwszego posta w tym temacie wynika tyle, że aktualizacja dla Mi8 jest opóźniona. Ani changelog, ani pozostałe posty nie wyjaśniają skąd aktualizacja dzisiaj. Dlatego pytam.

@Szpila
Daj mu plik od siebie do podmiany.
Czasem [nie obrażam nikogo] nawet takie proste edycje wydają się wyższą wiedzą.
A tak, podmieni plik i będzie miał.

RN5p - whyred

Na moim Mi8 w dostępnej wersji 8.12.7 - wielki plus za naprawę aplikacji Aparat - Slow Motion już działa poprawnie, poza tym widać jakieś dodatkowe usprawnienia których jeszcze nie ogarnąłem!

Na razie aplikacji z kłódką nie ubija tak jak poprzednio.

Telefon mam w sieci Play - wszystko działa poprawnie łącznie z internetem. 

Na razie błędów nie widzę. 

3 godziny temu, QBAQ napisał:

Jeszcze co do Mi8, SafetyNet na czerwono...

U mnie test przechodzi wynikiem pozytywnym.

Początkowo miałem problem z pobraniem aktualizacji - albo występował błąd, albo problem z sumą kontrolną MD5 - zaktualizowałem dopiero gdy pobranie i automatyczna instalacja zadziałała, nie robiłem tego ręcznie.

Edited by mrMajor

11 godzin temu, Thomas_Anderson napisał:

Musisz zmienić ustawienia internetu bo ostatnio przestawili się na ipv6 i to nie działa w Orange dobrze.

Kto się przestawił? (Chińczycy czy "EU"?) Czy ten sam problem dotyczy globala dev?

Na moim Mi8 mam ustawione IPv6 bo nic nie kombinowałem z tym i net działa normalnie. Jestem w orange tzn nju - jeden grzyb ale net pyka aż miło

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Dnia 6.12.2018 o 10:08, ZduneX25 napisał:

Opóźnione: ... MI5

...a podobno miało już nie być wcale nowych aktualizacji - czy będą kontynuować??

55 minut temu, Loo napisał:

...a podobno miało już nie być wcale nowych aktualizacji - czy będą kontynuować??

Ponoć mając być, ale oparte na linii Global, nie China. I oby, bo wciąż Mapy Google nie działają...

Planuję przesiadkę w moim Mi8 Lite na xiaomi.eu, ale najpierw 3 pytania do użytkowników:

1. Czy na xiaomi.eu w mi8 lite działa aplikacja "motywy"?

2. Czy widoczne są powiadomienia na belce z notchem?

3. Jak ogólnie spisuje się xiaomi.eu na tym modelu?

Po co? Póki masz globala trzymaj sie od dev jak najdalej, non stop coś tu nie działa i bateria słabiej trzyma.

Przełącz region na indie i będziesz miał motywy

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

• Like 1

8 minut temu, Voltron napisał:

Po co? Póki masz globala trzymaj sie od dev jak najdalej, non stop coś tu nie działa i bateria słabiej trzyma.

Przełącz region na indie i będziesz miał motywy

Dzięki za sugestię, chyba rzeczywiście zostanę. A wiadomo coś odnośnie powiadomień? Właściwie to jedyna rzecz, która mnie denerwuje...

Edited by krainawilka

W eu już sa. Obstawiam, że jak tutaj wszystko zostanie przetestowane to w kolejnej aktualizacji stable się to pojawi. Ja też nie mam jeszcze.

• Like 1

Mi note 2, udostępnianie internetu nie działa. Czy ktoś ma podobny problem? 

Ponowna konfiguracja pomogła. 

Edited by MST

W changelogu po angielsku pisze że poprawiono rozpoznawanie twarzą w RN5. w polskich zmianach pisze z kolei że tego nie poprawiono, bo  "ROMy po reuploadzie, bez odblokowania twarzą dla MI6X, MI5X, HMNote5, HM6Pro, HM5Plus, HM5A oraz HM5 - 8.12.2018"

Więc jak jest naprawdę? Jeden upload a dwa różne changelogi? Mam RN5 i mnie ten problem dotyczy

Używam Poco luncher 

Luncher ma taką opcję że przy dłuższym przytrzymaniu na ikonę wyskakuje podręczne menu i można wejść w informacje o aplikacji 

Coś się popsuło i teraz nie wiem czy wina softu czy aplikacji

java.util.IllegalFormatConversionException: d != java.lang.String
    at java.util.Formatter$FormatSpecifier.failConversion(Formatter.java:4402)
    at java.util.Formatter$FormatSpecifier.printInteger(Formatter.java:2884)
    at java.util.Formatter$FormatSpecifier.print(Formatter.java:2838)
    at java.util.Formatter.format(Formatter.java:2529)
    at java.util.Formatter.format(Formatter.java:2458)
    at java.lang.String.format(String.java:2814)
    at android.content.res.Resources.getString(Unknown Source:19)
    at android.app.Fragment.getString(Unknown Source:4)
    at com.android.settings.applications.InstalledAppDetails.updateBattery(Unknown Source:74)
    at com.android.settings.applications.InstalledAppDetails$1.AK(Unknown Source:38)
    at com.android.settings.applications.InstalledAppDetails$1.onLoadFinished(Unknown Source:2)
    at android.app.LoaderManagerImpl$LoaderInfo.callOnLoadFinished(Unknown Source:83)
    at android.app.LoaderManagerImpl$LoaderInfo.onLoadComplete(Unknown Source:148)
    at android.content.Loader.deliverResult(Unknown Source:6)
    at com.android.settings.utils.o.deliverResult(Unknown Source:22)
    at android.content.AsyncTaskLoader.dispatchOnLoadComplete(Unknown Source:30)
    at android.content.AsyncTaskLoader$LoadTask.onPostExecute(Unknown Source:2)
    at android.os.AsyncTask.finish(Unknown Source:14)
    at android.os.AsyncTask.-wrap1(Unknown Source:0)
    at android.os.AsyncTask$InternalHandler.handleMessage(Unknown Source:17)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:21)
    at android.os.Looper.loop(Unknown Source:155)
    at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:68)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.Zygote$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:200)

Dnia 11.12.2018 o 23:37, Loo napisał:

Miało być global, a teraz jest info, że globala nie będzie, więc rom 8.11.22 był ostatnim dla mi5.

18 godzin temu, zagrobelny napisał:

W changelogu po angielsku pisze że poprawiono rozpoznawanie twarzą w RN5. w polskich zmianach pisze z kolei że tego nie poprawiono, bo "ROMy po reuploadzie, bez odblokowania twarzą dla MI6X, MI5X, HMNote5, HM6Pro, HM5Plus, HM5A oraz HM5 - 8.12.2018"

Więc jak jest naprawdę? Jeden upload a dwa różne changelogi? Mam RN5 i mnie ten problem dotyczy

Tam gdzie się sypało zostało zwyczajnie wyłączone.

7 godzin temu, ZduneX25 napisał:

Miało być global, a teraz jest info, że globala nie będzie, więc rom 8.11.22 był ostatnim dla mi5.

OK, to ja (i zapewne setki innych użytkowników Mi5) poproszę o info, który ROM był ostatnim, na którym Mapy Google działały bez problemów. Muszę pilnie do takowego wrócić, bo tak nie da się żyć.

Edited by latet
  • Like 1

Sprawdźcie czy macie bug z pływającym dźwiękiem w trybie tylko 2G - GSM (nie 3g, nie 4 g) (rozmówcę przez telefon słyszymy raz głośniej raz ciszej  co minutę, dwie zmienia się to wyrywkowo) ? U mnie na xiaomi note 5 pro (whyred) ten problem występuje nawet przy max przy zasięgu sieci 4 kreski na 4 i braku przeszkód terenowych. 

17 minut temu, zagrobelny napisał:

Sprawdźcie czy macie bug z pływającym dźwiękiem w trybie tylko 2G - GSM

Radzę zapoznać się z zasadami netykiety. Pisząc w sieci nie używa się czcionki pogrubionej i wielkiej. To ostatnie ostrzeżenie bez konsekwencji.

OK, to ja (i zapewne setki innych użytkowników Mi5) poproszę o info, który ROM był ostatnim, na którym Mapy Google działały bez problemów. Muszę pilnie do takowego wrócić, bo tak nie da się żyć.
Hmm ja nie doradzę, bo korzystam właśnie z ostatniej wersji i nie mam kłopotów z mapami.

14 godzin temu, latet napisał:

na którym Mapy Google działały bez problemów

Moją Mi5 używa mój wujek, jest na 8.11.22 i nie ma żadnych problemów z mapami :o.

5 godzin temu, Nezumi napisał:

Moją Mi5 używa mój wujek, jest na 8.11.22 i nie ma żadnych problemów z mapami :o.

U mnie na 8.11.22 mapy się zawieszaja. Z tego co pamiętam na poprzednim też się wieszaly

Z fatalnym buildem nas pozostawiono. Jest to jedna z podstawowych aplikacji dla wielu osób.

9 minut temu, wyzwolenia napisał:

Z fatalnym buildem nas pozostawiono.

Nie pozostawiono... Pojawi się 1 ostateczna wersja softu, będzie to stable.

Guest
This topic is now closed to further replies.