ZduneX25

MIUI 8.12.6

Recommended Posts

MIUI 10 8.12.6

• Poprawki tłumaczenia
  • Dodany przełącznik funkcji przycisków Głośności (dzwonek lub multimedia)
  • Dodany Redmi Note 6 Pro (tulip)
  • Nagrywanie w 960 fps i Tryb nocny w POCO F1
  • Poprawki MIX 2S Wifi
  • Aktualizacja TWRP w naszym zbiorze dla MI8 Pro (equuleus). Zalecana aktualizacja.
  • Pełna lista zmian
  • Opóźnione: MI8, MI8EE, MI8Pro, MI8SE, MIX3, MI5, POCOF1, HMNote3SE
  • ROMy po reuploadzie, bez odblokowania twarzą dla MI6X, MI5X, HMNote5, HM6Pro, HM5Plus, HM5A oraz HM5 - 8.12.2018

DFG_2018-12-07-10-12-05-e1544174005886.p

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Nie działają aplikacje blokowane hasłem / wzorem / odciskiem. Crashują Launcher systemowy. Po wyłączeniu opcji - działają normalnie. 

REDMI PRO - Andek 6.0

• Like 3

Na mi 6 aktualizacja póki co działa bardzo dobrze. Zauważyłem coś czego w changelogu nie wymieniliście. W końcu działają wszystkie gesty ekranowe (do nawigacji po telefonie bez użycia przycisków). Od kilku miesięcy działały tylko gesty wstecz i przełącz aplikacje (natomiast gest home i ostatnie aplikacje działały tylko na ekranie głównym) . Teraz działają wszystkie w każdej aplikacji. Dzięki wielkie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Nie działają aplikacje blokowane hasłem / wzorem / odciskiem. Crashują Launcher systemowy. Po wyłączeniu opcji - działają normalnie. 
REDMI PRO - Andek 6.0
Na Mi6 ten sam problem.
Pozdrawiam

32 minuty temu, MiuiFan_83 napisał:

REDMI PRO - Andek 6.0

Mi5S plus niestety podobnie :mad:

Widzę dobrze się zapowiada ;) czekam na opinię o WHYRED, ale coś czuję że nadal będę się trzymał 8.11.15 które jest absolutnie genialne :)

• Like 1

Na redmi note 5 pro znalazłem na razie tylko jeden błąd związany z blokadą aplikacji:/ tak jak pisali inni wyżej.. czy jest szansa na naprawę i reupload?

Zobaczymy jak będzie z gestami bo od kilku wersji Romów xiaomi.eu jest problem z zawieszaniem się gestów:/

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

1 godzinę temu, marcinj6 napisał:

Na redmi note 5 pro znalazłem na razie tylko jeden błąd związany z blokadą aplikacji:/

No dla mnie to jest bardzo ważne w takim razie już wiem, że odpuszczam tym razem, dzięki!

Na redmi note 5 pro (whyred) nie działa jeszcze odblokowanie twarzą.. aplikacja nie może uruchomić aparatu.. wróciłem do wcześniejszej wersji bo ta cos niedopracowana jest i telefon jakoś wolniej chodzi..

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Mi 6, nie działa aparat tak samo gcam
U mnie na mi 6 aparat działa bez zarzutu na tym romie.

7 godzin temu, MiuiFan_83 napisał:

REDMI PRO - Andek 6.0

4X też.

Jak zrobić ikonę bakterii i cyfrę na pasku powiadomień, jak na tym motywie?

Sorry baterii

9 godzin temu, MiuiFan_83 napisał:

REDMI PRO - Andek 6.0

Redmi 4A - to samo

O tym to ja wiedziałem, ale jak zrobić tak jak na tym motywie? Wskaźnik baterii i z prawej strony cyfra.

Ustawienia, Powiadomienia i pasek stanu i masz tam "Wskaźnik baterii" .
O tym to ja wiedziałem, ale jak zrobić tak jak na tym motywie? Wskaźnik baterii i z prawej strony cyfra.

Przeszedłem sobie z Globala na Xiaomi.eu i w Aplikacji Google mam takie coś:

47681561_505177603322888_4331431808861208576_n.thumb.png.98e2d2eaeacf9bee7172b3d5d3d77f72.png

To feature MIUIPolska, że telefon jest wykrywany jako Pixel czy samo mi się tak zrobiło?

Wróciłem do wersji 8.11.15 - miałem dosyć uwag wszystkich rozmówców, że mnie wycina, że słyszą trzaski i takie tam.

4 godziny temu, Strzelba napisał:

A gdzie pliczki dla Redmi Note 4 (4X) Snapdragon

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

W pobierz MIUI

Wszystkie pliki zostały usunięte, reupload naprawiający Blokadę aplikacji i brak Face Unlock na niektórych urządzeniach wkrótce...

Tak się dzieje przy próbie sprawdzenia poczty czasem zawiesza się też aplikacja Google mapsf9f3956de0f5f0ebe46564e85a696539.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Po usunięciu blokady na aplikacji poczta działa

Zreuploadowane pliki są już na sourceforge, a jeśli nie to właśnie się uploadują.

wysłane z RN5 via Tapatalk

Na mi6 wciąż problem z transmisją danych. Nie chcą się otwierać wszystkie aplikacje, bo niby brak internetu. Podobnie jest ze stronami w internecie,  jedna się otworzy, a inna nie.

Teraz zauważyłem, że problem jest na głównej karcie Orange. Nie otwiera się np. onet.pl Jak zmienię na drugą kartę Plusa to internet działa na wszystkich. Tak jak wczoraj muszę wrócić do poprzedniej wersji, żeby wszystko działało 

Edited by Tartary

Systemowa apka SMS - po wejściu w każdej konwersacji z przypisanym w Kontaktach nr telefonu, widnieje tylko ten nr bez przypisanej nazwie numeru. Ktoś może się z tym spotkał? Czyszczenie nie pomaga.

• Like 1

1 godzinę temu, Tartary napisał:

Teraz zauważyłem, że problem jest na głównej karcie Orange. Nie otwiera się np. onet.pl Jak zmienię na drugą kartę Plusa to internet działa na wszystkich. Tak jak wczoraj muszę wrócić do poprzedniej wersji, żeby wszystko działało 

APN-y?

13 minut temu, acocieto napisał:

Systemowa apka SMS - po wejściu w każdej konwersacji z przypisanym w Kontaktach nr telefonu, widnieje tylko ten nr bez przypisanej nazwie numeru. Ktoś może się z tym spotkał? Czyszczenie nie pomaga.

ja tak miałem na poprzedniej wersji, myślałem że naprawili bo chcialem wgrywać dzisiejszą wersję ale widzę, że trzeba się powstrzymać przynajmniej narazie...

34 minuty temu, latet napisał:

APN-y?

Gdyby to były apny to wszystkie strony by się nie otwierały, a nie tylko wybrane. Przynajmniej tak mi się wydaje. 

Edited by Tartary

APN do sprawdzenia, tak konkretnie to opcje związane z IPv4/IPv6.

Miałem taki sam przypadek na karcie Virgin w RN4. Zmiana tej opcji pomogła.

Guest
This topic is now closed to further replies.