Skocz do zawartości

Redmi note 2 uceglony?


hyperx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Posiadam Redmi Note 2 juz ponad 2 lata, latał na jeszcze jakimś starszym ROMie, nie pamiętam może 6.1.29, coś koło tego, w każdym razie jak działało to go nie zmieniałem.

Wczoraj wieczorem zaczynała padać mi bateria i nie zdążyłem podpiąć go do ładowarki. Padnięty telefon dałem do ładowania, powinno wtedy pokazywać pustą baterię z 0% a pokazywało 45% - dziwne. Problem w tym że gdy chcę uruchomić telefon, cały proces kończy się na logo MI. android się ładuje, znika pasek ładowania i zostaje samo logo MI. Telefon się nagrzewa podczas uruchamiania, nie wiem czemu. Gdy próbuję uruchomić fastboot, no to podobnie, zostaję na logu królika.

Jakiś pomysł jak to odratować? Najbardziej zależy mi na odzyskaniu danych

 

Edit: telefon można naładować ale system i tak nie wstaje

Edytowane przez hyperx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się do tematu.
Dziś rano miałem podobnie.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime.

Telefon nagle się wyłączył. Pomyślałem, że może nie zauważyłem jak bateria zeszła do 0%, więc podłączam do ładowania... uruchamiam... widzę logo MI i tyle.
Czekałem chyba z pół godziny i nic, nadal logo MI.
Więc udało mi się wejść (bez problemu) do TWRP.
I teraz żeby uruchomić telefon muszę w TWRP wyczyścić Pamięć DALVIK.

Gdy to zrobię, po uruchomieniu widzę logo MI, a pod nim ładowanie MIUIPolska (coś jak aktualizacja; chyba z 30min), a przy samym końcu ładowania "Aktualizacja zakończona", lecz...
...nic się nie zaktualizowało, wszystko jest jak było.

Problem jest, że jeśli bateria mi padnie muszę powtarzać tę czynność. Nie wiem co się dzieje?!
Jeśli nie wyczyszczę DALVIK'a to telefon nie uruchomi się, tzn. uruchomi się tylko do czarnego ekranu z logo MI.

Z telefonem nigdy nie miałem problemów, aż do teraz. :( A mam go bodajże już przeszło 2 lata, jak nie trzy.

MIUI7 Polska - MIUI 6.5.5 | Sekretna

Proszę o pomoc.

PS. Wcześniej nie zwracałem uwagi, ale telefon przy ładowaniu trochę się nagrzewa pod aparatem/lampą. Możliwe, że to normalne; tak jak mówię, nie zwracałem uwagi przed.

Edytowane przez zmysl84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo od kilku dni.
Zauważyłem że ma to związek z aktualizacją Usługi Google Play. Przestał się aktualizować Sklep Play i niektóre apki od Googla np. arkusze. Po restarcie phona strasznie długo wisi na logo Mi i mocno rozładowuje się bateria. Jak system w końcu się załaduje to za każdym razem mam komunikat że brakuje apki Sklep. Po paru minutach znowu się pojawia i tak do kolejnego restartu.
RN2

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Ps. Reset do ustawień fabrycznych nie rozwiązał problemu

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbujcie tego co ja zrobiłem .

Jeszcze raz  Przez TWRP wrzuciłem ten sam ROM który już miałem tzn stable  8.5.2.0 ....chociaż nie wiem czy to było konieczne .

Można spróbować to pominąć.

Następnie po wielu próbach po prostu zablokowałem aktualizacje automatyczne  w sklepie play

Odinstalowałem aktualizacje sklepu gogle , a ten wrócił do podstawowej wersji  6.7.12.E-all[o] 2884155

Teraz aktualizację muszę robić ręcznie poza wszelkimi apkami od gogle bo one na razie robią złą robotę w telefonie.

Wszystko inne aktualizuje się pięknie i szybko tylko musze sam kliknąć.

Telefon od 24 godzin się nie restartował i pracuje w normalnej temperaturze tzn. nie grzeje się.

A co dalej zobaczymy ...............

ps. Na pewno problem jest w tym że nasz telefon nie ma certyfikacji  w google , a nie sam telefon lub oprogramowanie MIui......

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fancik napisał:

Może spróbujcie tego co ja zrobiłem .

Jeszcze raz  Przez TWRP wrzuciłem ten sam ROM który już miałem tzn stable  8.5.2.0 ....chociaż nie wiem czy to było konieczne .

Można spróbować to pominąć.

Następnie po wielu próbach po prostu zablokowałem aktualizacje automatyczne  w sklepie play

Odinstalowałem aktualizacje sklepu gogle , a ten wrócił do podstawowej wersji  6.7.12.E-all[o] 2884155

Teraz aktualizację muszę robić ręcznie poza wszelkimi apkami od gogle bo one na razie robią złą robotę w telefonie.

Wszystko inne aktualizuje się pięknie i szybko tylko musze sam kliknąć.

Telefon od 24 godzin się nie restartował i pracuje w normalnej temperaturze tzn. nie grzeje się.

A co dalej zobaczymy ...............

ps. Na pewno problem jest w tym że nasz telefon nie ma certyfikacji  w google , a nie sam telefon lub oprogramowanie MIui......

Chiński tablet bez certyfikatu, jakiejś egzotycznej marki o której nie ma nic w internecie z androidem 5 normalnie aktualizuje aplikacje google....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Akus napisał:

Chiński tablet bez certyfikatu, jakiejś egzotycznej marki o której nie ma nic w internecie z androidem 5 normalnie aktualizuje aplikacje google....

Z oficjalnym rozwiązaniem problemu może być trudno bo nasz telefonik już wypadł z obiegu .........

Ja mam tablet Lenovo z androidem 4 i tez się wszystko aktualizuje , ale myślę , że do czasu , bo jest tendencja na zmuszanie do kupowania nowych sprzętów ,a te stare choć sprawne  do kosza .........firmy muszą zarabiać..... takie czasy :) , ale to tylko moje zdanie ....

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fancik napisał:

Z oficjalnym rozwiązaniem problemu może być trudno bo nasz telefonik już wypadł z obiegu .........

Po podstawieniu wartości ro.build.fingerprint z RN3 w pliku build.prop telefon na koncie Google widziany jest jako RN3 a mimo to aplikacje się nie instalują... Dlatego jestem przekonany, że nie jest to wina certyfikatu, a problem z ustawieniami uprawnień w systemie. Ale nie mam na tyle wiedzy, żeby to zdiagnozować. Gdyby ktoś coś podpowiedział to pozmieniałbym co trzeba w systemie. 

Edytowane przez Akus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zarejestrowałem telefon w google i otrzymałem nawet numerek rejestracji  ,ale to nic nie wniosło do poprawy działania telefonu bo po kilku godzinach znowu był brak certyfikatu .

Moja wiedza też jest bardzo ograniczona ,więc na razie telefon działa ok choć trochę inaczej , zobaczymy co jeszcze wyskoczy w przyszłości......

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fancik napisał:

Moja wiedza też jest bardzo ograniczona ,więc na razie telefon działa ok choć trochę inaczej , zobaczymy co jeszcze wyskoczy w przyszłości......

Szkoda tylko pozbywać się jeszcze dobrego telefonu :/ Tym bardziej, że po wrzuceniu pofrawionej konfiguracji procesora do romu zniknął problem z drenażem akumulatora. Mój w tym momencie na nowym zamienniku akumulatora wytrzymuje do 7h sot. 

 

Screenshot_2018-12-14-16-55-13-093_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-12-14-16-55-26-456_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-12-14-16-55-43-782_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Akus napisał:

Szkoda tylko pozbywać się jeszcze dobrego telefonu :/ Tym bardziej, że po wrzuceniu pofrawionej konfiguracji procesora do romu zniknął problem z drenażem akumulatora. Mój w tym momencie na nowym zamienniku akumulatora wytrzymuje do 7h sot. 

 

A jak można te poprawkę wykonać , chętnie bym zdobył taką wiedzę , bo telefon jeśli będzie działał dobrze  to jeszcze mi posłuży..........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fancik napisał:

 

Z archiwum skrypty_CPU.zip podmieniamy w rozpakowanym romie odpowiednie pliki i pakujemy rom z powrotem w formie archiwum zip. 

Link do pliku: https://drive.google.com/drive/folders/0B66x5yoVngMdb09JNUx5ZmsxZDQ?usp=sharing

Są tam też stabilne romy już z poprawką i wyrzuconymi aplikacjami szpiegującymi od chinczyków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok pobrałem sobie  xiaomi.eu_multi  V9.2.3.0.LHMCNEK_v9-5.0_v3.zip   rozumiem że w nazwie v3 oznacza wniesione poprawki .No i znacznie odchudzony jest ten rom od oryginału o jakięś 50MB .

A może ten HMNote2_V9.2.3.0.LHMCNEK_akusmod_yalpstore_v9-5.0.zip

Tak na oko to trudno stwierdzić który lepszy a który gorszy .Pewnie oba coś  w sobie mają .Więc jeszcze jedna prośba o pomoc w wyborze , na pewno nie chcę wersji global. I wolałbym już poprawiony rom bo sam jeszcze coś pokręcę ....:)

Mam nadzieję że nie jest to jakaś bomba  i nie uceglę telefonu  . :) 

 

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z tych ROMów że otymalizacją CPU ma roota?

Z archiwum skrypty_CPU.zip podmieniamy w rozpakowanym romie odpowiednie pliki i pakujemy rom z powrotem w formie archiwum zip. 
Link do pliku: https://drive.google.com/drive/folders/0B66x5yoVngMdb09JNUx5ZmsxZDQ?usp=sharing
Są tam też stabilne romy już z poprawką i wyrzuconymi aplikacjami szpiegującymi od chinczyków.


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, koko63 napisał:

Czy któryś z tych ROMów że otymalizacją CPU ma roota?

 


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie. Ale do folderu z romami zaraz wrzucę paczkę z rootem do instalacji przez twrp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale do folderu z romami zaraz wrzucę paczkę z rootem do instalacji przez twrp.
Podpowiedź tez, który z nich jest najlepszy pod optymalizację baterii, o czym pisałeś.Czy ten V3 to jest gotowiec,
czy trzeba podmieniać jakieś pliki itd?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, koko63 napisał:

Podpowiedź tez, który z nich jest najlepszy pod optymalizację baterii, o czym pisałeś.Czy ten V3 to jest gotowiec,
czy trzeba podmieniać jakieś pliki itd?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Wszystkie mają podmienione pliki. Ja używam teraz ostatnią wersję, tylko z usunietymi aplikacjami Google z folderu RN2 YalpStore, po ostatniej sytuacji z aktualizacjami... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yalpstore? Chodzi omproszek do prania? ;)
Nie odkryję Ameryki pisząc, że zależy mi na stabilności.Potrzebuję roota do ViperFX oraz SdMaid.Dluzszy czas na baterii b.mile widziany.

Wszystkie mają podmienione pliki. Ja używam teraz ostatnią wersję, tylko z usunietymi aplikacjami Google z folderu RN2 YalpStore, po ostatniej sytuacji z aktualizacjami... 


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, koko63 napisał:

Yalpstore? Chodzi omproszek do prania? ;)
Nie odkryję Ameryki pisząc, że zależy mi na stabilności.Potrzebuję roota do ViperFX oraz SdMaid.Dluzszy czas na baterii b.mile widziany.

 


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

 

https://forum.android.com.pl/topic/339934-yalp-store-alternatywna-witryna-do-pobierania-aplikacji/

Wszystkie romy są na bazie wersji stable. Ostatniego używam ponad pół roku i nie zauważyłem poważnych bug'ów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka rootupdate.zip z https://drive.google.com/drive/folders/0B66x5yoVngMdb09JNUx5ZmsxZDQ?usp=sharing, do instalacji przez twrp. 
Dziękuję.
Czyli tak:
Full wipe
Instalacja romu, np. V3
Instalacja paczki root
Instalacja yelp store?
Czy tak?
P.S. mój tel. Właśnie zalicza samoczynny restart, dziś rano nie było sklepu Google intaknw kółko Macieju.
Teraz muszę wyjść ale po powrocie odpalam ta instalację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2018 o 23:23, zmysl84 napisał:

Witam.

Podepnę się do tematu.
Dziś rano miałem podobnie.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime.

Telefon nagle się wyłączył. Pomyślałem, że może nie zauważyłem jak bateria zeszła do 0%, więc podłączam do ładowania... uruchamiam... widzę logo MI i tyle.
Czekałem chyba z pół godziny i nic, nadal logo MI.
Więc udało mi się wejść (bez problemu) do TWRP.
I teraz żeby uruchomić telefon muszę w TWRP wyczyścić Pamięć DALVIK.

Gdy to zrobię, po uruchomieniu widzę logo MI, a pod nim ładowanie MIUIPolska (coś jak aktualizacja; chyba z 30min), a przy samym końcu ładowania "Aktualizacja zakończona", lecz...
...nic się nie zaktualizowało, wszystko jest jak było.

Problem jest, że jeśli bateria mi padnie muszę powtarzać tę czynność. Nie wiem co się dzieje?!
Jeśli nie wyczyszczę DALVIK'a to telefon nie uruchomi się, tzn. uruchomi się tylko do czarnego ekranu z logo MI.

Z telefonem nigdy nie miałem problemów, aż do teraz. :( A mam go bodajże już przeszło 2 lata, jak nie trzy.

MIUI7 Polska - MIUI 6.5.5 | Sekretna

Proszę o pomoc.

PS. Wcześniej nie zwracałem uwagi, ale telefon przy ładowaniu trochę się nagrzewa pod aparatem/lampą. Możliwe, że to normalne; tak jak mówię, nie zwracałem uwagi przed.

Spotkał się ktoś z moim problemem?

Wymieniłem baterię, zainstalowałem inny ROM... dalej to samo.
Zawiechy co chwila, uruchamianie ok. 30min., aplikacje się zawieszają. Masakra!

Nigdy więcej xiaomi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, koko63 napisał:

Dziękuję.
Czyli tak:
Full wipe
Instalacja romu, np. V3
Instalacja paczki root
Instalacja yelp store?
Czy tak?
P.S. mój tel. Właśnie zalicza samoczynny restart, dziś rano nie było sklepu Google intaknw kółko Macieju.
Teraz muszę wyjść ale po powrocie odpalam ta instalację.

Zainstaluj rom z folderu RN2 YalpStore a potem paczkę rootupdate.zip przez twrp i to wszystko. Jest tam jeszcze instalka OGYoutube, programu prawie identycznego jak YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję

Zainstaluj rom z folderu RN2 YalpStore a potem paczkę rootupdate.zip przez twrp i to wszystko. Jest tam jeszcze instalka OGYoutube, programu prawie identycznego jak YouTube.


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Łączę się w boolu

Spotkał się ktoś z moim problemem?
Wymieniłem baterię, zainstalowałem inny ROM... dalej to samo.
Zawiechy co chwila, uruchamianie ok. 30min., aplikacje się zawieszają. Masakra!
Nigdy więcej xiaomi!


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Ale, ale, paczka z roootem jest zniknięta.

Ok dziękuję


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu się męczycie z miui na tym telefonie. Testowałem z dwa lata temu LineageOS i działał dobrze. 
https://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/orig-development/testing-lineageos-14-1-lineageos-based-t3833401
Zainstaluj Los plus gapps plus opcjonalnie magisk
Ok.Dla mnie kluczowe jest czy da się tam zainstalować ViperFX czy temu podobny procesor dźwięku?Mapy?Magisk - co to?
Czy tego LineageOS instaluje się przez TWRP?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Senkju.Bylo wcześniej w folderze z Romami i zniknęło.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koko63 napisał:

Ok.Dla mnie kluczowe jest czy da się tam zainstalować ViperFX czy temu podobny procesor dźwięku?Mapy?Magisk - co to?
Czy tego LineageOS instaluje się przez TWRP?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

No masz link do wątku to poczytaj. Jak nie wiesz co to Magisk to chyba raczej nie bierz się za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie   co to za panika .......Wszystko jest tam gdzie miało być , przed chwila sprawdzałem .....

Ok przy okazji pytanie do Akusa  Czy jeśli nadal chcę zostać przy Miui to muszę wybrać ten Rom co ma w nazwie Miui_eu ....???

 

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...