Skocz do zawartości

Zalany telefon , nie dziala LCD


blade08111991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zalalem swojego Redi Rice'a . SPedzil w wodzie jakies kilka sekund. Rozebralem go i suszylem kilka dni w ryżu (o ironio!) . Telefon wstał , ale niestety nie dziala wyswietlacz LCD. Dziala wsyzstko : wibracje glosnik sloty sim itp tylko ten nieszczesny LCD. Mozna jakos rozkleic LCD i Digitizer? Macie moze namiary na wkładke razem z podzespolami tj aparat ,wibra bo wydaja sie trudne w zamontowaniu. Co moge jeszcze zrobic? Rzucic na grzejnik? Wgrac nowy czysty rom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na TVN turbo w gadżet pokazywali płyn po zalaniu telefonu sprowadzany z USA, całość zabawy polegała na tym że zawartość płynu wlewało się do torebki a potem na jakiś czas wkładało się do się telefon po czym wyciągało się go na 24H by wysychał. Tłumaczyli to że płyn był chcesz związków mineralnych i w jakiś sposób usuwał związki mineralne z wody która telefon zalała. Tłumaczyli to że nie tyle sama woda szkodzi po zalaniu ale wlaśnie związki mineralne w niej zawarte uszkadzają podzespoły ale chyba w twoim przypadku czas tutaj zadziałał na niekorzyść i już coś poszło choć życzę by tak nie było.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Tradycyjnie sorry za literówki

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co wyswietlacz wykąpac? Czy plyte główna? A moze wszystko??

Powinno wystarczyć płytę.

Może być już zaśniedziałe gniazdo taśmy od ekranu.

Jeśli przy ekranie jest elektronika to też trzeba go wykąpać.

Sam ekran nie powinien się uszkodzić wskutek zalania.

Jeśli było jakieś zwarcie to może być już po ptakach.

Naklikane z Onda v989

Edytowane przez Robbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobnie, telefon był chwilę w wodzie i przestał działać ekran. Sprawdź w mocnym świetle czy ekran działa, u mnie tak naprawdę padło podświetlanie. Podstawiłem ekran od redmika 1s i wszystko wydawało się sprawne.
@Edit: Sprawdź te dwie cewki na tasiemce lcd, u mnie po dotknięciu odpadły więc możliwe, że to była ich wina.

Edytowane przez Filo301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...