Skocz do zawartości

Amazfit BIP, firmware GPS Sony wersja 15974 - problemy


walek75

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.01.2019 o 20:04, brok99 napisał:

Gdyby ktoś chciał to jest plik gps z wersji 3.5.5.4, można wgrać przez GB lub N&F. 

Co ciekawe w najnowszym mi fit jest plik z nowszym gps. 18344, ale aktualizuje nadal do 15974.

 

Mili_18344.gps

Jak to zainstalować?

Obecnie mam zmodyfikowaną wersję 3.5.7 z GPSem 15974

 

Edit: Zainstalowałem. Musiałem wcześniej zaktualizować GB

Edytowane przez dynt7ekv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2019 o 22:36, Mirekk napisał:

I co dynt7ekv, jest różnica ?? lepiej?? szybciej łapie FIXa

W zasadzie ja nie miałem  większych problemów, ale skoro jest nowszy i niby lepszy GPS to chciałem go mieć.

Niestety w moim przypadku jest gorzej. Zazwyczaj łapałem fixa po ok 100m (1min). MiFita używałem w różnych wersjach - oryginał, b4s1l i  MrTomi. Firmware mam od zawsze oryginalny.

Teraz na modowanym MiFit od b4s1l i GPS 18344 łapie mi fixa nawet po 300-400m, a na MrTomi i GPS 18344 nie łapie w ogóle - przynajmniej na razie nie udało mi się złapać testując kilka razy na dystansie max 1km (10min).

Co więcej normalnie przy włączaniu treningu zanim złapię fixa mam informację "Getting location with GPS. Signal is better in the open area." Natomiast po ręcznym wgraniu GPS-a 18344 mam wcześniej przez krótki czas wyświetlaną jeszcze informację: "Connect to the app and automatically update A-GPS to get location faster" Tak jakby po ręcznym wgraniu tego nowego GPSa nie było aktualizacji A-GPS.

 

Edytowane przez dynt7ekv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos GPS, to nawet nie wiem jak go sprawdzić, bo co wejdę w menu Compass, to każe mi kręcić ósemki, żeby skalibrować kompas. Kręcę, kręcę, aż ręka boli, czasem załapie, najczęściej nie, więc nie mogę dostać się do GPSa. W sumie i tak nie potrzebuję, tak z ciekawości, żeby się upewnić, że GPS i kompas w tym zegarku to taki sam szit, jak cała reszta "funkcji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nigdy nie nie szałem z wersjami budowanymi i nie modowanymi.
Jedynie przez notify and Fitness wgrałem najnowsze wypakowane oprogramowanie w mi Fit 3 5 8. Ale GPS a mam cały czas tego z bety 3.5.5.4.
co do pulsometrów tym zegarku to mam bardzo wiele wątpliwości natomiast GPS działa naprawdę przyzwoicie. ślady są naprawdę bardzo zbliżone być może kilka metrów rozbieżności ale to się zdarza najlepszym telefonom.
Dodatkowo od kiedy kupiłem zegarek czyli w listopadzie zegarek cały czas praktycznie noszony jest pod kurtką i jakąś bluzę więc zasięg jest troszkę mniejszy jeżeli chodzi o GPS natomiast naprawdę z nowym firmy RM to znaczy tym 18 coś tam coś tam GPS działa fajnie.
Ja za pomocą notify and Fitness zaktualizowałem oprogramowanie układowe i .res, a GPS zostawiłem z bety 3.5.5.4. Wszystko działa dobrze oprócz pulsometru który jak piszecie nie działa w kilkukrotnie droższych zegarkach bo metoda pomiaru jest do pupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się sprawdzić GPS, jakoś przeszedłem to rysowanie kalibrujących ósemek i mogłem wejść w GPS, pokazał zasadniczo to samo co GPS w telefonie, tylko dłużej trzeba było czekać. Pamiętam, że jak kupiłem ten zegarek, latem zeszłego roku, to z ciekawości kilka razy włączyłem rejestrację jazdy rowerem i spaceru, droga na mapce nie odbiegała od tego, co przejechałem i przeszedłem w rzeczywistości, uznałem, że GPS działa wystarczająco dobrze. Potem nie używałem, może coś popsuli w jakiejś aktualizacji, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak popsuli ok. listopada i tylko beta 3.5.5.4 ma nowy firmware modulu gps ktory przywraca dzialanie. Wersje oficjalne nadal ciagna uwalony firmware gpsu od listopada.
Walniety firmware powoduje skoki pozycji nanpoczatku rejestracji na poziomie 500m w rozne strony i dopiero po parunastu minytach "dochodzi" do poprawnej pozycji.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, jak odpalisz aplikację zaktualizuje gps do najnowszej wersji, fw nie ruszy. Pisałem o tym w wątku o mi fit. Tylko nie wiem jak w wersji pl, ja mam najnowszy fw w wersji angielskiej. Więc możliwe, że będziesz musiał samodzielnie przebudować apk. 

Edytowane przez brok99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej ( ...i WITAM po raz pierwszy :-)  )

Dwa tygodnie temu kupiłem BIPa. Zaktualizował się. Po kilku treningach doszedłem do wniosku że oddaję. Fix łapie kilka minut, po ostatniej aktualizacji w ogóle nie informuje że złapał. Jak dam SKIP to potem się okazuje że jednak cośtam już złapał. Dokładność ~20metrów, rzuca trackiem na lewo i prawo. Po treningu 6,5km mam zliczone 7,5km. Nawet kroki zliczyły 6km, czyli dokładniej niż GPS.  Tempo pokazuje zupełnie bez sensu, ale nie ma się co dziwić, skoro wydaje mu się, że w sekundę jestem 20m dalej oraz że w 35min robię 7,5km. 

Mam w domu jeszcze HUAWEI Band 2 pro. Fixa łapie w kilka sekund, tempo i trasę pokazuje prawidłowe.  

Zegarek ogólnie przeszkadza mi w bieganiu. DZisiaj miałem oddać - mija 14dzień (ostatni na zwrot). Niektórzy twierdzą, że dobrze działa z podłączonym telefonem. Ja kupiłem zegarek, żeby nie biegać z telefonem, nie zalać podczas deszczu czy taplania się. I wszystkie znane mi zegarki sportowe nawet wspomniany jeszcze tańszy HUAWEI dają radę.

No.... ponarzekałem :-)

Zainstalowałem jednak 3.5.5.4 i zrobiłem downgrade, mam teraz GPS 18344. Tylko dlatego że wyświetlacz jest czytelny i bateria dobra chciałbym go zostawić. Przecież ten GPS+GLONASS musi dobrze działać. Ktoś z MI robi niezłe zamieszanie .

Czy ktoś komu działa dobrze ten zegarek mógłby podać wszystkie wersje plików tj firmware, zasoby i gps na jakich to dobrze działa? Ten soft Mi Fit robi co chce, więc muszę sprawdzić czy czasem nie zrobił po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten 1.1.5.16 i w ogóle mnie nie informował, że złapał FIXa.  Stałem jak słup na ulicy kilka minut a on mi każe czekać. W końcu kliknąłem SKIP i poszedłem. Okazało się że złapał GPS i mi o tym nie zakomunikował. Na tym właśnie 1.1.5.16 zliczył też 7,5km podczas biegu, który w rzeczywistości miał 6,5km. ...ALEEEEE..... niemal pewien jestem że miałem tam wtedy wersję GPS tą 15974.....   :-/    Sprawdzane i downgrade'owane w gadgetbridge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym jak wgrać gps, łatwo i szybko z poziomu Mi Fit 3.5.5.4. Jeżeli masz najnowszy fw to zainstaluj Mi Fit w powyższej wersji i wgra Tobie najnowszego gps. Jeżeli będziesz używał nowszych wersji Mi Fit to za każdym razem cofnie ci gpsa do wersji 15974. W nowszych wersjach wygrywa starszy plik gps. https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-5-5-4-release/

Edytowane przez brok99
Dodanie linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamuję się. Przy 1.1.5.16 nie widzi w ogóle wersji 18344 gpsa.   Jak zainstalowałem tą starą 9567,8b05506,0,0,  to zaraz mi zaktualizowało do tej 15974,e61dd16,126   .

Szperałem po forum , ale to jakaś wycieczka po omacku, jakby każdy miał inny, losowy zegarek.

 

 

 

Ooooo....dopiero przeczytałem Twój post . Będę próbował....

Edytowane przez lotnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zakupu każdego telefonu mam wyłączone aktualizacje :-)

Sytuacja wygląda tak:

Mam 1.1.5.16 ;  odinstalowałem nowy MiFit ;  zainstalowałem Mi Fit 3.5.5.4  ; po uruchomieniu od razu odpalił aktualizację GPS (miałem 15974 i mam 15974) ; Próbowałem wrzucić przez Notify&Fitness (przycisk "najnowsze oprogramowanie sprzętowe")wersję 18344 ale którejkolwiek wersji bym nie wybrał z apkmirror to Notify&Fitnes rozpoznaje wersję GPS jako15974.

 

 

Wczoraj działała mi wersja 18344GPSa ale na starej wersji firmware tej z 3.5.5.4 - Instalowane przez gadgetbridge.

Fixa złapał po ~1,5minuty i ścieżkę podczas kilkukrotnego obejścia domu dokładnie po tych samych śladach zrobił taką(załącznik 1): 

Widać że z czasem łapał więcej satelit i nie rzucało trackiem na boki.

 

Drugi załącznik pokazuje spacer i powrót tą samą drogą. Na początku błąd ~200m i szarpanie trackiem, dopiero po chwili "magicznie" mnie przenosi na ścieżkę.

Serdecznie dziękuję  brok99 za pomoc, niestety nie potrafię zrozumieć co nie gra. Spróbuję zainstalować wszystkie pliki z 3.5.5.4, sprawdzić i czekać na następne wersje MiFit.

 

 

 

 

1552731195912.jpg

1552731597910.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za plik. Szukałem go trochę - takiego indywidualnego.

Zapuściłem w Notify&Fitnes a toto cały czas 0% przez ~3-5minuty. Dałem wstecz a toto "nie wyjdź wyjdź", ale wyszło.  Odpalam GADGETBRIDGE a on mi pokazuje że już mam wersję 18344 :-/   --->zdurniałem. Notify&Fitnes robił mnie w konia .  Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy udało się zaktualizować do 18344.

Załączam zrzut. Track przedstawia kilkuktrotne okrążenie domu po tych samych śladach.

Wydaje się akceptowalnie. Fix'a (dokładność ~15m)złapał po ~75sekundach. Po kolejnych 1-2minutach track jest już normalny. Będę testował dalej.

DZIĘKI!

1552738222146.jpg

Edytowane przez lotnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się podzielę swoimi wrażeniami z działania GPS. Zegarek kupiłem z myślą o zapisywaniu trasy podczas jazdy rowerem. Jako, że zakupu dokonałem w październiku były już nie jako po sezonie. Zegarek został sparowany z oficjalną aplikacją MiFit wówczas w wersji 3.5.4. Aktualizacja Firmware. Potem by mieć powiadomienia SMS i identyfikację połączeń przychodzących wgrałem tylko polską pogrubioną czcionkę i zainstalowałem MiFiT zmodyfikowany. W zeszłym tygodniu zmieniałem telefon, więc przy okazji wgrałem najnowszy MiFit 3.5.8 ze Google Play, zaktualizowałem, potem okazało się, że jest nowsza wersja 3.5.9, którą zainstalowałem z APK i zaktualizowałem zegarek po raz kolejny. Wróciłem do wersji modowanej i wczoraj postanowiłem sprawdzić działanie GPS podczas krótkiego spaceru. FIX złapał w niecałą minutę. Zapis trasy idealny jak po sznurku.

Jestem zdania, że jak mniej się grzebie z różnymi apkami i wgrywaniem resów, modów, gps'ów to wówczas problemów nie ma.

Edytowane przez radier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby mieć możliwość podglądu kto pisze wystarczy wgrać fonty i zmodowana aplikacje? Nie masz wgranego żadnego nieoficjalnego firmware tylko ostatecznie korzystasz zmodowana aplikacje mifit? Możesz podać które wersje plików do zegarka wrzucałem i która mifit używasz? Chce uniknąć kłopotów z tym gpsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. ja zegarek kupiłem w oficjalnej polskiej dystrybucji. Oficjalny MiFit i aktualizacje, potem gadgetbridge i wgranie pogrubionej czcionki PL, potem zmodowany MiFit i restart telefonu. Kolejne aktualizacje nie powodują usuwania wcześniej wgranej czcionki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego moda mifit używasz? Pytam, bo nie mogę sparować urządzenia na 3.5.4 ani 3.5.9 rozparowalem zegarek i wyrzuciłem Ori mifit i GB.

Fonty już wgrałem :)

 

Edit.

Jakoś pogrzebałem i ostatecznie 'pykło' z 3.5.4

Edytowane przez Neverbf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...