Skocz do zawartości

Amazfit BIP, firmware GPS Sony wersja 15974 - problemy


walek75

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam, czy nadal występuje ten problem? 

Mam obecnie MiBand2 ale zastanawiam się nad wymianą go na Amazfit ze względu na gps. 

Głównie jeżdżę rowerem i obecnie używam endomondo w telefonie i pulsometru w mi bandzie, lecz wolałbym korzystać z gps bez telefonu i tylko później synchronizować z endomondo, lecz jeśli występują duże przekłamania w odczytach gps to nie ma sensu.. 

I jeszcze pytanie jak działa gps na dystansach 40-100km? Bo gdzieś rzuciło mi się w oczy że na dłuższych dystansach przerywa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2019 o 09:11, clover napisał:

I jeszcze pytanie jak działa gps na dystansach 40-100km?

Na GPS z firmware w wersji 18344 na mojej najdłuższej trasie 44 km (więcej niestety jeszcze nie biegłem), BIP zarejestrował trasę w 100% poprawnie, bez przerw i dziwnych anomalii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z oryginalnego MiFi i zegarek bez żadnych modów - żadnych ingerencji po wyjęciu z pudełka. Nie interesuje mnie jaki mam firmware zegarka ani GPS. Wszystko aktualizuje się samo, fabrycznie. Jedynie dograny amazfit tools, żeby pokazywał mi nr dzwoniącego i wyświetlał powiadomienia bez krzaczków zamiast polskich znaków. 

Od miesiąca fixa łapie 30 sekund max i track jest bardzo dokładny już od pierwszego kilometra

Edytowane przez tool17
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też nic nie modyfikowałem, korzystam od 2 tygodni i fixa łapie bardzo szybko, 30 s to max zwłaszcza poza miastem. 

Do tej pory miałem kilka przejażdżek rowerem poza, miastem i jestem bardzo zadowolony z jakości odzwierciedlenia trasy, w 95% dokładnie się pokrywa, bardzo rzadko jakoś bardziej zetnie zakręt, jedynie co to dziś na 20 km zawiesił mi się gps i zaczął pokazywać prędkość 12km/h (średnio jeżdżę 21-24km/h) i dystans się nie przesuwał. Musiałem zatrzymać trening i od nowa go uruchomić i dalej już było ok 

Mam nadzieję że to był jednorazowy problem bo wcześniej bez problemu czytał trasy 35 - 45 km 

 

 

Niestety spacery po mieście są tragiczne..  Linia na mapie lata od jednej strony drogi do drugiej a często i do połowy budynków, ogólnie większość trasy jakby była przesunięta o jakieś 15-20 metrów w bok, tak, więc w zabudowanym terenie bardzo słabo sobie radzi..  Chociaż fixa równie szybko łapie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza aktualizacja do wersji 4.0.2 jest jak dla mnie strzałem w kolano. Nieintuicyjne menu, gdzie teraz na wierzchu są opcje społecznościowe i inne duperele, a trudno dokopać się do podstawowych opcji jak podejrzenie treningów. 

Marka się przebrała i powróciłem do wersji 3.5.8 wyłączając automatyczne aktualizacje z Google play. Jak na razie wszystko aktualizuje, zarówno zegarek jak i GPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem z GPS.

1. Zegarek został zaktualizowany do wersji PL.
2. Obecnie zainstalowane oprogramowanie:
FW: 1.1.5.24
GPS: 9567,8b05506,0,0,
HW: V0.11.19.5
MiFit: 3.5.8.PL
3. Wszystkie wersje MiFit chcą zaktualizować w zegarku GPS jedna zostaje ona przerwana za każdym razem, jest to o tyle denerwujące że przy dowolnym wejście do aplikacji włącza się aktualizacja i nie można jej wyłączyć.
4. Obecną wersja GPS załącza się po około 0.5km biegu.

Pytania: 
Jak zaktualizować GPS do wersji szybszej/dokładniejszej? Jak wyłączyć aktualizacje GPS?

IMG_20190619_220439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie dzieje się to samo. Poradziłeś sobie z tym? Gdzieś czytałem, że jest MiFit czysty, bez firmware (może też bez GPS). Niestety nie umiem go znaleźć i nie wiem do końca czy pisze prawdę, czy tylko to mi się wydaje ;).

W sumie wszystko działało, aż do ostatniej aktualizacji gps na prawidłowy. Do tej pory korzystałem z moda mifit i spolszczonego firmware.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z GPS.

1. Zegarek został zaktualizowany do wersji PL.

2. Obecnie zainstalowane oprogramowanie:

FW: 1.1.5.24

GPS: 9567,8b05506,0,0,

HW: V0.11.19.5

MiFit: 3.5.8.PL

3. Wszystkie wersje MiFit chcą zaktualizować w zegarku GPS jedna zostaje ona przerwana za każdym razem, jest to o tyle denerwujące że przy dowolnym wejście do aplikacji włącza się aktualizacja i nie można jej wyłączyć.

4. Obecną wersja GPS załącza się po około 0.5km biegu.

Pytania: 

Jak zaktualizować GPS do wersji szybszej/dokładniejszej? Jak wyłączyć aktualizacje GPS?

IMG_20190619_220439.thumb.jpg.a56231f53f95cc3339b07c01557e3b03.jpg

Myślałem, że zacytowałem. Problem z aktualizacją GPS. Z tym, że wersja gps z najnowszego mi fita. A mod mrTomi cały czas chce zaktualizowac go.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Też mam problem z bipem ale chyba troszkę inny. W połowie treningu gubi mi fixa i przestaje rejestrować trasę. Wczoraj podczas jazdy na rowerze zgubił mi dwa razy. Żona też ma Amazfita i u niej też taki problem się pojawił. Zdarza się to również u inynch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2019 o 22:22, avira napisał:

@rogal198 Czy możesz podać jaką posiadasz wersję GPS? Sprawdzisz to np. poprzez gadgetbridge.

W między czasie doczytałem trochę więcej o wersjach gps i mam nadzieję, że z nowym Mi Fit, kiedy to zrobiła się aktualizacja gps na zegarku, mam w końcu wersję pozbawioną problemów.

Dzięki za naprowadzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...