Skocz do zawartości

MIUI 10 stable - V10.1.1.0.MBECNFI


bratek

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno pojawiła się wreszcie (?;) wersja global stable, V10.1.1.0.MBECNFI widoczna w OTA w telefonie oraz do ściągniecia:

https://androidfilehost.com/?fid=11410932744536995242

(link wzięty stąd https://xiaomi.eu/community/threads/7-2-16-17.38651/)

Czy ktoś może wgrywał i może coś napisać?

Jestem ciekawy jak to ma się do wersji dev, gdyż tamta miała różne mankamenty, co mnie zraziło, wróciłem do MIUI9, a downgrade 10->9 jest dosc bolesny bo wymaga pełnego wyczyszczenia telefonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się żeby to zainstalować no i jak przypuszczałem, wdepnąłem "na minę".

Te same dyskwalifikujące jak dla mnie problemy - tak jak już opisywałem dla wersji 10.x miui Polska, czyli:

- nie działa dźwięk powiadomienia o SMS dla żadnej z niestockowych aplikacji (ten sam dźwiek dla stockowej działa, więc nie jest to kwestia ustawień dźwieku itp)

- ikony na "pasku stanu i powiadomień" - niespójna tragedia w ich ułożeniu - przy widocznej 1 linii ikon jest ich 4 w rzędzie, rozwijamy dalej wszystkie - nagle robi się  5 w rzedzie i wszystko się przestawia, człowiek się nauczył co gdzie leży, a tu sie ułożenie ich  rozjeżdża się, kiepsko.

Nic to, pozostał downgrade do MIUI 9, trochę bolesny, ale backup pomógł. Tracę wiarę w markę Xiaomi i MIUI 10.

Edytowane przez bratek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś aktualizację przez OTA na globalu i żałuję:

  • nie mam powiadomień z Gmaila i Whatsapp na ekranie blokady,
  • brak ikon na pasku statusu na ekranie blokady
  • Motywy są niekompatybilne z nową wersją
  • Brak aktualizacji bezpieczeństwa (wciąż 1 kwietnia 2018...)

Jedyne dwie rzeczy które na razie mi się podobają to w końcu uaktalniony wygląd suwaka głośności (pionowy a nie poziomy) i widok ostatnio używanych aplikacji jako mozaiki a nie listy obok siebie.

Generalnie jeśli lubicie mieć telefon pod siebie i sporo zmienialiście innymi launcherami albo motywami to nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co zauwazylem to wykasztanil sie tryb "Nie przeszkadzac".

Wczesniej dzialal ok tj zgodnie z ustawieniami telefon calkowicie ignorowal to co mial ignorowac (polaczenia tylko z ulub).

Teraz niestety pokazuje polaczenie polaczenie pomimo ze z poza ulub.

Probowalwm roznych ustawien i lipa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada nie instalować.

Wpierdo..iłem się na tą minę.

Potwierdzam wszystkie powyższe problemy. Dodatkowo u mnie brak możliwości zmiany motywu, wywala komunikat "nie można połączyć z siecią" a jak połączę z siecią to krzyczy "nie można dodać konta". Rozpieprzyło cały układ ikon losowo po wszystkich ekranach, ustawiło motyw na domyślny a w nim tylko 4 ikonki w rzędzie wchodzi na ekranie.

Jeden wielki shit ta aktualizacja.

Więcej innych problemów na razie nie zauważyłem ale myślę, że to dopiero początek...:evil::cry:

 

P.S. Może ktoś z Was wie gdzie znaleźć poradnik jak zrobić downgrade do miui 9?

Nie można zmienić nazw operatora sieci. Używam 2 kart sim, poprzednio mogłem nazwać sobie dowolną nazwę dla każdego z nich lub np. przypisać symbol obrazkowy a teraz nie przyjmuje zmian tylko wyświetla kreski pionowe. 

Edytowane przez Bambek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nocnykochanek napisał:

A jak wczoraj zainstalowałem i wbrew obiegowej opinii jestem zadowolony. Generalnie telefon miałem ustawiony stockowo i myślę że jak ktoś używa go normalnie jak ja to będzie zadowolony i nawet tu nie zajrzy.Pozdro

A ja np wolę ciemne tło w telefonie chociażby w ekranie ustawień czy sms, żeby nie waliło wieczorem po oczach a którego obecnie ustawić nie mogę i też używam telefonu normalnie. 

Po prostu xiaomi puściło gniota i tyle.

Patrząc jak wygląda wsparcie chociażby w kwestii aktualizacji "andka" dla mojego r4p dawno postawiłem krzyżyk na tej firmie. Firmę dopadła sraczka modelowa co kilka miesięcy nowy model a wsparcie dla reszty kuleje. Nie żebym nie mógł się doczekać kiedy mi się słuchawka rozpadnie ale następny fon nie będzie już spod znaku xiaomi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wolę ciemne tło w telefonie

Zmieniasz region na USA i instalujesz dowolny motyw a później ponownie na PL.

Mi nic nie pozmieniało w fonie: ikony ich układ itd pozostało bez zmian i ogólnie jestem zadowolony i napewno następny telefon będzie od Xiaomi (choć ten wydaje się nie do zaj........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adamo64 napisał:

Zmieniasz region na USA i instalujesz dowolny motyw a później ponownie na PL.

Tak też wczoraj uczyniłem ale dopiero po ponownej instalacji MIUI 10 z ustawieniami regionu Indie. Widocznie na regionie Polska aktualizacja MIUI 10 poszła z błędami.

W zależności od ustawień regionu USA, Rosja, Indie można przebierać w motywach do woli, na któryms z innych regionów poszedł nawet ten motyw, który na regionie Polska nie chciał się ładować.

Widocznie Region Polska jakiś ułomny musi być.

Edytowane przez Bambek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamo64 napisał:

Nie wiem czy wiesz ale motywy już od dłuższego czasu nie są wspierane w naszym regionie (chodzi o przepisy unijne). 

W najśmielszych snach bym nawet nie przypuszczał, że to wynik regulacji unijnych. Piszę całkiem serio nie pojmuję tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2018 o 08:07, Bambek1 napisał:

P.S. Może ktoś z Was wie gdzie znaleźć poradnik jak zrobić downgrade do miui 9?

Robiłem kilka razy downgrade z MIUI 10 do 9 i nie da się potem niestety używac telefonu. Masz niezamykalne (wciaz wyskakujace ponownie, pomimo potwierdzenia komunikatu i zamkniecia) okno z błędem android.core.

Pozostaje full wipe i ew późniejsze przywrócenie z backupu Ja miałem backup zrobiony w TWRP i to mi duzo pomogło. Po przywróceniu mam MIUI9 z aplikacjami (choc niektóre nie działają) ale i na poczatku po uruchomieniu jest błąd odblokowywania telefonu- nie działa pin/wzór odblokowujący. Ten błąd trzeba naprawić w TWRPO usuwajac pliki od wzroru/PINu i wtedy w końcu masz telefon bez blokady po starcie ze wszstkimi aplikacjami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 2.02.2019 o 07:49, pejta napisał:

Nie miałem czasu zobaczyć co nowego, poza procentowym wskaźnikiem baterii (wg mnie skopanym totalnie, trzeba mieć sokoli wzrok). Natomiast poziom zabezpieczeń z datą 1.04.2018 to wg mnie kpina.

Wydaje mi się, ze wynika to z tego, ze Marshmallow juz nie dostaje latek bezpieczeństwa od 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2019 o 07:49, pejta napisał:

wg mnie skopanym totalnie, trzeba mieć sokoli wzrok).

No pojechali z tym wskaźnikiem równo.

Po aktualizacji zauważyłem jeszcze jedno, powiadomienie SMS czasem odtwarza głośno a czasem bardzo cicho. 

Chyba to była ostatnia aktualizacja jaką zainstalowałem. Skończyło się wsparcie i pier...lą takie buble. Po następnej aktualizacji okaże się, że niektóre funkcje przestaną działać. 

Edytowane przez Bambek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...