Skocz do zawartości

Bardzo niedokładny dystans w Amazfit BIP


dynamo

Rekomendowane odpowiedzi

Przez 3 miesiące byłem bardzo zadowolony z bipa i był dla mnie idealnym zegarkiem, ale przez ostatni miesiąc coraz bardziej irytuje swoim bardzo niedokładnym odmierzaniem dystansu. Odinstalowałem Notify & Fitness i sformatowałem zegarek (w tym reinstall aktualizacji A-GPS), nic to nie dało.

Poniżej wysyłam załączniki jak to wygląda, a jak powinno wyglądać.

Screenshot_20181202-121313_Mi Fit.jpg

Screenshot_20181202-121332_Mi Fit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety przypadłość firmware'u GPS w wersji 15974,e61dd16,126 - która nie występowała w poprzedniej wersji oprogramowania GPS.
Dobrze widać to na załączonych zrzutach: początek treningu jest mocno niestabilny (powoduje to zawyżenie ilości przebiegniętych km i tempa treningu). W przypadku załączonych obrazków zarejestrowana trasa jest o 2 km dłuższa niż faktycznie, dodatkowo najszybszy km 2 min - toż to lepiej niż rekord świata na 1000m (nie przypuszczałem, że biegam bez mała jak Flash z komiksów DC).
W MiFit beta jest już zmienione oprogramowaniu GPSa i jest tam wersja 18344,eb2f43f,126 (fascynująco duży przeskok nr wersji). Wersja 18344 jest użyta w najnowszej stabilnej wersji ROMu dla Amazfit Stratos.
Jutro sprawdzę nową wersję na dystansie 12 km i zobaczę, czy problem ustąpił.
Z ciekawostek w wersji 15974,e61dd16,126 zwiększono częstotliwość odczytu lokalizacji, lub usunięto filtrowanie trasy, dla tego wyniki są bardziej zbliżone do rzeczywistości niż były poprzednio. Porównałem trasy rejestrując bieg za pomocą Bipa, Garmina Fenix 3 i logera gps opartego o chip ublox Neo-M8 (z włączonym rejestrowaniem GPS i GLONAS) i trasa z Amazfita jest najbardziej zgodna z faktyczną trasą. Na górze załączonego obrazka widać garb na niebieskiej ścieżce - trasie z BIPa (dokładnie tak wyglądała moja trasa - do przejazdu kolejowego i taki dziwny łuk), Garmin próbował uchwycić łuk a ublox totalnie ściął "na ostro". Podobnie na środku obrazka - pod estakadą, biegłem w stronę południowo-zachodnią, by następnie lekko zawrócić - tu znowu Amazfit odwzorował trasę najdokładniej.
Ostatni zrzut pokazuje początkowe rozbieżności w przybliżeniu.

Screenshot_20181203-084938.jpg

Screenshot_20181203-084946.jpg

gps_porownanie.jpg

gps_porownanie0.jpg

Edytowane przez walek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...