dynamo Opublikowano 2 Grudnia 2018 Udostępnij Opublikowano 2 Grudnia 2018 Przez 3 miesiące byłem bardzo zadowolony z bipa i był dla mnie idealnym zegarkiem, ale przez ostatni miesiąc coraz bardziej irytuje swoim bardzo niedokładnym odmierzaniem dystansu. Odinstalowałem Notify & Fitness i sformatowałem zegarek (w tym reinstall aktualizacji A-GPS), nic to nie dało. Poniżej wysyłam załączniki jak to wygląda, a jak powinno wyglądać. Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
tool17 Opublikowano 2 Grudnia 2018 Udostępnij Opublikowano 2 Grudnia 2018 A próbowałeś ponownej instalacji mifit razem z resetem do ustawień fabrycznych zegarka? Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
dynamo Opublikowano 3 Grudnia 2018 Autor Udostępnij Opublikowano 3 Grudnia 2018 Tak, próbowałem Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Pan Arek Opublikowano 3 Grudnia 2018 Udostępnij Opublikowano 3 Grudnia 2018 3 godziny temu, dynamo napisał: Tak, próbowałem Podobny problem ja w temacie GPS - wysokości w pionie (góra/dół) Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
walek75 Opublikowano 3 Grudnia 2018 Udostępnij Opublikowano 3 Grudnia 2018 (edytowane) To niestety przypadłość firmware'u GPS w wersji 15974,e61dd16,126 - która nie występowała w poprzedniej wersji oprogramowania GPS. Dobrze widać to na załączonych zrzutach: początek treningu jest mocno niestabilny (powoduje to zawyżenie ilości przebiegniętych km i tempa treningu). W przypadku załączonych obrazków zarejestrowana trasa jest o 2 km dłuższa niż faktycznie, dodatkowo najszybszy km 2 min - toż to lepiej niż rekord świata na 1000m (nie przypuszczałem, że biegam bez mała jak Flash z komiksów DC). W MiFit beta jest już zmienione oprogramowaniu GPSa i jest tam wersja 18344,eb2f43f,126 (fascynująco duży przeskok nr wersji). Wersja 18344 jest użyta w najnowszej stabilnej wersji ROMu dla Amazfit Stratos. Jutro sprawdzę nową wersję na dystansie 12 km i zobaczę, czy problem ustąpił. Z ciekawostek w wersji 15974,e61dd16,126 zwiększono częstotliwość odczytu lokalizacji, lub usunięto filtrowanie trasy, dla tego wyniki są bardziej zbliżone do rzeczywistości niż były poprzednio. Porównałem trasy rejestrując bieg za pomocą Bipa, Garmina Fenix 3 i logera gps opartego o chip ublox Neo-M8 (z włączonym rejestrowaniem GPS i GLONAS) i trasa z Amazfita jest najbardziej zgodna z faktyczną trasą. Na górze załączonego obrazka widać garb na niebieskiej ścieżce - trasie z BIPa (dokładnie tak wyglądała moja trasa - do przejazdu kolejowego i taki dziwny łuk), Garmin próbował uchwycić łuk a ublox totalnie ściął "na ostro". Podobnie na środku obrazka - pod estakadą, biegłem w stronę południowo-zachodnią, by następnie lekko zawrócić - tu znowu Amazfit odwzorował trasę najdokładniej. Ostatni zrzut pokazuje początkowe rozbieżności w przybliżeniu. Edytowane 3 Grudnia 2018 przez walek75 Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
mrosi Opublikowano 3 Grudnia 2018 Udostępnij Opublikowano 3 Grudnia 2018 Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Rekomendowane odpowiedzi