Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


MaxBlack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jako ze pewnie niektórzy z was w poszukiwaniu telefonu z dobra baraterią zakupili Redmi 6 Pro z Chin,
myślę ze warto wiedzieć ze oprócz Miui Polska możemy również zainstalować Xiaomi.eu.
Podaje link do pobrania softu: xiaomi.eu_multi_HM6Pro_V10.0.5.0.ODICNFH_v10-8.1.zip
Ja aktualnie czekam na odblokowanie BL, po czym będę instalować ten sofcik. 
 

Dodaje link do TWRP: twrp-3.2.3-0-sakura.img
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miui Polska = Xiaomi EU :)

Czy możesz sprawdzić, czy da się nagrywać 4K w apce Open Camera, a jeśli tak, to czy także przy włączonej stabilizacji EIS?

A w systemowej apce Camera, czy możesz sprawdzić, czy działa stabilizacja przy 60 fps?

Dzięki!

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet stabilizacja działa przy 60 klatkach. Ale jak to się ma do innych telefonów, to nie wiem. Nie mam porównania.

 

@idoma Pierw musisz odblokować BL. Zakładam, że telefon masz od Goldwaya? Bo chyba nikt inny nie wysyła ich do Polski. Nie rób aktualizacji przypadkiem, bo możesz uceglić telefon.

Postaraj się o unlock. Na goldwayowym fejkowym global miui da się odblokować telefon.

Odblokujesz, wgrasz twrp, później zainstaluje xiaomi.eu stable (z pierwszego posta) lub dev. Poradniki są na forum.

 

 

Lada chwila doleci do mnie drugi Redmi 6 Pro. Postaram się zkleić jakiś poradnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dudek napisał:

@latet stabilizacja działa przy 60 klatkach. Ale jak to się ma do innych telefonów, to nie wiem. Nie mam porównania.

Hmm, ciężko mi w to uwierzyć. Bo ona nie działa np. w Mi8 Lite oraz RN5 przy 60 fps. Czy możesz nagrać porównanie - w trybie 1080p, z włączoną stabilizacją - jedno nagranie 30fps, drugie 60fps? Podobne ujęcia, np. coś takiego jak to, co przed chwilą nagrałem na RN5:

30 fps, EIS włączony i widać, że działa: https://www.youtube.com/watch?v=fYZFGLfQXCg

60 fps, EIS włączony, ale widać, że nie działa: https://www.youtube.com/watch?v=0FuRygtb-5o

Nawiasem mówiąc, w ostatnich aktualizacjach dla RN5 (i chyba nie tylko) popsuli FPS w trybie 60. Było na sztywno 60, a teraz w zależności od oświetlenia waha się między 30 a 60.

Przy oszukanej rozdzielczości (nie jest to pełne 1080 w trybie 60Hz) i teraz "płynnym" klatkażu, ten tryb już kompletnie przestaje mieć sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...