souka

MIUI v5 (KK 4.4.2) Samsung Galaxy S4 GT-I9505

Recommended Posts

Witam. Skoro mamy nowy rom to ośmielę się założyć nowy wątek.

Moje wrażenia po paru dniach użytkowania. szybkosć jak na JB, Może to "placebo" ale wydaje mi się ,że jest trochę plynniej. Launcher działa teraz również w poziomie. Brak ustawień charakterystycznych dla  TW. KIlka aplikacji  przestało działac ale nowsze ich wersje zalatwiły sprawę. Generalnie wszystko okej tylko znowu problem z wifi. PIsane było w temacie o 4.2.2 i wynikło z tego że kuleje kernel. Jeśli ktos znajdzie sposób na sprawne wifi to prosze się podzielić.

• Like 1

magafaka dzieki za linka. Teraz wszystko gra i trzeszczy. Czytałem o tym kernelu wcześniej ale zraziłem sie ze komus przestały dzialac dane pakietowe. Co lepsze wydaje mi sie, że fon sie mniej grzeje na 4.4

i jeszcze jedno pytanie czy tez macie tak ze na słuchawkach głośność max to tylko 70 proc. ?

Edit 2 

Problem głośności rozwiązany. Blokowało na na bsplayerze . Na systemowym odtwarzaczu muzy po ostrzezeniu o zagrozeniach utraty sluchu itd wszystko wróciło do normy

Edited by souka

Czy na xiaomi.eu_multi_jflte_4.11.3_v5-4.4.zip też macie problem, że sporo rzeczy jest niespolszczonych ? Właściwie, to mam wrażenie, że początkowo są, ale z czasem zamiast polskich komunikatów zaczynają pojawiać się chińskie w coraz większej ilości.

Lol. Jak to jest po Chińsku to w porcie coś chińczyk skopal. Bo domyślnie tłumaczenie jest angielskie. Domyślam się ze jest tu jakaś nowa apka typowo chińska.

Wysłane z MI4

W sumie można mieć z tego bekę, bo:

a) to zadanie rozwojowe, czy pamiętasz, co się kryło pod tą pozycją w menu

B) kumpel stwierdził, że już w ogóle się nie idzie ze mną dogadać, jak odrzuciłem jeg połączenie z SMSem po mandaryńsku ;)

No to znaczy, że ten port jest konkretnie skopany. Bo tu nie powinno być chińskiego. Domyślny język w MIUI to angielski. A możesz się przełączyć na inny język np słowacki?

Wysłane z MI4

No ale pytam konkretnie o słowacki a nie angielski. Masz w ogóle do wyboru inne języki?

Wysłane z MI4

Są dostępne inne języki, zmieniałem też na słowacki. Przy zmianie języka zauważyłem, że zmienia się ... nazwa operatora PLAY na PCCW-HKT.

post-1802-0-27726300-1416949784_thumb.jp

post-1802-0-44136900-1416949792_thumb.jp

WItam... mam open I9505XXUFNC4_I9505XEOFNC1_XEO i chce wszucic jakas stabilna i co nie zjada baterri wersje bo mi plonie telefon na xiaomi.eu_multi_jfltexx_4.5.23_jb-4.2. i max 8h wytrzymuje :( kernel adam 1.6

W ramach sobotniej nudy zrobiłem full wipe i zainstalowałem system od nowa. Opisywany przeze mnie problem chińskich znaków w aplikacjach wtedy nie istnieje (więc pojawia się z czasem).

Pojawił się za to nowy problem, całkowicie uniemożliwiający pracę. Otóż pewne 'rzadko używane' appki, np. gmail, proszą o aktualizację sklepu play (pewnie google services) do najnowszej wersji - 6.1.

Aktualizacja nie kończy się sukcesem -  zawiesza telefon i powoduje samoczynne resety do czasu przywrócenia wcześniejszej wersji aplikacji. 

Jakieś sugestie ?

odnosnie wifi to w moim odczuciu działa gorzej. (ten sam kibel i ta sama pora ;) mimo wszystko działa i da sie korzystac.(lece na 4.10.31) Jestem za to w szoku jeśli chodzi o baterię. Wydaje mi sie , że to najlepszy soft pod tym względem zarządzania energia nawet na standardowych ustawieniach googymax. Czasem doskwiera mi zwiecha systemu gdy korzystam z dolphina browsera ale pousuwałem część apk. sys i myślę że sam sobie strzeliłem gola.czekam na aktualizacje

Czy ktos obszedł blokade głośności na słuchakach limitowana na 70 procent?  za kazdym razem po restarcie  to powraca. I jeszcze jedno czy jest możliwosć urzycia jakiegoś eqalizera do systemowego odwarzacza muzy?

Edited by souka

Cześć chciałbym spróbować zainstalować MIUI v5 do Samsung S4.

Model samsunga

GT-I9505

Android: 4.4.2

Wersja modemu: I9505XXUGNG8

Wersja jądra: 3.4.0-2309103, [email protected] #1

Wed Jul 23, 19:12:00 KST 2014

Numer wersji: KOT49H.I9505XXUGNG8

SE for Android - status

Enforcing SEPF_GT-I9505_4.4.2_0032, Mon Oct 13, 03:51:24 2014

Czy jest osoba która podpowie którą drogą instalacji pójść ? na xda jest bardzo dużo postów ... nie jestem w stanie wyciągnąć odpowiedni pod swój model telefonu a po czytaniu niektórych opisów widać jak bardzo prosto można "stracić połączenie ze światem" :)

z góry dzięki

Czy korzysta ktos z miui 4.11.3 z  miui english??? Jeśli tak to prosze o jakieś szczegóły. Dzięki z góry

edit. Własnie sie doczytałem ze Idleman korzysta na pewno i ze raczej nie ma sensu sie w pchac w 4.11.3

Edited by souka

U mnie śmiga prawie doskonale. Korzystam z kernela googy max i recovery twrp. KOmus wcześniej na bolączki pomagalo *#*#4636#*#* i w informacjach o telefonie preferowany typ sieci LTE/GSM/CDMA auto prl. No i chyba najskuteczniejszy sposób na wszystkie romy. kompletny wipe. Spróbuj  zrobić logcata może ktoś na forum go rozkmini bo ja za cienki jestem :) Napisz może kiedy Ci sie te restarty najczęściej trafiają. powodzenia

Zagadkę chińskich znaków rozwiązałem sam (bo chyba tylko ja miałem z nią problem). Zauważyłem, że taki sam pojawił się u mnie na Oneplus One i zaczęło mi cuchnąąć.

To niektóre motywy zbyt silnie ingerują w system i zastępują poszczególne menu taką mało międzynarodową wersją.

Wydaje mi sie że mozna. NIestety nie mam gotowego skryptu. Powinienes pogrzebac w: system/etc/vold.fstab i zamienicmontowanie.  Udawało mi sie to na piewszym Galaxy I9000. Może wypowie się ktoś bardziej doświadczony

Scieżka jest, tylko ze jedna. W starych wersjach było dwie i było prosciej. Sprawdziłem w diskinfo  ze sklepu i okazuje sie , że extsdcard ma kilka punktów montowania. Wydaje mi sie, że nie będzie to łatwa operacja o ile w ogóle możliwa. ja nie potrzebuje zamieniac kart więc odpuszczam temat. przykro mi nie pomogie

A może ktoś mi powiedzieć jakie najlepiej mieć do tego recovery? CWM starczy?

Edited by nemo090

Wgrałam na zwykłe CWM, ale mam problem. Po jednym dniu całe oprogramowanie zaczęło się wieszać. Jedyne co pomaga to reset telefonu i tak co chwilę.

Guest
This topic is now closed to further replies.