ZduneX25

MIUI 8.11.29

Recommended Posts

Czy jest możliwość aby przy kolejnych aktualizacjach poprawić wyświetlanie nazw "Czyszczenie" i "Bezpieczeństwo" na ekranie otwartych aplikacji? Fajnie gdyby zmniejszono czcionkę, albo skrócono tłumaczenie. Na Mi6 końcówkę opisu przenosi do kolejnej linijki co zabiera dodatkowe miejsce na ekranie.

788047b2c6198231d9fdc903da66ed1e.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Co do skrócenia - pomyślę. Może uda się to jakoś ogarnąć.

wysłane z RN5 via Tapatalk

Dnia 1.12.2018 o 07:36, hej napisał:

I od kiedy robimy taka głupotę jak wipe system czy wipe partycji persist?

mrosi:

/.../

radzę baczyć na słowa, bo kariera na Forum może być krótka...

Bootloader odblokowany, a format to znaczy co według ciebie ? „Wipe > format data > yes” jeżeli tak to robiłem to już kilkukrotnie, a do tego czyściłem jeszcze inne partycje wipe bo jestem już dość zdesperowany by ten szajs doprowadzić do ładu i składu

Edit

Udało się w końcu

I wina nie leżała po żadnym formacie czy wipie tylko do Oreo dla rosy trzeba zainstalować inne recovery, a nie to z oficjalnej strony TWRP tylko z XDA Developers

Po instalacji partycja data działa i nie musiałem robić nawet formatu ;)

Link do TWRP dla Redmi 5 (rosy) na Oreo

https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603854261

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

4 godziny temu, hej napisał:

Nie wiem co Ty tworzysz.

Ja wiem, że Twoje posty nie tylko działają mi na nerwy, ale i w wydatny sposób zmniejszają czytelność wątków. Zacznij je odpowiednio pisać, wyrzucać puste wiersze tak, żeby jeden wpis nie zajmował połowy strony wątku. Kolejny nieodpowiednio edytowany wpis skończy się warnem. To samo tyczy się @sebool12 i @hej.

EDIT:

Ten ostatni właśnie udowodnił swój poziom kultury i pożegnał się z Forum.

• Like 1

Na Mi8 jest taki kozacki przełącznik i można zmienić działanie klawisza głośnośi albo dzwonek albo multimedia a i nic mi nie ucina, żadnego tekstu, wszystko jest ok 2e76cd2f1a9beeb7023425230f4d2e37.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

1 godzinę temu, Mariusz Kowalski napisał:

Hej. Czy ktoś instalował już na MI8? Są jakieś problemy np. z tym ucinaniem tekstu pod ikonami?

Żadnych większych problemów na razie nie zauważyłem :).

• Like 1

elo... mam już na mix 2s wersję 29... a dzisiaj wyskoczyła mi ota do wersji 29... o co kaman

na mix 2s brak takiego ustawienua :-(

4 godziny temu, MarioWRC napisał:
Na Mi8 jest taki kozacki przełącznik i można zmienić działanie klawisza głośnośi albo dzwonek albo multimedia a i nic mi nie ucina, żadnego tekstu, wszystko jest ok

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...

17 minut temu, MrBright napisał:

elo... mam już na mix 2s wersję 29... a dzisiaj wyskoczyła mi ota do wersji 29... o co kaman

Wyłącz sobie powiadomienia o aktualizacjach OTA.

Dla Mi8 i MiMix2s wyszedł reupload, były problemy z Czyszczeniem w Panelu Sterowania.

A jak tam z tą opcją wyboru funkcji klawiszy głośności ( czy systemowe czy dzwonek) na screenie z mi 8 niby jest na mix 2s nie mam...

@MrBright nad Twoim postem jest odpowiedź na Twoje pytanie. Czytamy ze zrozumieniem.

P.S. swoją drogą, powinna być jakaś czytelna informacja o tym, że był re-upload, bo można się nie połapać

Edited by QBAQ

nie błyszczymy ... skoro żadnego info nigdzie nie ma jak i na temat reupa jak i changeloga... po wgrniu aktualniejszej wersji wszystko już śmiga i jest na swoim miejscu

[mention=54318]MrBright[/mention] nad Twoim postem jest odpowiedź na Twoje pytanie. Czytamy ze zrozumieniem.

P.S. swoją drogą, powinna być jakaś czytelna informacja o tym, że był re-upload, bo można się nie połapać

8 godzin temu, wozmar napisał:

Czy jest możliwość aby przy kolejnych aktualizacjach poprawić wyświetlanie nazw "Czyszczenie" i "Bezpieczeństwo" na ekranie otwartych aplikacji? Fajnie gdyby zmniejszono czcionkę, albo skrócono tłumaczenie. Na Mi6 końcówkę opisu przenosi do kolejnej linijki co zabiera dodatkowe miejsce na ekranie.

Zmienione. Myślę, że teraz powinno się mieścić w jednej linii - będziemy to analizować :)

image.png

• Like 1

Zmienione. Myślę, że teraz powinno się mieścić w jednej linii - będziemy to analizować
image.thumb.png.6944a707dbf036c5b3f12bb12afecfb7.png
Super. Dzięki :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Mam kartę Mobile Vikings i na ekranie blokady wyświetla mi sieć Play. Na Oreo wyświetlało poprawnie MV. Jak możecie to naprawcie to w następnej aktualizacji. Mi max 3. Niby mało znaczący szczegół ale .... :-D

3 godziny temu, Orjon napisał:

Zmienione. Myślę, że teraz powinno się mieścić w jednej linii - będziemy to analizować :)

image.png

Można to wyłączyć lub na stałe wypieprzyć? Totalnie zbędne i irytujące. 

• Like 1

Można. Ustawienia > Pulpit > na dole odznacz opcję Pokaż kontrolki P. Sterowania.

• Like 1

A w MIUI 8.11.30 na Redmi 5 Plus tak jest dalej:

Bo poprawkę dałem dopiero wczoraj. Mój screen jest z Mi Pada 3 (dzięki uprzejmości@ZduneX25)

Na POCOPHONE też to jest, niestety nie przetłumaczone

22 godziny temu, MarioWRC napisał:
Na Mi8 jest taki kozacki przełącznik i można zmienić działanie klawisza głośnośi albo dzwonek albo multimedia a i nic mi nie ucina, żadnego tekstu, wszystko jest ok

fd6daac72ab7272c5e6d6acfceb88da2.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...

Jak dla mnie ciekawa wersja firm. Na Minote3 na początku tragedia muliło jak nieszczęście. Ale jakość zdjęć się nie pogorszyła (na Minote3 to dla mnie najważniejsze) także dalem mu szansę. Okazało się, że gryzły się apki które dopuściłem do autostartu. Zużycie ram miałem poprzednio na poziomie 37-39% na tej wersji 41-43% niby niewiele. Ale było już zauważalne dla szybkości działania. Co ciekawe bateria całkiem nieźle trzyma na tym firm. Po wyłączeniu apek z autostartu zużycie ram wróciło do normy, jednocześnie te apki nadal wiszą na kłódce. 

Niestety poza błędem z clean master, jest błąd z czcionką ale jest on powiązany też z niektórymi widgetami ale pokazuje najlepiej fragment zrzutu gdzie widać obciętą czcionkę u dołu i nachodzący widget na ikony i podpisy. 

Screenshot_2018-12-02-10-48-21-998_com.miui.home.png

Czy da się jakoś ustawić aby było widać godziny kiedy dostało się SMS bo sprawdzanie w szczegółach wiadomości jest uciążliwe.
7626056a3818df10ce11b39eda1502a7.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, figurel napisał:

A w MIUI 8.11.30 na Redmi 5 Plus tak jest dalej:

Oczywiście sprawdzasz to na systemowym Motywie...?

1 minutę temu, pic_q2 napisał:

Czy da się jakoś ustawić aby było widać godziny kiedy dostało się SMS bo sprawdzanie w szczegółach wiadomości jest uciążliwe.

Niestety nie. Też nad tym boleję...

Niestety nie. Też nad tym boleję...
Szkoda może zgłosić to do poprawki tzn do przywrócenia z wcześniejszych wersji

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

1 minutę temu, pic_q2 napisał:

Szkoda może zgłosić to do poprawki tzn do przywrócenia z wcześniejszych wersji

Nie wiem, czy @Orjon coś poradzi...

@pic_q2, @mrosi: nie ma takiej możliwości (potwierdzone u devów xiaomi.eu), nie da się tego zmienić. Tak jest od początków MIUI i nigdy nie było inaczej (przynajmniej wg nich).

@uremytoy - niestety ROM dla Poco został opublikowany pół godziny przed tym jak dodałem zmiany, także no nie ma, będzie za tydzień.

Jestem ciekawy czy to tylko u mnie tak jest że w lucky patcher w menu łatek nie ma nic do wyboru czy to błąd w sofcie. Ktoś może to sprawdzić?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Ok nie aktualne, zapomniałem wrzucić magiska

Guest
This topic is now closed to further replies.