ZduneX25

MIUI 8.11.29

Recommended Posts

MIUI 10 8.11.29

• Poprawki tłumaczenia
  • Dodany przełącznik ikony LTE/4G w opcjach Paska powiadomień
  • Pełna lista zmian
  • Opóźnione: MI8SE, MI8EE, MI5, HM6Pro, HMNote3Pro
  • Mi8 i Mix2S po reuploadzie (fixy na wieszające się czyszczenie i ustawienia głośności) - 01.12.2018

DFG_2018-11-29-10-49-41-e1543485123392-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

Na Mi Max Pro opisy pod ikonami są po cięte, focie pokazują czcionkę XS z S jest jeszcze gorzej.

e00a651a228e5a8479b5e0fa8a5d9d18.jpg844ede5662d29e1975d26d56a04f93ba.jpg

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

• Sad 1

51 minut temu, Shadow2k3 napisał:

Na Mi Max Pro opisy pod ikonami są po cięte, focie pokazują czcionkę XS z S jest jeszcze gorzej.

Zmień czcionkę na większą, a rozmiar interfejsu możesz dostosować aplikacją Easy DPI Changer(wymaga roota) ;)

W moim MiMaxie to samo, ucięta czcionka pod ikonami. Motyw, ikony, czcionka, wszystko domyślne.

....

Zmieniłem czcionkę przed chwilą i jest jeszcze gorzej:

Screenshot_2018-11-30-11-49-04-177_com.miui.home.png

Edited by wajs

A to nie czasem zmiana o jakiej od dawna mowilem z tymi podpisami? Na Mi6 uzywam siatki 4x6 i od dawna podpisy byly za nisko, teraz sa wyzej = ok. Na domyslnej siatce 4x5 na Mi6 tez jest ok bez zmian rozmiaru czcionki itd. Moze z tym cos probowali poprawic i na niektorych modelach jest zle. Tak czy siak, na Mi6 jest ok. :)

Coraz "lepsze" te aktualizacje wypuszczają :D W tej mamy super opcję przełączenia 4G na LTE, w kolejnej będzie nowy dzwonek telefonu :D

• Like 1

Widać, że ikony są za duże i zabierają miejsce dla tekstu, zmieniałeś motyw? 
Tak próbowałem i nic nie pomogło. Roota nie będę robić tylko dla ikon.

Cześć, przeniosłem się z Globala na Xiaomi.eu, jest wszystko spoko oprócz jednej rzeczy - głośnika do rozmów. Praktycznie nic nie słychać, jest jakiś sposób na zwiększenie tej głośności? Mi6.

1 godzinę temu, Kamil Kupiec napisał:

Mogliby w końcu poprawić jakość dźwięku w nagraniach wideo... 

Jaki konkretnie problem masz na myśli? Jakie objawy?

Jest jakby za czuły mikrofon. Słychać szumy. 

Znalazłem rozwiązanie poprzez modyfikacje pliku audio profile. 

Aczkolwiek powinni to naprawić. 

Ktoś, próbował na Mi5x? Ja po klęsce z 8.11.15 i 22 czekam na info kiedy że spokojem można zaktualizować. Pozdrawiam

Widzę że kenzo też ma opóźnienie ...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

na Redmi 5 (rosy) po instalacji tej jak i poprzedniej aktualizacji w TWRP tracę dostęp do partycji data i cache

Jakieś pomysły jak to naprawić? Telefon już wyczyściłem więc nie mam nic do stracenia

Przyciskami głośności u mnie można regulować tylko głośność multimediów, a nie tak jak było wcześniej głośność dzwonka. Dlaczego ktoś wpadł na taki genialny pomysł, żeby coś przy tym majstrować? Czy ktoś może potwierdzić? Mi6

8 godzin temu, dzidexx napisał:
Nie zrobiłeś nigdy factory reset/format data w TWRP lub masz złą wersję TWRP.

Jak mówiłem nie mam nic do stracenia bo robiłem już format X razy
Zainstalowałem najnowsza wersje TWRP z ich strony - może w tym problem?
Dostęp do data mam tylko gdy zrobię format i uruchomię ponownie recovery
Wystarczy, że chociaż raz uruchomi się system to już nie działa partycja data w twrp

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Żeby nie było, wykonałem właśnie format
data
cache
davlik
system
pamięć wewnętrzna

Po czym wykonałem restrart i ponownie zainstalowałem najnowszy rom
Po załadowaniu się systemu i powodowi do recovery, partycje data i cache znów są nie dostępne

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

Przyciskami głośności u mnie można regulować tylko głośność multimediów, a nie tak jak było wcześniej głośność dzwonka. Dlaczego ktoś wpadł na taki genialny pomysł, żeby coś przy tym majstrować? Czy ktoś może potwierdzić? Mi6
Właśnie miałem o to zapytać. Potwierdzam na Mi6

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

4 godziny temu, sebool12 napisał:

Żeby nie było, wykonałem właśnie format 

Nie wykonałeś. Format jest przycisk po prawej a nie po lewej.

Zajrzałeś w link, który podałem?

Edited by dzidexx
  • Like 2

Dnia 30.11.2018 o 22:41, Wikon napisał:

Ktoś, próbował na Mi5x? Ja po klęsce z 8.11.15 i 22 czekam na info kiedy że spokojem można zaktualizować. Pozdrawiam

Podłączam się do pytania

Czy ktoś już instalował?

Edited by firefighter

@hej Dziękuję za odpowiedź, ale pytanie jest adresowane do kogoś innego. Wiem, że tak jest w globalu i china, ale w xiaomi.eu funkcja przycisków głośności była specjalnie zmieniona na prośbę użytkowników. Chyba nie musimy rozwijać tego wątku. Pozdrawiam 

@Tartary nie wiem co tu chcesz od przycisków głośności. U mnie jak mam pulpit lub aplikację uruchomioną, która nie generuje dźwięków (multimedia) to wycisza dzwonek telefonu domyślnie. Jak mam odpaloną apkę pokroju YouTube, Spotify itp. to wycisza dźwięki multimediów. Dla mnie tak powinno być i chyba tak jest też na innych androidach

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

@grzegorz.lki też tak miałem do ostatniej wersji. Od tej przyciski głośności regulują tylko dźwięk multimediów. Dwie osoby powyżej potwierdziły, że mają tak samo od tej wersji. 

Edited by Tartary

To nie masz poniżej potencjomentru, pod przyciskiem wyciszania trzech kropek do rozwinięcia panelu regulacji głośności?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

8 minut temu, Tartary napisał:

przyciski głośności regulują tylko dźwięk multimediów. 

Nie masz przypadkiem zakłódkowanej jakiejś aplikacji do muzyki/filmów?

Doniesienia ntt. są dość różne - zarówno w Global jak i MiuiEu.

u mnie na Mi6 przyciski głośności też regulują multimedia zamiast głośności dzwonka

Tapatalk - Xiaomi Mi6

55 minut temu, Tartary napisał:

Czy jest szansa na reupload z poprawioną funkcją przycisków głośności? 

Szansa jest, tak... 50/50, będzie albo nie będzie. Raczej stawiałbym na nie, bo.... nie ma po co. Robicie z tego problem jakby się nagle nie dało używać telefonu przez to. Po kliknięciu przycisku głośności masz 3 kropeczki, kliknij, to nie boli, a wyciszenie telefonu zrobisz przesuwając belkę w dół i klikając magiczny przycisk "Wycisz", co także możesz zrobić na pasku głośności po kliknięciu przycisku Vol...

• Like 6

Jak wspomniałem - doniesienia są sprzeczne - Global RN4  i tutaj - jednym działa tak jak dawniej a innym po nowemu.

Ja odbieram to jako błąd.

Wstrzymałem się z aktualizacją Global'a na RN4 a na MiN3 czekam na kolejną wersję stable.

@up

Wygląda, że Xiaomi zaimplementowało funkcję z Pie do wszystkich modeli na Miui 10:

https://howtotechglitz.com/poland/spraw-by-klawisze-glosnosci-sterowaly-dzwonkami-i-powiadomieniami-w-android-pie-android-gadget-hacks/

Edited by dzidexx

@Nezumi Jaki problem? Była bardzo użyteczna funkcja, dzięki której można było wyciszyć dzwonek nie wyciągając telefonu z kieszeni. Nie ma znaczenia, czy da się używać telefonu  czy nie i nie byłoby głupiej dyskusji, gdyby ktoś niepotrzebnie próbował udowadniać, że jest najmądrzejszy, a pytanie było skierowane do konkretnej osoby. 

Guest
This topic is now closed to further replies.