Skocz do zawartości

Mi a2 lite android 9


Maniuset

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałem się dowiedzieć jak u Was wygląda aktualizacja do Androida 9. Podobno już lite dostał, znajomy ma od wczoraj a na moim nic. Czy to na wifi czy na mobilnym necie zero reakcji na aktualizację. Generalnie od zakupu nie miałem żadnej apki. Dziwi mnie to bo znajomy w tym czasie (ok 1 msc) miał aktualizacje zabezpieczeń już że 2 razy a ja nadal mam stan na 5 październik. Telefon kupiony na allegro wersja global (B20). 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat

Witam,

ja właśnie mam już 9 ale szczerze to szukam informacji jak w normalny sposób wrócić do Oreo. Ogólnie wyglądem nie jest zły (Wifi szybciej łapie, lepiej trzyma baterie oraz zarządza pamięcią RAM) ale skreślam ten system na chwilę obecną przez pogorszenie jakości rozmów. Osobę po drugiej stronie słyszę z lekkimi szmerami (jakby przesterowanie głośnika) do tego zdarzyło się, że zwracano mi uwagę aby głośniej mówić.

ps. jest szansa na powrót do 8 ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odblokować bootloader, co jest bardzo proste w serii mi a i zainstalować oficjalny rom przez miflash i zaznaczyć wyczyść wszystko ale bez blokowania bootloader. Tak jest bezpieczniej bo zablokować bootloader można później jak ktoś chce. Na xda widziałem post kolesia, który ma problem z kartą SIM ppo takim downgrade ale pewnie coś źle zrobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wróciłem z Pie na Oreo i karty SIM zostały zamienione kolejnością. Niestety trzeba też restartować telefon, żeby rozpoznał że nowa karta SIM została umieszczona w telefonie. W kontach nie mam też konta SIM, żeby usunąć go i pozbyć się pokazywania kontaktów SIM w dialerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tą zamianą sim. Nr. Imei też są teraz zamienione? Ja w takim przypadku wróciłbym do Pie, wygrał twrp i zrobił kopie zapasową wszystkich partycji.. Szczególnie chodzi o EFS. Możesz zrobić to samo w Oreo. Potem jeszcze raz downgrade do Oreo przez miflash z wyczyszczeniem wszystkiego. Jeśli nadal jest źle to ponów instalację jeszcze raz. Nie mam tego modelu teraz i nie dam gwarancji, że to zadziała.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mariusz.ur napisał:

Dziwna sprawa z tą zamianą sim. Nr. Imei też są teraz zamienione? Ja w takim przypadku wróciłbym do Pie, wygrał twrp i zrobił kopie zapasową wszystkich partycji.. Szczególnie chodzi o EFS. Możesz zrobić to samo w Oreo. Potem jeszcze raz downgrade do Oreo przez miflash z wyczyszczeniem wszystkiego. Jeśli nadal jest źle to ponów instalację jeszcze raz. Nie mam tego modelu teraz i nie dam gwarancji, że to zadziała.. 

Znalazłem na xda, że faktycznie jest niesprawny jeden slot SIM po downgrade z 9 na 8. Jakiś ludek z tego powodu zrobił ponowny upgrade na 9 i wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Dziwna sprawa z tą zamianą sim. Nr. Imei też są teraz zamienione? Ja w takim przypadku wróciłbym do Pie, wygrał twrp i zrobił kopie zapasową wszystkich partycji.. Szczególnie chodzi o EFS. Możesz zrobić to samo w Oreo. Potem jeszcze raz downgrade do Oreo przez miflash z wyczyszczeniem wszystkiego. Jeśli nadal jest źle to ponów instalację jeszcze raz. Nie mam tego modelu teraz i nie dam gwarancji, że to zadziała.. 

Oba sloty są sprawne, jedynie zamienione kolejnością. IMEI nie został zamieniony. Jedyna upierdliwość jest taka, że po wsunięciu tacki z SIM nie wczytuje karty automatycznie, dopiero po restarcie telefonu. Ogólnie da się z tym żyć do czasu aż wypuszczą bardziej stabilny Pie.

 

UPDATE: Niestety ponowna aktualizacja do Pie ani instalacja 9.6.4.0 nie rozwiązały problemu z SIM. Sloty są zamienione i nie działa autowykrywanie nowej kart SIM (potrzebny restart). Czy ktoś ma pojęcie jeszcze jak to naprawić?

Edytowane przez streetspy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie obserwuje global forum ale jakoś cicho. Podobny problem mieli we Włoszech właśnie na Oreo ale chyba nie został rozwiązany.

Swoją drogą najlepszy jest support Xiaomi Global, na 4 odpowiedzi które od nich dostałem, 3 zawierają instrukcję abym zrobił reset factory :D mimo, ze ich informowałem o wykonaniu tego polecenia - ogólnie zlewają temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka:

a) do kogo mieć pretensje, to Xi czy do googli? Nie wiem czy to moja ostatnia szaomka, czy ostatni android one.

b) jak nie będzie update z fixem da się to jakoś reklamować u sprzedawcy? (tak wiem, że "spróbować zawsze można", ale chodzi mi bardziej o to, czy tego typu usterka w ogóle może być podstawą do reklamacji?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Będzie tak, zaczniesz pisać do Xiaomi to oni zrzucą temat albo odeślą do Google, ci natomiast odbija piłeczkę :(

Ad.2. Podobno update ma się pojawić w połowie miesiąca - co poprawi, co rozwali to nie wiadomo.

Ja cały czas badam temat rollbacka do Oreo ale boli trochę ta dziwna funkcjonalność slotów SIM o ile to tylko tyle. Swoją drogą podobno dobrze jest sprawdzić, czy nie ma się na telefonie tej blokady ARB - kolejny farmazon stworzony przez googla a niedopilnowany przez xiaomi (ci drudzy dali ciała bo się nie dogadali, to google włączyło ten shit) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Nowy problem. Dalej nie mam aktualizacji do 9. Nie aktualizują mi się też zabezpieczenia od 5 października. Teraz jeszcze mam informacje od parunastu dni że aktualizacja jest tymczasowo niedostępna. Nie wiem czy to wina tel czy softu czy ch wie co.

Edytowane przez Maniuset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 9tkę od 2 tygodni. Nie zachwyciła mnie. Włączanie chrome powoduje nagłe chwilowe miganie ekranu przez 0,5 sekundy i dalej już działa. Włączają mi się co jakiś czas reklamy google na cały ekran - nawet podczas oglądania filmu na YT (film trwa, dzwięk słychać, ale oglądania nie ma bo reklama na przedzie).

Spróbowałem wgrać Launcher Mi - dość fajny ale wtedy ilość reklam google mnie przerosła (co 15-25 minut średnio wyskakiwało okno z reklamą).

Na głównym ekranie pasek wyszukiwania google spadł na dół i nadal jest nieusuwalny. W górze natomiast ekranu jest nieusuwalny widżet kalendarza.

Stan aktualizacji zabezpieczeń 5 grudnia 2018.

Zastanawiam się czy nie przywrócić telefonu do stanu fabrycznego.

Edytowane przez Apkowith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...