Jump to content

Nie można włączyć / wyłączyć telefonu.

skaktus
 Share

Recommended Posts

Witam.

Pacjent to Redmi 5A. Telefon włącza się jedynie do loga Mi i tak wisi. Nie można go wyłączyć - po wyłączeniu, zawibruje i sam się włącz. Udało mi się wejść w wipe reset i go wykonać, co dziwne, całość trwa góra 10 sekund. Po tym zabiegu zero rezultatu. Można wejść w fastboot. Telefon normalnie się ładuje. Po totalnym wyładowaniu i naładowaniu nie włącza się samoczynnie. Dopiero ręczne włączanie powoduje niemożność wyłączenia i totalne rozładowanie.

Jakieś wskazówki w tym temacie ?

• 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pobrałem globala, MiFlash, i nic z tego, mam taki błąd:

(0x800004005:Failed (remote:Critical partition is not allowed))

Z tego co sprawdziłem, mam wersję Riva. Doczytałem, że to wina zablokowanego bootloadera. Mogę go niby odblokować po napisaniu do Xiaomi, ale nie wiem jakie jest zarejestrowane konto na telefonie.

Zadziałałem według tego tematu:

Wgranie przebiegło prawidłowo, jednak wiele się nie zmieniło. Telefon startuje, na dole pojawiło się logo z napisem  android, 3 "mrugające" kropki ładowania systemu i nic więcej.

Zrobiłem ręczny reset - telefon działa, jednak jest kolejny problem - zapomniane hasło do konta google, małoletnia użytkowniczka miała tyle maili że nawet nie wie na jakie się logowała...

Edited by skaktus