Sign in to follow this  
Ryze

Wypalanie się... IPS'a?

Recommended Posts

Witam,

jak w tytule. Przez ostatnie 3 tygodnie zacząłem zauważać, jakby wypalanie się matrycy. Polega to na tym, że jasne elementy np. takie jak bateria czy ikonki powiadomień są widoczne na ciemniejszych tłach. Co najlepsze, dzieje się tak tylko po bokach wyświetlacza. Zaczyna to znikać po okołu 30 minutach. Próbowałem robić zdjęcia tego SGS9+ i moim Lumixem, ale aparat nie potrafi tego kompletnie złapać. Więc mam pytanie, jest to spowodowane softem, czy raczej wyświetlacz jest wadliwy. 

EDIT: dobra, właściwie to udało mi się zrobić tego zdjęcie, a właściwie obrobić to w Lighroomie żeby było to bardziej widać. Tutaj link:
https://imgur.com/dmbGF8M

Te całe "wypalenie znika nawet trochę szybciej, gdzieś 10 minutek.

Pozdrawiam, i miłego dnia/miłej nocy!

Edited by Ryze

1 godzinę temu, Ryze napisał:

Te całe "wypalenie znika nawet trochę szybciej, gdzieś 10 minutek.

Duszek, ekran do wymiany. Jeżeli masz jeszcze gwarancję to bym z niej skorzystał, jeżeli nie masz, to bym używał dopóki ekran nie padłby całkowicie.

Ekran jest do wymiany. Wysyłałem klientowi telefon z podobnym przypadkiem do naprawy. Serwis wymienił ekran bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Śmiechawa. Oddałem do serwisu nie miałem telefonu przez dwa tygodnie. Tylko po to żeby usłyszeć: nie wykryliśmy usterki. Świetnie. 

Jeśli problem dalej występuje zrób tego zdjęcie i w ramach rękojmi oddaj do serwisu. Najważniejsze by zgłaszając sprzęt do naprawy załączyć im zdjęcia. Jak nie naprawią/wymienią sprzętu to idź do rzecznika praw konsumenta i za jego pośrednictwem trzeba będzie rozwiązać sprawę

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka