Skocz do zawartości

Telefon ładuje się tylko przy użyciu ładowarki samochodowej


tetris

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam Mi5, już ponad 2 lata, ale jakiś czas temu telefon przestał się ładować. Podłączałem różne ładowarki, różne kable w różne gniazdka - ogólnie próbowałem wielu kombinacji, ale nic nie przyniosło skutku. Wymieniłem gniazdo ładowania, co też nie rozwiązało problemu. Odkryłem jednak, że telefon ładuje się poprawnie przy użyciu ładowarki samochodowej.
Co w takim razie jest nie tak z telefonem? Może ktoś z was miał taki problem i się z nim uporał? Może macie jakieś pomysły? Szukałem odpowiedzi w internecie, ale ludzie, którzy mieli podobny problem w telefonach innych marek zwykle korzystali z wadliwych kabli czy ładowarek. Czytałem też, że czasem problemy z ładowaniem powoduje dioda zenera, ale nie chcę działać pochopnie wymieniając ją czy wyłamując. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedzi w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2018 o 06:43, K4r0lSz napisał:

Napisz jakimi próbowałeś ;)
Możliwe, że rzeczywiście coś się "skaszaniło"... jaką ładowarką samochodową ładujesz?
Może Twoja Mi5 lubi tylko niski prąd ładowania, czyli to nie problem z gniazdem.

Próbowałem fabryczną z zestawu, potem kupiłem drugą taką samą - bez rezultatu. Samochodową mam Blitzwolf z QC. 
Wszystko działało w 100% i ładował się normalnie, mam telefon od nowości. Na pewno nie jest to problem z gniazdem bo wymieniłem je, ale dalej jest to samo.

Dnia 27.11.2018 o 06:56, dzidexx napisał:

Połączenie fon-pc kablem działa poprawnie?

Tak, połączenie z komputerem działa

Edytowane przez tetris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tetrisDlatego obstawiałbym coś "za gniazdem", czyli jakiś układ elektroniczny.
Ja mam BlitzWolf'a gniazdowego, i widzę, że z Mi5 "rozmawia" inaczej niż fabryczne ładowarka, stąd może też dlatego ładuje w samochodzie, bo "obchodzi problem" w układzie elektronicznym, który blokuje ładowanie z fabrycznej ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...