igoruss

Znikające powiadomienia na ekranie blokady

Recommended Posts

Witam wszystkich. Kilka dni temu zakupiłem Mi MIx 2 z zainstalowanym MIUI 10.0.2.0 stable. Irytuje mnie zachowanie powiadomień i nie wiem czy to bug czy tak ma być. Najlepiej opisze to na przykładzie: 

Telefon leży, dostaję jakieś nowe powiadomienie:

YXOhIss.jpg

Odblokowuje telefon, rozwijam pasek powiadomień:

MrDlzTW.jpg

Nie odczytuję ani nie kasuję niczego tylko blokuję ekran oraz zapalam ponownie i wszystkie powiadomienia oprócz muzyki znikają na ekranie blokady:

Li3OATY.png

Wszędzie mam ustawione pokazywanie powiadomień na ekranie blokady i jak widać gdy przyjdzie coś nowego to się pojawiają ale wystarczy zgasić ekran aby ekran blokady był pusty. Ponadto sterowanie  Spotify i innymi odtwarzaczami ma niski priorytet i nie zostaje na górze gdy przychodzą nowe powiadomienia (na drugim screenie na samym dole jest Spotify i trzeba przewinąć żeby się do niego dostać. 

Czy u Was na miuipolska też tak jest?

Co do tego znikania to pewnie bug który jest funkcją miui, a co do Spotify itd nie da się ustawić priorytetu powiadomienia?(sory, ale nie mam miui 10, w miui 9 w ustawieniach powiadomień danej aplikacji jest taka opcja)

Mam dokładnie ten sam problem na Redmi Note 5 Pro. W dodatku na ekranie blokady nie można rozwijać kafelków i np. odpowiadać na wiadomości sms czy messenger. Kafelek można jedynie usunąć przesuwając go w bok. Ktoś coś?

Wersja MIUI 10.3 PL / 9.1.3

Trochę bieda, na G6 mogę „rozciągnąć” powiadomienie na ekranie blokady, przeczytać i zapomnieć, na czystym androidzie też J

W MIUI jest to rozwiązane prawie jak w androidzie 4.4 … Może MIUI 11 coś zmieni w temacie.

Dzięki za informację,